Co masz w środku?

Zabawki, które pomagają dziecku poznać swoje ciało

Tyle tam buzuje, burczy i bucha. Tyle mamy w środku poplątanych zwojów i przewodów, tyle zagadek. Chodź się pobawić w odkrywanie tajemnic, jakie kryje w sobie ciało!

Od fantastycznie zilustrowanych, a przy tym bardzo rzetelnie napisanych książek, przez gry i zabawy po grafiki i aplikacje. Pomocy naukowych w dziedzinie poznawania i obsługi ludzkiego ciała jest wiele, istna klęska urodzaju. Zgubić się łatwo, więc pozwólcie się przeprowadzić przez gęste labirynty wiedzy anatomicznej. Zaczynamy.

*

KSIĄŻKI

Bardzo profesjonalne potraktowanie tematu i takie trochę z przymrużeniem oka. Każde cenne i dopasowane do młodocianego odbiorcy, a i rodzicowi dostarczające przyjemności i odświeżające pamięć. Publikacje wzbogacone o trójkolorowe lupy oraz labirynty aort. Tylko czerpać.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

ZABAWKI I GRAFIKI

Ciało trzeba poznawać, ale też kochać i patrzeć na nie z dumą. Fajnie jest rzucić na ścianę obrazek ciała, lub tego co w sobie skrywa. A potem zebrać dziatwę i pograć wspólnie w nostalgiczne ,,Było sobie życie”, rozłożyć śmiertelnika na części pierwsze za sprawą zestawu ,,Little Patient” albo przytulić do serca pluszowe… serce.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

AKTYWNOŚCI

Na dobry początek warto zaznajomić się z dwiema aplikacjami: The Human Body, This Is My Body i Bits and Pieces. Stworzone przez lekarzy, edukatorów, programistów i zaangażowanych rodziców, oszczędzają dzieciom trudnych i bolesnych wstępów do anatomicznej wiedzy, prowadząc je lekko i ciekawie przez zawiłości w działaniu mózgu, układu pokarmowego, nerwowego i kostnego. Można też podziałać w stylu unplugged, czyli złapać za nożyczki i zbudować model układu oddechowego albo warzywnego kościotrupa. Coś łatwiejszego? Można pośpiewać o perystaltyce jelit.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

A jakie są wasze sposoby na zapoznanie młodzieży z ludzką anatomią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.