kolekcje

Bobo Choses: We Cosmos A/W 2019/2020

O nowej, jesienno-zimowej kolekcji

Bobo Choses: We Cosmos A/W 2019/2020

Wszechświat to nasz dom, a gwieździste niebo jest uniwersalną flagą, rozpostartą nad głowami wszystkich. Bez względu na mury, bariery i różnice.

Cali jesteśmy zbudowani z gwiazd – to one każą nam mrugać, migotać i świecić. Dla dzieci to zupełnie oczywista wiedza. Żeby wykonywać te wszystkie typowo gwiezdne czynności, nie potrzebują naukowego wsparcia astronomów, ani tajemnej wiedzy naukowców z agencji kosmicznej NASA. Wystarczy dać im przestrzeń, by mogły radośnie zaiskrzyć albo wystrzelić z pomysłem, nawet jeśli mają trafić kulą w płot. Tę intuicyjność i powinowactwo z kosmosem dostrzegli projektanci Bobo Choses, zauroczeni postacią tajemniczego Benny’ego Bensona. Ciekawi was, kim był?

Benny Benson od 3 roku życia mieszkał w sierocińcu w stanie Alaska i każdy dzień kończył wgapianiem się w północne, gęsto usiane gwiazdami niebo. Mając 13 lat, wziął udział w konkursie dla dzieci organizowanym przez władze Alaski na zaprojektowanie flagi, mimo że Alaska miała zostać stanem dopiero 30 lat później. 700 kandydatów pokonał 13-letni Benny Benson, który w późniejszym życiu pracował jako inżynier i konstruktor. Ten chłopak, mimo utrudnionego startu, sięgnął gwiazd. O to samo wnioskują twórcy jesienno-zimowej kolekcji  Bobo Choses – o szukanie linku do źródeł naszej ludzkiej wspólnoty, o linkowaniu do zbiorowej odpowiedzialności i budowania więzi.

Co do kolorów i fasonów: będzie luźno, błyszcząco i kolorowo, czyli w sam raz dla ufoludków. Wełniane swetry z gęstymi splotami, te w geometryczne wzory i gęsto poustawiane wokół siebie księżyce zestawione z luźnymi spódnicami za kolano to strzał w środek tarczy. Bardzo lubię też silnie tutaj wyodrębniony styl współczesnego dandysa, w wielobarwnych skarpetkach i sandałach, intensywnie kolorowej czapce i zdezelowanej bluzie z hasłem – celowo – tak niewyraźnym, że trzeba się zbliżyć, żeby je odczytać. Poza tym gwiazdy, kokardy, paski w printach, a w tkaninach sztruks, sztuczne futerka i denim. Brawo za słonecznikowożółte legginsy, pikowaną spódnicę w kolorze indygo i olbrzymie torby noszone na krzyż. Kolekcja mistrz, niech ktoś spróbuje przebić Bobo Choses w tym sezonie!

Tutaj znajdziecie promujący ją film.