szorty w Ładne Bebe

Co robić z dzieckiem od 1 do 3.03?

Bawcie się świetnie w weekend!

Co robić z dzieckiem od 1 do 3.03?
materiały prasowe

Zwiedzać, słuchać, czytać, konstruować, sprawdzać i być za pan brat z kulturalnymi wydarzeniami. A jest co robić w pierwszy, soczyście słoneczny marcowy weekend. Huczna premiera w Teatrze Lalka, piknik traperski, podglądanie zwyczajów sów a nawet dzień zakładki – i już robi się ciekawiej!

#1 BAŚŃ O RUMAKU ZAKLĘTYM – PREMIERA W TEATRZE LALKA

Uwielbiamy kostiumy, scenografię i wybitny sposób opowiadania historii przez aktorów Teatru Lalka w Warszawie. Czym tym razem nas zachwycą? Już 2 marca zadzieje się premiera klechdy sezamowej Bolesława Leśmiana pt. ,,Baśń o rumaku zaklętym”. Autor baśni fascynował się historiami arabskimi i wymyślił, że opowie je na nowo własnym językiem. Tak powstała ,,Baśń o rumaku zaklętym”, która skrzy się od czarodziejskich zaklęć, podniebnych przygód oraz mrożących krew w żyłach zwrotów akcji. A dotyczy historii miłości perskiego księcia Firuz-Szacha i bengalskiej księżniczki. Bądźcie tam!

Informacji o spektaklu szukajcie tu.

#2 TAJEMNICE SÓW – SPACER

Wszelkie inicjatywy spod znaku OTOP, czyli Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków to strzał w 10! Można iść w ciemno, bo za regularnie organizowanymi wydarzeniami (warto ich zaobserwować i bardzo polubić!) stoją zajawkowicze i pasjonaci, czuli na dziecięcą wizję świata i potrzeby. Tym razem zabiorą was na spacer ścieżkami Lasu Kabackiego w Warszawie z doświadczoną ornitolożką i edukatorką Fatimą Hayatli. W trakcie spaceru będziecie nasłuchiwać sów, a przewodniczka opowie o sowich zwyczajach. Ruszajcie!

Informacje o wydarzeniu są tu.

#3 ŚWIATOWY DZIEŃ ZAKŁADKI

Czy może być coś bardziej urokliwego niż schowana między kartkami, pomięta i nieśmiało zerkająca zakładka? No uwielbiam te towarzyszki czytelniczych wojaży, nawigatorki najmilsze, które pozwalają osobom multitaskingowym nie zgubić wątku i wrócić we właściwe miejsce. Zdecydowanie należy im się święto a nawet świąteczny tydzień, który trwa do 2 marca. W Antykwariacie Zakładka (fajnie się składa co?) przy Inżynierskiej w Warszawie będzie można wyrazić swą miłość do zakładek i przytulić 5 zakładek rozdawanych przy zakupach. Kto żyw, niech leci! I weźmie jedną dla mnie!

Więcej o wydarzeniu poczytacie tu.

#4 HINA MATSUSI W MAKIMAKI

Czy wiecie, że W Japonii 3-ego marca obchodzi się tradycyjne święto dziewcząt – Hina matsuri? To święto ma znaczenie szczególnie dla rodzin, w których są córki. Tego dnia, w trosce o zdrowie, powodzenie i szczęście składa się dziewczętom życzenia. Musicie wiedzieć, że to święto nazywa się także świętem lalek i z tej okazji wystawia się specjalny zestaw lalek Hina ningyo, często dziedziczony z pokolenia na pokolenie. Figurki przedstawiają scenę ślubu w dawnym stylu dworskim. W stołecznym MakiMaki &Friends na Żoliborzu będzie można podziwiać autentyczne lalki Hina ningyo, stworzyć własne lalki, nauczyć się kleić onigiri i spróbować daifuku mochi w kolorach wiosennych. Ważne: ubierzcie się na różowo.

Informacje o wydarzeniu znajdziecie tu.

#5 PIKNIK TRAPERSKI

2 marca o 11:00 zbiórka w Leśnej Bazie Bielany. Tu zaczyna się przygoda, a będzie nią piknik traperski, kawa z rąk kawowego mastera, gra terenowa, przysmaki z kociołka, leśna joga i animacje dla najmłodszych. Przybywajcie całymi rodzinami!

Informacje o zajęciach znajdziecie tu.

#6 KONCERT RODZINNY ZESPOŁU ,,CZEREŚNIE”

Są piosenki dla dzieci, które opowiadają o sprawach najważniejszych, bez niepotrzebnej infantylizacji. Mówią o ochronie przyrody, dbaniu o zdrowie, miłości czy poszanowaniu różnorodności. Takie piosenki zaserwuje melomanom zespół Czereśnie podczas koncertu w Domu Kultury Świt w sobotę o 15:00. Wsłuchacie się w brzmienie perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Nie możecie tego przegapić.
Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tu.

#7 SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZĄT NOCNYCH

Czy mieliście kiedyś przyjemność spacerować po lesie nocą? Jeśli nie, koniecznie skorzystajcie z tej okazji i w najbliższą sobotę o 18:00 zanurkujcie w las z Dziką Bazą. MIkrowyprawa ma formułę gry terenowej, podczas której rozwikłacie wiele zagadek dotyczących nocnych zwierząt. Zwieńczeniem wyprawy będzie wspólne ognisko- zabierzcie ulubione przysmaki. Taki weekend to ja rozumiem.

Więcej o wyprawie przeczytacie tu.

Dodaj komentarz