Jak stworzyć bezpieczną, funkcjonalną, a zarazem gwarantującą maksimum zabawy, przestrzeń dla dwóch braci w wieku siedmiu i trzech lat? Na to pytanie zna odpowiedź Ula Białek – mama Leona i Milana, która jest miłośniczką minimalizmu, skarbów vintage i wnętrzarskiego piękna.
Do Obornik – miasta w Wielkopolsce – wpadamy na śniadanie, smakując chrupiących gofrów, zachwycając się stworzoną przez Ulę, przy aktywnym udziale jej męża Maćka, przestrzenią, co i rusz wzdychając do zgromadzonych tam perełek. Razem z Leonem, Milanem i chomikiem Słodziakiem odkrywamy wszystkie chłopięce tajemnice, zaglądając do szafy i na półki pełne książek, budowli z klocków i różnorodnych pojazdów. W międzyczasie mamę pytamy o to, jak stworzyć dziecięcą przestrzeń, która zapewnia swobodę i rozwija kreatywność. Cichy i dyskretny oczyszczacz powietrza Well A7 dba w niej o czyste powietrze. Dziś przed wami trzecia odsłona naszego cyklu poświęconego wyjątkowym dziecięcym wnętrzom, tworzonego razem z marką Electrolux.
WNĘTRZARSKI TIP #1 – Z MYŚLĄ O KOMFORCIE
Pokój chłopców jest dla nas bardzo ważną przestrzenią. Staraliśmy się stworzyć go tak, aby obydwaj bracia czuli się w nim komfortowo – opowiada Ula. Wybór mebli, dodatków i akcesoriów podyktowany był chęcią wspierania samodzielności chłopców i realizowania ich potrzeb. Ula zna się na tym jak mało kto! Jej pasją jest urządzanie wnętrz, marzeniem – stolarstwo, a z zawodu i powołania jest nauczycielką nauczania początkowego. W pokoju braci aż kipi od kreatywnych rozwiązań rozwijających sprawność i wyobraźnię, które wymyśliła ich mama. Wnętrze stanowi połączenie stylu skandynawskiego z wyjątkowymi elementami wyszukanymi przez Ulę, drewnem, naturalnymi tkaninami, zielenią roślin i dziecięcym światem zabawek.
Stawiam na to, abyśmy mieli jak najmniej rzeczy wokół siebie. Ten minimalizm dotyczy też chłopców, zależy mi na tym, aby sami mogli swoje rzeczy posprzątać (śmiech). Uczę ich dbania o swoją przestrzeń. I o moją również! Tak, jak nie mam problemu z zabawkami w salonie, tak też wszyscy wiedzą, że stolik przy kanapie należy tylko i wyłącznie do mnie – dodaje. Najważniejszym elementem pokoju chłopców jest duże łóżko. Na tyle pokaźnych rozmiarów, aby spali w nim obaj, na razie jednak Milan wybiera naszą sypialnię (śmiech). Biurko Leona samodzielnie zrobił Maciek. To bardzo istotny element przestrzeni, bo Leon jest mistrzem rysunku i pokój chłopców powoli ewoluuje w kierunku pracowni artysty. Myśleliśmy też o dżungli, ale ten pomysł upadł. W naszym domu jesteśmy otwarci na zmiany i na potrzeby dzieci. Staramy się za nimi podążać.
Technologiczne wsparcie od Well A7: W FILTRACJI SIŁA
Dzięki mocnej filtracji, która może mieć nawet 5 stopni, oczyszczacz Well A7 jest bardzo skuteczny w zatrzymywaniu alergenów. Potwierdza to przyznany przez Fundację Europejskiego Centrum Badania Alergii certyfikat ECARF. Za neutralizację enzymów bakteryjnych na poziomie komórkowym – co przekłada się na eliminację 99,9% bakterii, a także zapobieganie ich rozwojowi – odpowiada antybakteryjna powłoka. Z kolei filtr HEPA H13 zatrzymuje m.in. bakterie, wirusy, alergeny i zarodniki grzybów. Urządzenie odfiltrowuje także pyłki i zarodniki pleśni. Efekt? Well A7 przyczynia się do poprawy jakości życia alergików. Radzi sobie także z sierścią zwierząt.
WNĘTRZARSKI TIP #2 – BO LICZY SIĘ PRZYJEMNOŚĆ
Nie mamy wykreowanego wnętrza, w którym żyjemy – opowiada Ula. Nasz dom to przestrzeń, którą nieustannie tworzymy, dopasowując ją do nas i naszych potrzeb. Dostrzegam piękno rzeczy i ono liczy się dla mnie w szczególności. To właśnie piękno niesie ze sobą wszystko. Lubię otaczać się przedmiotami, które przynoszą mi spokój. Jego źródłem jest poczucie, że wybrane przeze mnie rzeczy idealnie się ze sobą komponują. Przyjemność sprawia mi patrzenie na całość, jaką tworzą. Wnętrzarskich inspiracji nie szukam pod kątem naszego domu. Owszem, lubię konkretny klimat, ale nie da się go zamknąć w jednym określeniu. Panujący u nas styl jest eklektyczny. Sposób na wnętrze? Nieustanne go budowanie w oparciu o to, co znajdziemy w danym czasie. Nasze wnętrze podlega ciągłym zmianom – opowiada Ula.
