Blizan

Focus na produkt – Blizan

[gallery type="slideshow" size="full" ids="113255,113254,113253,113251"]

Planując zakup żelu na blizny, warto znaleźć taki, który swoim uniwersalnym zastosowaniem będzie odpowiedni dla rodziców i dla dzieci. Blizan to silikonowy, hipoalergiczny żel przeznaczony zarówno do zapobiegania, jak i leczenia blizn oraz śladów naskórnych różnego pochodzenia.

Jego zakup będzie idealnym rozwiązaniem dla kobiet po cesarskim cięciu, po operacjach chirurgicznych i plastycznych, ale przyda się także do użycia na delikatnej skórze małych rączek, po wszystkich nieszczęśliwych wypadkach, urazach czy poparzeniach.

Blizan to nowoczesna metoda leczenia blizn, która zastępuje stare żele i maści bazujące najczęściej na ekstrakcie z cebuli, o mało przyjemnym zapachu. To żele silikonowe są obecnie rekomendowane przez dermatologów jako najskuteczniejszy, podstawowy lek w profilaktyce i leczeniu blizn.

Główną cechą żelu Blizan jest wygoda stosowania. Blizan jest bezzapachowy, przeźroczysty, nieklejący, łatwo się rozprowadza i tworzy na powierzchni skóry cienką niewidoczną warstwę. Dzięki nowoczesnej technologii, silikonowy żel zmiękcza i wygładza bliznę, hamując przy tym procesy zapalne, by ślady na skórze miały niezbędne warunki do prawidłowego leczenia.

Aby zauważyć postępy przy stosowaniu żelu Blizan należy systematycznie smarować zmienione miejsce przez trzy miesiące, przynajmniej dwa razy dziennie, a największe efekty jego stosowania zauważa się po dwóch latach od zamknięcia blizny. Żel składający się ze 100% silikonu należy nakładać małymi, okrężnymi ruchami aż do momentu, gdy wchłonie się całkowicie.

Producent Blizanu informuje, że żel jest dobrze tolerowany i nie powoduje działań niepożądanych, aczkolwiek przy ich wystąpieniu należy niezwłocznie przerwać jego stosowanie. Produkt dostaniecie w opakowaniach 15 gramów i 50 gramów.

Żel Blizan kupicie tutaj.

Zdjęcia: Kasia Rękawek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.