AW 2020 kolekcje moda dla dzieci

Born to Explore AW 2020

Buszujący w kwiatach

Born to Explore AW 2020
Paulina Kania

Czy kwiaty na ubraniach są zarezerwowane wyłącznie na wiosnę? Bynajmniej! W jesienno-zimowej kolekcji polskiej marki rozkwitają maki, tasznik i niezapominajki, a we florystycznej sesji wtórują im dalie. A dzieciaki? Buszujące w kwiatach.

Born to Explore rozkwita, a przy tym rozkwicie jest cudownie konsekwentne. Nowa kolekcja, podobnie jak poprzednie, to hołd dla natury i dla nieposkromionej dziecięcej ciekawości. O organicznej bliskości tych obu. O roślinach i zwierzętach, o kształtowaniu wrażliwości. Bo dzieci rozkwitają w naturze. I tej jesieni będzie tak samo.

Ten rok jest bardzo wsobny, skupiamy się na sobie, doceniamy lokalność, zbliżamy się do natury. Jak nazywa się ten polny kwiat? To mak – kwitnie latem, ale na twojej bluzie będzie rozkwitał przez cały rok. A ten zwierzak na sukience? To bóbr, pamiętasz, widzieliśmy go nad jeziorem? Born to Explore zdobi ubrania dla dzieci ręcznie ilustrowanymi elementami przyrody – jest tu miejsce i dla flory, i dla fauny. Longsleeve’y, bluzy, koszulki i sukienki z nowej kolekcji są jak kartki z atlasów – precyzyjne printy z rysunkami Moniki Mularczyk pozwalają małym badaczom eksplorować przyrodę. A natura? Jest dziecięcą towarzyszką, zmienia się w naturalnym rytmie pór roku, ale niezmiennie pozwala się poznawać. Kwitną dalie i kwitnie niezbędna do wzrastania dzieci ciekaw(sk)ość. Jak głosi hasło na bluzie: „Ja tu rozkwitam, proszę, nie przeszkadzaj mi”.

Naturalnie to też synonim do „wygodnie”. Potrzeba ruchu u dzieci jest immanentna, nie zatrzymamy ich, ale możemy je wspierać komfortowymi ubraniami, które nie krępują podczas wyścigów na sam koniec ogrodu, a może i na koniec tęczy. Kolekcja Born to Explore AW 2020 jest uszyta z ciepłej i przyjaznej małym ciałom bawełny organicznej, której przędza ma certyfikat Global Organic Textile Standard. Natura króluje także w sezonowej palecie barw: jest zgaszony róż, złotooliwkowy, ochra i odcienie miedziane, jakby czerpane wprost z jesiennego parku, lasu i łąki. Tu nic nie planuje zapadania w zimowy sen. Tu się kwitnie.

BORN TO EXPLORE

www / Facebook / Instagram

Nowa kolekcja jest już dostępna w internetowym sklepie Born to Explore. Rozmiarówka obejmuje ubrania od 80/86 do 128/134. Co ważne, jest to kolekcja limitowana, więc nie warto czekać z zakupami.

Dodaj komentarz