kolekcje moda polska dla dzieci

Chmurrra Burrra na jesień

Przez miłość do natury!

Chmurrra Burrra na jesień
Wojtek Rudzki

Pozostajemy w lesie, a właściwie znajdujemy las wokół nas.  W szafie, a może na ścianie? Puszcza Białowieska zainspirowała markę Chmurrra Burrra do kolejnej leśnej kolekcji. Zatapiamy buty w mchu, stąpamy szukając żołędzi i wsłuchujemy się w głosy puszczyka. Otwieramy szafę, otwieramy się na las. Oto nowa kolekcja Chmurrra Burrra.

Be good to forest to coś więcej niż napis na brązowej bluzie z kapturem, to nasza prośba do nas samych i obietnica, jaką sobie składamy, spacerując jesiennie po lesie, wpatrując się w cuda, jakie nam puszcza serwuje. I nie trzeba być w lesie, starczy zamknąć oczy lub wysypać kolorowe kredki i las wyczarować. Tu i teraz. Widzicie go? Nadrzewna huba niczym pomarszczona twarz staruszki, tam dywan utkany z knieci błotnej i zawilców. Z zadumy wyrywa nas śpiew kosa w duecie ze stukotem dzięcioła białogrzbietego, stąpamy ostrożnie, by nie spłoszyć moczarowych żab. Niby leśny spacer, a pełen emocji, dźwięków i zapachów. I kolorów. Chmurrra Burrra tej jesieni kłania się leśnej palecie: brązom, cynamonowym beżom, zieleniom, jesiennym czerwieniom i żółciom, łącząc je z zimową bielą. Bierzemy farby, kredki w dłonie i malujemy!

*

*

Po raz kolejny na ubraniach pojawiają się leśni przyjaciele, do ekipy dołącza nornica, dżdżownica i ptaki, wyczarowani ręką Marii Dek – są malarskim manifestem uwielbienia dla środowiska naturalnego. In love with nature na miękkich bluzkach z certyfikowanych materiałów to nasza odezwa na dziś, w ten jesienny dzień, gdy na każdym zakręcie w parku odkrywamy coś, co zachwyca wyobraźnię dziecka. Kształt liścia, kopiec mrówek, zwalone drzewo, które cieszy bardziej, niż niejeden plac zabaw. Graby, dęby, jesiony zapatrzone w jesień, kołyszące się do wiatrów już zwiastujących przymrozki – nam niestraszne, bo ciepłe, miękkie bluzki i bluzy z certyfikowanych materiałów w lesie przydają się idealnie.

*

A na koniec, farbami poplamieni, zmęczeni wirtualnym spacerem, pochyleni nad kubkiem kakao czy herbaty, otwieramy książeczkę „Żołędziobranie”, która tym razem towarzyszy kolekcji. Niewielka, w miękkiej oprawie, kompaktowa, a zatem idealna do włożenia do plecaka i zabrania na spacer. Do kolorowania, wymyślania, rysowania i wyklejania!

*

Modele: Kalina, Hania, Weronika, Łucja, Helena, Olaf, Antek
Fotograf: Wojtek Rudzki
Stylizacja: Arleta Żak
Studio Jasna Sprawa

Chmurra Burra

strona www / Facebook / Instagram