CASA czyli DOM

Relacja ze spektaklu teatru La Baracca – Testoni Ragazzi

Dom, czyli miejsce, które kształtujemy i które kształtuje nas. Z którego ruszamy w daleki świat i do którego wytęksnieni wracamy. Miejsce, które daje nam schronienie i czujnie obserwuje, jak stroimy miny do lustra i jak każdego dnia zamieniamy się w dorosłych.

 

ladnebebe_casa_04

 

Włoski teatr La Baracca – Testoni Ragazzi patrzy na cztery kąty z wielką czułością. Mamy wielkie szczęście, że pomysłodawczyni festiwalu Take Part in Art i dyrektor Teatru Małego Widza (pisałyśmy o wydarzeniu tu), Agnieszka Czekierda, zobaczyła „Dom” na festiwalu w Bolonii. A że zrobił na niej wrażenie, zaprosiła Włochów do Starej Prochowni.

Spektakl „Dom” to dwuososbowe widowisko, które skupia uwagę z takim natężeniem, jakby serwowano nam właśnie taniec na linie i akrobacje cyrkowców. A tymczasem aktorzy budują dom przy użyciu minimalnych środków, bo z kilku plastikowych rurek i 4 białych kwadratowych podkładkek, robiących za dywanik, schodki albo kamyki, pozwalające przejść suchą stopą po rwącym potoku.

 

ladnebebe_casa_02 ladnebebe_casa_01

 

Andrea Buzzetti i Carlotta Zini wcielają się – odpowiednio – w postać roztargnionego, ciągle spieszącego się dorosłego i rozbrykanego dziewczątka. Na scenie dzieje się bardzo wiele, ale to już zobaczycie w Starej Prochowni. Zdradzimy tylko, że dzieci wpatrują się w scenę jak zaklęte, tak jakby odkryły w odzianej w karminową bluzę Carloccie bratnią duszę. I śmieją się głośno, i dziwią, i zachwycają. Będzie też dużo śmiechu i fruwającej pod sufit piany. Nasze serca skradł motyw muzyczny, który znakomicie ilustrował historię.

ladnebebe_casa_07

Ci, którzy spóźnili się na to wielkie wydarzenie, będą mieli szansę spotkać się jeszcze z teatrem La Baracca w październiku na spektaklu świateł i cieni „On – Off” oraz w grudniu na „Małym Słoniku”. Po tym co zobaczyłyśmy w ostatnią niedzielę nie możemy się już doczekać. Widzimy się na miejscu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.