beaba lassig

BLW

i Bardzo Łatwy Wybór!

BLW

Bobas lubi wybór, podobnie jak my. A wybór akcesoriów, które mają nam pomagać, przy rozszerzaniu diety malucha, jest ogromny. I jak zawsze, wkraczając w nowy etap zaczynamy szukać, podpytywać, czytać. Kupować słoiki, nie kupować, rozdrabniać czy nie, kroić, miksować, uważać na alergeny…

dsc_5126

Wszelkie ekstrema nie są zdrowe, są sytuacje, kiedy gotowe jedzenie absolutnie się sprawdza. Są też różne dzieci: urodzone grymasule spod oka łypiące na cząstkę kalafiora i takie które chwycą za wszystko byle spróbować. Ale warto dać im wybór na starcie! I przekonać się, że nie potrzeba nam tryliona akcesoriów na drodze ku poznawaniu nowych smaków.

dsc_5117

Dziś na pierwsze danie serwujemy wam niezbędne minimum, nasze top , które przyda się w waszych kuchniach jeśli myślicie o metodzie BLW, a wasz maluch właśnie zaczyna siedzieć i sięgać samodzielnie po jedzenie. Zasada jest prosta: ufamy dziecku, proponujemy jedzenie w kawałkach, kolorowe i różnorodne. Ono samo wybierze!

dsc_5157

Lektura

Jeśli macie za dużo czasu (a macie?), można szukać informacji w sieci i czytać różne opinie i doświadczenia innych mam. Można też przeczytać krótką lekturę, podręcznik BLW, który w łatwy sposób opowie na czym polega ta metoda oraz podrzuci kilka prostych przepisów.

dsc_5114

dsc_5113

Gotuj na parze!

Gotowanie na parze, rozmrażanie, miksowanie… wszystko w jednym urządzeniu. Beaba Babycook, to nasz sojusznik w kuchni i ambasador zdrowego gotowania dla niemowlaków.

dsc_5106

Warzywa na parze, takie jak choćby sezonowa dynia czy pierwsze jabłka, podane dziecku w kawałku to dobry start na drodze do BLW. A może racuszki z kaszy i warzyw? Gdy dziecko opanuje chwytanie łyżki, przyjdzie czas także na wszelkiego rodzaju zupy kremy z Beaba Babycook, idealne na zimowe rozgrzanie.

dsc_5127

Miski, talerze

Jedzenie to często zabawa i eksploracja. Sprawdzanie, co będzie gdy po raz dwudziesty rzucę miskę z warzywami na podłogę, a kawałki banana posłużą nam do dalszej zabawy w rozgniatanie w parterze. Maluch ćwiczy rzuty talerzem niczym bumerangiem, tak samo ochoczo, jak chwytanie jedzenia małymi rączkami. Dobrym rozwiązaniem jest talerzyk EZPZ z bezpiecznego silikonu. Przywiera do stołu a przegródki pomagają nam w porcjowaniu posiłku. W BLW liczy się wybór i różnorodność. W każdej przegródce inny smak czy kolor na pewno zachęci małego smakosza do spróbowania. EZPZ to na pewno więcej frajdy z jedzenia i ciut mniej bałaganu!

dsc_5210

dsc_5199

B jak bałagan!

Spójrzmy prawdzie w oczy, czysto nie będzie! Maluch uczy się jeść, odkrywa smaki i teksturę jedzenia, na pewno powędruje ono nie tylko do jego buzi. Kolorowe kawałki warzyw pod krzesełkiem to widok znany niejednej z was i cieszy zapewne tylko psa czyhającego pod stołem. Jedni wykładają folię, inni stoją na posterunku ze zmiotką, a my odkryłyśmy super winylowe maty Beija Floor.

dsc_5160

Powstają w północnym Izraelu i do złudzenia przypominają prawdziwe mozaikowe posadzki rodem ze starej kamienicy. Projektantka Maya Kounievsky czerpie inspirację z natury, szukając w niej symetrycznych i geometrycznych wzorów. Wyczarowuje maty podłogowe, podkładki na stół a także coś dla fanów szybkiego remontu bez skuwania kuchni – nalepki kafelkowe.

dsc_5176

dsc_5223

No i podstawa, śliniaki. Do ich zakupu namawiać nie musimy, wiemy co to pralka włączana dwa razy dziennie. Polecamy wam te z długim rękawem, są bardzo praktyczne jak choćby ten od Lassig . Taki śliniak przyda się też przy radosnej artystycznej twórczości dziecka. A śliniak z kieszonką sprawdzi się idealnie przy BLW- kawałki zapewne trafią znowu do buzi.

dsc_5186

dsc_5134

dsc_5196

No to czas na wizytę na bazarku i zakup sezonowych warzyw! A co u was sprawdza się przy rozszerzaniu diety niemowlaka?

zdjęcia: Angelika/ stashki.pl