szorty w Ładne Bebe

Co robić z dzieckiem od 16 do 18.02?

Bawcie się świetnie w weekend!

Co robić z dzieckiem od 16 do 18.02?

Zwiedzać, słuchać, czytać, konstruować, sprawdzać i być za pan brat z kulturalnymi wydarzeniami. A jest co robić w kolejny lutowy weekend. Festiwal teatrów dla dzieci, wystawa sensoryczna, warsztaty ze słuchania sztuki – i już robi się ciekawiej!

#1FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI

Jak co roku, Nowohuckie Centrum Kultury organizuje 15-dniowy Festiwal Teatrów dla Dzieci, który przyciąga wszechstronnym repertuarem. W tym roku tematem przewodnim jest klasyka literatury. Dlatego na scenie gościć będą Koziołek Matołek, Dorotka z Krainy Oz, czy Królowa Śniegu. Kluczową częścią wydarzenia są spektakle dla najmłodszych dzieci – już od 6. miesiąca życia. Musicie tam być!

Więcej o festiwalu przeczytacie tu.

#2 ZACHĘTA MIGA RODZINNIE

Zachęta prowadzi cykliczne zajęcia dla osób głuchych i słabosłyszących, które skupiają się na odkrywaniu świata mikro – i makro przedstawień poprzez sztukę. Dla uczestników będzie to świetna okazja by poeksperymentować z mikroskopem, chemicznymi farbami oraz innymi narzędziami artystycznymi. Najbliższe zajęcia towarzyszyć będą wystawie ,,Nic tu nie ma”, warto tam być.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie tu.

#3 MAŁGOSIA I JAŚ

Bajka o Małgosi i Jasiu nieustannie inspiruje twórców muzycznych, literackich i filmowych. Pod koniec ubiegłego roku w Teatrze Baj odbyła się premiera tego naszpikowanego znaczeniami spektaklu dla dzieci od 8 roku życia. O Jasiu, który urodził się w czwartek, czyli w dniu zupy jarzynowej. O tym, że jego narodziny miały przemożny wpływ na dobrostan Małgosi, bo odebrały jej m.in. dotychczasową uwagę mamy i taty. Tak oto jej poukładane dotąd życie straciło równowagę. Ten niezwykły spektakl jest koprodukcją z Théâtre du Vieux-Terrebonne z Québecu, Muni-Spec Mont-Laurier (Québec) i Le Théâtre, Scène nationale de Narbonne z Francji. W najbliższy weekend będziecie mieć kilka okazji by go zobaczyć. Nie przegapcie.

Szczegóły znajdziecie tu.

#4 MUZEUM SŁUCHA. W ŚWIECIE EMOCJI

W najbliższe sobotnie popołudnie dowiecie się, ile sekretów może skrywać jedno dzieło. Piękno jest w oku patrzącego i ta maksyma sprawdza się także w muzeum. Wasza spostrzegawczość zadecyduje o tym jak wiele „opowiedzą” zebrane w muzeum przedmioty. Będą ćwiczenia i zagadki, które skutecznie rozbudzą wyobraźnię. Chodźcie posłuchać.

Informacji o warsztatach szukajcie tu.

#5 WYSTAWA SENSORYCZNA VAN GOGH

Duża rzecz. Przed kilkoma dniami rozpoczęła się w Krakowie wystawa największych dzieł Van Gogha w zabytkowym, niedawno odnowionym Hangarze Czyżyny w Krakowie. Jego prace zostały zaprezentowane w technologii Digital Art 360, w specjalnie do tego celu zaaranżowanej przestrzeni o powierzchni ponad 2000 m2. Wystawa skoncentruje się nie tylko na najważniejszych dziełach mistrza, ale także na listach malarza do jego brata Theo. Ciekawi? Wystawa czynna będzie do 9 czerwca 2024 roku.

Więcej o wystawie przeczytacie tu.

Dodaj komentarz