meble dla dzieci

Calmo – kolekcja mebli dziecięcych w minimalistycznym stylu

Nowe łóżko w kolekcji Calmo marki Pinio

Calmo – kolekcja mebli dziecięcych w minimalistycznym stylu
materiały prasowe

Calmo to kolekcja funkcjonalnych mebli marki Pinio, dedykowanych dzieciom i młodzieży. Prostota i doskonała jakość wykończenia i detalu, kształtują gust i budują trwały związek dorastającego człowieka z użytecznym i uniwersalnym
przedmiotem.

Marka doskonale zna wymagania swoich małych klientów i ich rodziców, dlatego meble tworzone są ze szczególnym uwzględnieniem jakości oraz bezpieczeństwa produktów. Projektanci marki Pinio nie obawiają się eksperymentów z nowoczesną, skandynawską estetyką. Przeciwnie, z pomocą multifunkcjonalnych dziecięcych łóżek i niemowlęcych łóżeczek, regałów, skrzyni, komody i szafy sumują te dwa podejścia ze sobą, budując ponadczasową relację i balans pomiędzy praktycznością przedmiotów a ich wymiarem estetycznym.

Meble z kolekcji Calmo cechuje minimalistyczny design, który daje nieograniczone możliwości dla domorosłych dekoratorów i spore pole do popisu dla profesjonalnych projektantów wnętrz. Meble Pinio z łatwością wejdą w zgodny dialog zarówno z nietuzinkowym printem czy zaskakującym kolorem, jak i stonowanym elementem. W organiczny sposób dopasowują się do wnętrz, tworząc unikalny, jedyny w swoim rodzaju mikroklimat.

Bardzo przydatną w dziecięcym pokoju cechą mebli Calmo jest ich pojemność. Głębokie szuflady czy pojemne szafy doceni każdy rodzic. Wykonane z wysokiej jakości płyty MDF, mają super zaletę, szczególnie cenioną w przypadku rodziców małych i wrażliwych na najmniejszy szum dzieci. Chodzi o system cichego zamykania, pozwalający na łatwy dostęp do zawartości umieszczonych pod łóżkiem szuflad. Metalowe uchwyty z zaokrągleniami są bezpieczne dla dziecka i gustownie wykańczają meble. Łóżeczka są przebadane za zgodność z normami przez akredytowane ośrodki i instytucje.

Materiały, z których powstała kolekcja posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Stosowane są wyłącznie atestowane farby, bezpiecznych dla dzieci, zgodne z normą EN 71-3. Wszystkie produkty spełniają wymagania normy EN 13986 E1 dotyczącej niskiej emisji formaldehydów. Zważywszy na potrzebę utrzymania wysokiej higieny w pokoju dziecięcym,  meble są nie tylko wytrzymałe a także odporne na wilgoć i zabrudzenia.

Niedawno kolekcja dla dzieci Calmo zyskała nowego towarzysza w postaci dużego, komfortowego łóżka z dwiema przepastnymi szufladami dla starszaków i dorosłych. Jest ono wykonane z malowanej na biało lub szaro płyty MDF, a budulcem jego stelażu jest drewno sosnowe. Użyte do malowania barwniki to atestowane, antyalergiczne, ekologiczne farby wodne, za sprawą których tworzywo swobodnie „oddycha”, a dziecko śpi spokojnie.

Strona internetowa / Instagram / Facebook

Kolekcję uniwersalnych mebli dziecięco – młodzieżowych Calmo marki Pinio znajdziecie tu.

 

Dodaj komentarz