kolekcje moda polska dla dzieci

Chmurrra Burrra: Las

Kolekcja SS 2019

Chmurrra Burrra: Las
Wojtek Rudzki

Ulubione miejsce, ulubione motywy, wzory i kolory. Chce się wśród drzew spacerować i ganiać, zawadzać rękawem o gałązkę, a nogawką o szyszkę. Marka Chmurrra Burrra czuje las znakomicie i uczyniła go tematem przewodnim najnowszej kolekcji.

Wiosenno-letniej linii ubrań towarzyszy – tradycyjnie – książka. Tym razem za historię i ilustracje w niej zawarte, podobnie jak za wszystkie printy w nowej, wiosenno-letniej kolekcji, odpowiada Maria Dek. ,,Kto odwiedził Muchomorka?” to zabawna historyjka o zwyczajach leśnych mieszkańców, ich przywarach, ulubionych potrawach i wzajemnych zależnościach. To wiedzy i uciechy źródełko, w sam raz przed lub po wyprawie do lasu. Ale pogadajmy trochę o samej kolekcji, jakże komplementarnej z tym pachnącym mchem wydawnictwem.

Skoczne pasikoniki i wytrzeszczające oczy żaby, żuki z polotem i myszy dające tanecznego susa do przodu, byle bliżej do przygody! I jeszcze grzyby z krasnymi kapeluszami, stojące w żołnierskim szyku, dorodne od słońca borówki oraz jaskółki kołujące po szaroniebieskim niebie. Takich bohaterów wymyśliła sobie Chmurrra Burrra do zasiedlania klasycznych koszulek, zwiewnych sukienek na ramiączkach, luźnych spodenek i marszczonych w talii spódnic. I tak ich odmalowała Marysia Dek, jakby ich miała stale przed oczami. Wiernie, barwnie i z taką sympatią, jakby to byli najukochańsi przyjaciele.

Wśród tkanin dominuje organiczna bawełna posiadająca prestiżowy Certyfikat GOTS, a więc w pełni bezpieczna dla delikatnej dziecięcej skóry. Podobnie jak nadruki namalowane farbami wodnymi. Bez obaw mogą się w „Las” odziewać już 3-miesięczni grzybiarze i inni baczni obserwatorzy przyrody.

*

Strona internetowa/Facebook/Instagram

Modele: Dominika, Hania, Matylda, Zosia, Łucja, Helena, Antek, Kuba, Olek
Zdjęcia: Wojtek Rudzki
Stylizacja: Arleta Żak