Co Jest Grane 24 Festival

2 dni muzyki

Przychodźcie tłumnie i radośnie na dwudniowe święto muzyki, które odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej i jego gościnnie zalesionych okolicach.

O strefie dzieci pisałyśmy nieco już wcześniej – przy okazji zajawiania wydarzenia dwie posiadaczki znakomitego refleksu i fantazji wygrały karnety na cały Co Jest Grane 24 Festival. Życzymy Wam przedniej zabawy, dziewczyny! Pozwólcie, że temat atrakcji dla dzieci w tym artykule rozwiniemy. A przy okazji chciałybyśmy opowiedzieć nieco o koncertach i wydarzeniach towarzyszących, zapowiadanych na sobotnie i niedzielne popołudnie. Zapuśćcie sobie naszą autorską playlistę z wybranymi utworami festiwalowych artystów i przeczytajcie, dlaczego koniecznie musicie się wybrać w najbliższy weekend do stołecznego CSW.

Jest muzyka? No to do lektury.

Strefa Dzieci

Dzieciom nuda się nie zadzieje na festiwalu, o to możecie być spokojni. Kino z repertuarem filmowym Kina Dzieci trafi w każde gusta, bo wszystkie filmy wyselekcjonowano z wielką dbałością o młodego widza.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Polecamy waszej uwadze także niedzielny spektakl improwizowany „Za górami, czy za lasami?” w wykonaniu najmocniejszego składu z Klubu Komediowego oraz sobotnie spotkanie z Adamem Wajrakiem i jego psem, bohaterem książki „Lolek”. Za to w niedzielę od 15 trwac będą warsztaty plastyczne, inspirowane książką Agnieszki Kowalskiej, dedykowaną ukochanej kundelce o imieniu Szprotka.

 

 

Nowością w strefie dzieci jest koncert kwartetu smyczkowego „Ucho do klasyki”, który odbędzie się w niedzielę o 17 i potrwa niecałą godzinę. Zaraz po koncercie możecie wziąć udział w warsztatach plastycznych, prowadzonych przez ilustratorkę tomu serii książek o Chopinie z serii „Ucho do klasyki”.

 

 

Więcej na temat zajęć i innych wydarzeń w strefie dla dzieci przeczytacie tu.

Koncerty w sobotę

W sobotę na scenie Co Jest Grane 24 pod patronatem ZAIKS jako pierwsza wystąpi Natalia Przybysz, której ostatnia płyta „Prąd” mocno rezonuje nam w uszach od kilku lat. Silny słowny przekaz i charakterystyczny tembr głosu, ale też odwaga i niezłomność uczyniły z niej Superbohaterkę „Wysokich Obcasów”.

O 17:30 na scenę wkroczy raperski skłąd Łona/Webber oraz wspomagający ich instrumentalnie zespół The Pimps. Po muzycznej rozróbie w wykonaniu raperów, ład i melodyjną piosenkę zaserwuje Julia Marcell. Wieczór zakończy koncert braci Waglewskich, czyli Fisza i Emade we wspólnym projekcie Tworzywo. Ci dwaj panowie nie ustają w odkrywaniu i testowaniu na słuchaczach swoich pomysłów, a mimo to wciąż sytuują się w mainstreamie i docierają do słuchaczy o bardzo różnych upodobaniach. A to sztuka.

fot. Bart Pogoda

Patronat nad sceną na dziedzińcu obejmie magazyn „Wysokie Obcasy”. Zgromadzeni wokół niej słuchacze zobaczą koncerty Pablopavo, zespołów Bisquit i Rebeka oraz porównywanej do Meli Koteluk, 23-letniej Darii Zawiałow.

Koncerty w niedzielę

W niedzielę obudzi was na scenie ZAIKS energetyczna mieszanka rytmów autorstwa grupy Łąki Łan, ukołysze Smolik w duecie z Kevinem Foxem, wytrąci z równowagi Maria Peszek, a supergrupa Voo Voo przygotuje żyzny grunt pod spektakl Krystyny Jandy   „DANUTA W”. A to tylko połowa muzycznych wrażeń zaplanowanych na niedzielę! Już mówimy, co się zadzieje na dziedzińcu CSW. O 14:30 wystapi Dr Misio czyli aktor Arkadiusz Jakubik w zupełnie nowej, rockowej odsłonie. Zaraz po nim wkroczą na scenę popowi wykonawcy, czyli Sorry Boys, Mary Komasa oraz Domowe Melodie, którzy zadbają o wasz dobry humor i popołudniowe odprężenie. Całość skwituje we właściwym sobie stylu Ten Typ Mes, czyli bez ogródek, zwięźle i bardzo na temat.

fot. Zuza Krajewska

Kino na festiwalu

Nie samą muzyką człowiek żyje. Dlatego gdy poczujecie dźwiękowy przesyt, udajcie się do sali kinowej w Zamku Ujazdowskim. tam czekają na was projekcje m.in. „Sugar Man” Malik Bendjelloula, „Gimme Danger” Jima Jarmuscha czy „Control” Antona Corbijna.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Bilety na Co Jest Grane 24 Festival kupicie tu.

Zapraszamy!

1 komentarz

  • laritasofia:

    Powiem Wam, ze Warszawa przebija swoimi wydarzeniami kulturalnymi dla dzieci Madryt !! a ja te w Madrycie dokladnie sledze, wiec gratulacje i zazdroscimy pozytywnie !! :))

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.