Być jak artysta

w świecie farb i brokatu

Prawdziwy artysta ma ręce i głowę wiecznie zajęte. Jedząc śniadanie, układa z płatków misterne kompozycje, odrabiając lekcje domalowuje postaciom wąsy, a kredki upycha po kieszeniach. 

Przybory do malowania, brokaty i wycinanki są na liście do Świętego Mikołaja, a biurko małego artysty tonie w klejach, pudełkach po akwarelach, pędzlach i temperówkach. Artystyczny nieład, a jakże.

A że inspiracja to rzecz nadrzędna, nie zdziwcie się, jeśli nadworny malarz schowa się do garderoby, szafy lub letniego domku w ogrodzie w poszukiwaniu natchnienia i spokoju. Podglądamy dziś pewną malarkę w jej prywatnym atelier. Co w nim znajdziemy?

A że inspiracja to rzecz nadrzędna, nie zdziwcie się jak nadworny malarz schowa się do garderoby, szafy lub letniego domku w ogrodzie w poszukiwaniu natchnienia i spokoju. Podglądamy dziś pewną malarkę w jej prywatnym atelier. Co w nim znajdziemy?

*

FLOWER PLAY MAT EZPZ

To nieprawda, że stół artysty to jedna wielka plama koloru. Silikonowa mata z pojemniczkami EZPZ świetnie się sprawdzi w pracowni małej malarki. Mata szczelnie przywiera do każdej powierzchni, a w sześciu pojemnikach tworzących kształt kwiatka zmieszczą się farby, kredki lub 101 drobiazgów każdej kreatywnej duszy.

Nie martwcie się więc o twórczy bałagan, bo artysta chętnie nauczy się porządków i segregacji swoich skarbów. A kiedy zgłodnieje, możecie zamienić artystyczne zajęcia na kulinarne, bo mata jest wykonana z silikonu spożywczego i z powodzeniem rozwałkujecie na niej minipizze. A sosy wylądują w miseczkach!

Maty Flower Play Mat EZPZ kupicie tu.

*

Ołówkowe, świecowe, te zatemperowane i te kompletnie stępione. Kredki są wszędzie. Jednak te świecowe, które mieszkają w niezwykłej puszce zupy, są wyjątkowe. Kredki Mudpuppy powstały przy współpracy z The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, a same kolory kredek nawiązują do twórczości artysty. To jak? Rysujemy kredką o nazwie Żółty Banan?

Kredki Mudpuppy kupicie tu.

*

ZESZYT DO NAUKI RYSOWANIA

Nie każdy rodzi się z pędzlem w dłoni, ale praktyka czyni mistrza, więc zeszyty do szkicowania i szkolenia umiejętności to podstawa na biurku. Chwila skupienia i precyzji, bo czeka na nas 15 stron i pole do popisu dla wyobraźni. Zeszyty z baletnicami podzielone są na 3 części. To nie tylko kolorowanka, ale też zabawa w dopasowywanie i układanie postaci. Idealne też jako zestaw do podróży lub do zajęcia małych rąk w kawiarni!

Zeszyt Mudpuppy kupicie tu.

*

ZESTAW ARTYSTYCZNY

Czymże byłby świat artysty bez brokatu? Przecież człowiek wielu talentów musi twórczo zaakcentować swoją obecność na sofie, w szparach między deskami na podłodze czy na nowej, ciemnej sukience. Z brokatem nie ma co walczyć, trzeba go pokochać! Bierzmy się więc do pracy, po malarskiej rozgrzewce nasza mała artystka chwyta za zestaw artystyczny Janod i wyczarowuje magiczny świat koni. Wystarczy odkleić poszczególne elementy, posmarować klejem i posypać brokatem. Czy jest jakaś ramka i wolne miejsce na ścianie?

Zestaw Janod kupicie tu.

 

Tadam! Dawka artystycznych doznań na dziś zakończona, malarka ziewa – w planach mamy chyba drzemkę. Oby przyśniły się malarskie sny.

zdjęcia: Milena / Me Myself & eM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.