edytorial

Brothers & Sisters

Edytorial Ładne Bebe

Brothers & Sisters
Anna Walterowicz

Posłuchaj opowieści o tajemnicach, które wydarzają się wyłącznie pomiędzy zaprzyjaźnionym rodzeństwem. Bracia i siostry, choć żyją pod jednym dachem z rodzicami, to ich świat jest cudownie osobny. Pełen zakątków dostępnych wyłącznie dzieciom. Pełen przedmiotów nazywanych językiem, który tylko dzieci rozumieją.

Sekrety szeptane do ucha, podawanie sobie ręki, gdy świat stoi na głowie, zawijanie w dywan i urządzanie kąpieli na stole w jadalni. Rodzeństwo wspiera się wzajemnie w realizacji wszelkich planów. Bez ocen, bez strachu o kałuże i plamy. Gdy jedno wystawia twarz ku niebu, drugie opowiada o jego bezkresie, kreśląc palcem kółka w powietrzu. Gdy drugie wyciąga ręce po skarb, pierwsze robi miejsce w plecakach, by zmieściły się w nich wszystkie chorągiewki z liści i kamienne sztabki. Potem będą je ważyć w dłoniach, kąpać w wannie, układać z nich piramidy.

Czasem gniew skuwa lodem staw i nie ma od niego innej ucieczki niż ślizganie się po tym lodzie, póki nie odejdzie. Razem, w utuleniu, w splocie palców i targaniu grzywki. Czasem nuda wymazuje z kartek słoneczka, zostawiając tylko chmury i krzywe litery. Wtedy siostra staje na palcach i ściąga słoneczka z najwyższej półki, niczego przy tym nie tłukąc, a wszystko naprawiając.

Dodaj komentarz