moda dla dzieci

Bobo Choses: The Catalogue of Marvellous Trades

o nowej kolekcji hiszpańskiej marki

Bobo Choses: The Catalogue of Marvellous Trades
Román Yñan

Kim będziesz, gdy dorośniesz? Testerem miękkości poduszek, tłumaczką niezapisanych słów, a może pasterzem zabłąkanego w czasie stada dinozaurów? Nowa, przepięknie sfotografowana, marzycielska kolekcja Bobo Choses jest niezbitym dowodem na to, że możesz sobie swoją ścieżkę zmyślać i zmyślać. Bez końca.

Ciuchy z jesienno-zimowej kolekcji Bobo Choses to tylko pretekst, by zanurzyć się w wielobarwny świat zawodowych możliwości. Bo wiesz, czas się porusza, a my czasem w zgodzie z nim, a  czasem przeciwko niemu. Czuję, że zasobna w kraciaste, przeciwdeszczowe kapelusze, pikowane bluzy z odpinanymi rękawami i kurtki zdobione metodą intarsji, mogę się mu z powodzeniem przeciwstawić. Zatrzymać się po to, by znaleźć swoją dróżkę pośród tych, które ktoś dla mnie zmyślił. Bo przecież to ja tu jestem od zmyślania!

Zbieraczem zagubionych ołówków i trafionych w punkt, wypowiedzianych prosto z serca, ale nie wprowadzonych w życie, dobrych rad. Udźwiękawiaczem ptaków, niezbędnym w razie ptasiej chrypki. Cienionaprawiaczem, który – zamiast brutalnego doszywania cienia jak w przygodach Piotrusia Pana – nasącza ciepłem swego ciała wyziębione i niechętne do współpracy podłogi, chodniki i ściany. Możesz też zostać czułą dozorczynią Księżyca, o którą (Księżyc jest kobietą, wiadomo) zatroszczysz się nie tylko w momencie pełni, skupiającej uwagę tłumów, ale i wtedy, gdy Pani Księżyc jest niesforna, niegrzeczna i niepiękna. I kiedy już profesja zostanie wybrana, można zastanowić się nad wyborem rynsztunku, który się spisze w trudnych, księżycowych warunkach.

Do wyboru macie, młodzi wojownicy, plisowane spódnice, puszyste nauszniki, kurtki z wykładanymi kołnierzami, płaszcze z futrzanymi podpinkami i przepastne sukienki, odtańcowujące mazurki na wietrze, oraz buty, kalosze i trampki, wybijające rytm wyłącznie na twoje zawołanie. Wszystko wykonane z ekologicznych tkanin, jak tencel, organiczna bawełna czy poliester z recyklingu.

Kolekcja Baby Bobo Choses dla dzieci w wieku od 3 do 36 miesięcy oraz kolekcja Kid Bobo Choses dla dzieci w wieku od 2 do 11 lat mają dziś swoją premierę. We wrześniu będzie miał miejsce dodatkowy, drugi drop kolekcji Baby.

Każdej kolekcji towarzyszy książka, tym razem także. To już jedenasta z rzędu, nosi tytuł „The Catalogue of Marvellous Trades” i rozwija nadrzędny dla kolekcji wątek kreowania własnej przyszłości w zgodzie ze swoimi pasjami i potrzebami.

*

Zdjęcia: Román Yñan
Stylizacja: Mafer Navas
Modele: Alexandra, Andrea, Andreu, Asha, Dilan, Elsa, Josje, Marc, Momo, Naomi, Pol C., Pol S., Yinxuan.

 

Dodaj komentarz