Technologiczne wsparcie od Well A7: GRA W KOLORY
Gra w kolory to świetna zabawa! Światełko na panelu sterowania oczyszczacza nie tylko przyciąga uwagę dzieci, ale przede wszystkim wskazuje stan jakości powietrza w pomieszczeniu. Skala kolorystyczna jest sześciostopniowa. Sprawdzanie koloru, a tym samym jakości powietrza we własnym pokoju, przyczynia się do zainteresowania dzieci tematem dbałości o to, czym oddychają. To ważny element budowania w nich proekologicznej postawy. Na panelu sterowania umieszczony jest też suwak umożliwiający sterowanie prędkością pracy wentylatora. To rozwiązanie bywa przydatne, gdy zawieruszy się telefon z mobilną aplikacją.
WNĘTRZARSKI TIP #3 – MÓJ DOM TO MÓJ AZYL
Nieustanny proces tworzenia przestrzeni naszego domu to dla mnie najbardziej wyciszające zajęcie – przyznaje Ula. Nasz dom to nasz azyl. To dla mnie miejsce, w które mogę uciec. W którym mam wszystko, co sprawia mi przyjemność. Dbam o siebie w domu. Nauczyłam się gospodarować czas tylko dla mnie. Najchętniej oddaję się wtedy czytaniu lub… jeżdżę z meblami (śmiech). Uwielbiam zmieniać i przestawiać, kreować nowe oblicze naszych czterech ścian. Ze względu na charakter pracy Maćka, sama spędzam większość czasu z dziećmi w domu. Nauczyłam się relaksować przy nich i podejmować takie aktywności, które pozwalają mi odpocząć. Takie jest właśnie przemeblowywanie.
Nawet sypialnia, która z założenia została zaprojektowana tak, aby nie można w niej było przestawiać mebli, uległa pod naporem moich pomysłów (śmiech). Na szczęście Maciek przyzwyczaił się już, że w naszym domu nie ma nic stałego i często pyta od progu – co tym razem przestawiłaś? (śmiech).
Technologiczne wsparcie od Well A7: ZMIANA DEKORACJI
Dla miłośników domowych metamorfoz i fanów designu atrakcyjna będzie możliwość „przebrania” Well A7 zgodnie ze swoimi wnętrzarskimi preferencjami. Za sprawą kilku dostępnych zestawów dekoracyjnych, składających się z materiałowej osłony, pary nóg i uchwytu, urządzenie zostaje przemienione w prawdziwą ikonę wyposażenia. Kolorystyka zestawów, dobrana ze starannością i dbałością o detale, pozwala dopasować wygląd oczyszczacza do aranżacji konkretnego wnętrza. Jedną wersję urządzenia można mieć w salonie, a zupełnie inną w dziecięcej sypialni. Za sprawą rączki i niewielkiej wagi oczyszczacz można przenosić jedną ręką do dowolnego miejsca w domu.
WNĘTRZARSKI TIP #4 – Z MIŁOŚCI DO STAROCI
Uwielbiam starocie – mówi Ula. Godzinami wyszukuję piękne przedmioty, oryginalne dodatki, wyjątkowe meble. Szukam ich na portalach zakupowych, sporo czasu spędzam też na targach staroci. Wszystko zaczęło się w czasach, kiedy wynajmowaliśmy mieszkanie i brakowało nam różnych rzeczy – opowiada. Jestem fanatyczką szkła i tą miłością zaraziłam moich synów. Do picia zawsze wybierają szklanki ze złotym brzegiem (śmiech). Na targ staroci jeździmy w różnych konfiguracjach – dodaje Ula. Często są to nasze randki z Maćkiem (śmiech). Uwielbiamy to! Chłopcy też już wkręcili się w temat i jeżdżą z nami wybierać przedmioty dla siebie, głównie zabawki. Ogromnie się cieszę, że te wybory, których dokonujemy, kształtują ich poczucie estetyki.
Wśród moich ulubionych domowych zdobyczy jest kupiony za bezcen narożnik, który zamieniliśmy z Maćkiem w kanapę, krzesła do pokoju chłopców i ich regał z lat 60., ręcznie zrobiony przez pana, którego syn opowiedział mi historię jego powstania. Przypomina mi niezwykle popularne obecnie duńskie konstrukcje. Uwielbiam ten mebel!
Technologiczne wsparcie od Well A7: PLANOWANIE ZADAŃ
Ach, to planowanie! Niezależnie od tego, czy jesteście mistrzami planowania wyznającymi zasadę, że wszystko jest kwestią organizacji, czy obmyślanie zadań uważacie za przykry obowiązek, jedno jest pewne! Urządzenie Well A7 zdejmie wam z głowy kwestie związane z oczyszczaniem powietrza. Zadania, które można utworzyć w mobilnej aplikacji Electrolux Wellbeing, dobiera się pod siebie, idealnie dopasowując je do prowadzonego trybu życia. Wygodne, prawda?











































