Biurko i spółka

Urządzamy kącik ucznia

Coraz bliżej wrzesień! Wieczory jakby już chłodniejsze i coraz krótsze, liście na drzewach jeszcze zielone, ale kolor już blaknie. Nie ma się co oszukiwać koniec wakacji zbliża się nieubłaganie i na niektórych czekają poważne obowiązki. Dzwonek zadzwoni i czas usiąść w ławce. I my w tym temacie! Razem ze sklepem Mukaki przygotowaliśmy dla was kilka podpowiedzi jak urządzić przestrzeń wokół biurka, żeby młody adept nauki czuł się tu jak ryba w wodzie!

Wspomnienia, nowi przyjaciele i nowe umiejętności zdobyte podczas wakacji będą żyły jeszcze chwilę w opowieściach, ale teraz przed nami nowe wyzwania. Biurko to podstawa, musi być na odpowiedniej wysokości, z dobrze dobranym, wygodnym krzesłem lub fotelem. Nie jesteśmy ortodoksyjne i lubimy zmieniać zasady gry. Półki kuchenne są tak sprytne, że pomieszczą mnóstwo drobiazgów, dlaczego więc nie wykorzystać ich w pokoju dziecka?

Uruchamiamy wyobraźnię i działamy. Stary kufer będzie służył za siedzisko i ukryje potrzebne gadżety, w ruch idą pudełka, kosze i przyborniki na biurko. Będzie pięknie!

***

Love letters

Miłośnik minimalizmu, fajnych czcionek i czarnej kreski polubi to zestawienie. Dywan i klocki z alfabetem pomogą w nauce pisania i czytania, będzie można przestawiać i układać nowe słowa na półce jako wyraz aktualnego statusu emocjonalnego. Miśki na ścianie i fajne oświetlenie zmienią nastrój panujący wokół biurka.

Strefa uczniowskiego komfortu w wersji black&white może się znaleźć nie tylko w pokoju dziecka. Taki kącik swobodnie może zająć jakąś część salonu, a nawet sypialni jak u naszej redakcyjnej koleżanki Kasi – zobaczcie tutaj jak to wygląda.

1(3)

 

1.IKEA biurko // 2. MUKAKI dywan LORENA CANALS  // 3. krzesło IKEA //  4. Lampka menu AMAZING DECOR  // 5. półka FERM LIVING, MUKAKI // 6. klocki DESIGN LETTERS, AMAZING DECOR //  7. plakat PSTRYK, WALL-BEING // 8. plakat NUREK, WALL-BEING // 9. sznur swiateł, AMAZING DECOR // 10. skrzynia, AMAZING DECOR  // 11. wieszak, NUKI //  12. plecak Kanken, AMAZING DECOR // 13. kosz, SHOWROOM// 14. BABULINKA pudełka //

 

źródło: 1, 2, 3, 4, 5, 6

***
Stonowane emocje, bystry umysł

Biel, szarość, kremowa tapeta i tylko delikatne plamy koloru. Do tego biurko i krzesło w stylu retro w roli głównej. Taki mebel nadaje ton neutralnej całości. Koala zerka znad okularów czujnym okiem pilnując porządku.

Same z chęcią podsiadłybyśmy naszego ucznia wieczorową porą. Biurko jeszcze troszkę za małe, krzesełko też, ale i tak miło tu być. Kojące kolory i porządkujące przestrzeń półki i segregatory pozwalają wtopić się doskonale w domową przestrzeń.

 

2popr

1.MUPPETSHOP biurko //  2.MUPPETSHOP krzesło //  3.pojemnik w króliki SCANDI KIDS //  4.MUKAKI, haczyki SEBRA // 5.WALLBEING plakat // 6.MUKAKI tapeta FERM LIVING // 7.MUKAKI lampa Markslojd // 8.FRENCHBLOSSOM zestaw DJECO // 9.NUKI, półka // 10.EDUKATOREK drewniane klocki // 11.FRENCHBLOSSOM zeszyty // 12.MAMISSIMA piórnik pies // 13.regał IKEA // 14.MAMISSIMA plecak // 15.FAMFARA piórnik na biurko // 16. dywan LORENA CANALS, Mukaki // 

źródło: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

***

Let’s play colors!

Kolor, kolor i jeszcze raz kolor. Kreatywna przestrzeń wokół tego biurka pobudzi wyobraźnię do działania, sprawi przyjemność maluchom i nie pozwoli zginąć w nadmiarze drobiazgów. Dla wielbicieli literatury znalazłyśmy popularną ostatnio, inspirowaną kuchennymi półkę na talerze.

Bardzo lubimy naturalne drewno, sklejkę i rośliny w pokoju dziecka. Od razu robi się w nim ciepło i przytulnie. Z kolorowymi dywanami i plakatami tworzą przeciwwagę dla minimalizmu, który opanował mieszkanie Polaków. Jeśli macie ochotę wspólnie ze swoim uczniem trochę kolorystycznie poszaleć, to tu znajdziecie kilka podpowiedzi jak nie przesadzić, właśnie dzięki naturalnemu drewnu.

3(2)
1. IKEA krzesło // 2. MUKAKI dywan // 3. MINKO biurko // 4.EDUKATOREK zwierzęta // 5. WALL-BEING plakat //6.WALL-BEING plakat // 7. MUPPETSHOP lampkafoscarini // 8.MUKAKI puszki OMM DESIGN  // 9. FRENCHBLOSSOM/ lub/ MAMISSIMA // 10. NUKI półka // 11. lunch box FRENCHBLOSSOM // 12.kubiki FAMFARA // 13. pudełka IKEA 

źródło: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

***

baner_poziomy

 

2 komentarze

  • markdottir:

    Zdjęcia kącików do nauki zaaranżowane są perfekcyjnie, żadnej zbędnej rzeczy psującej kompozycję nie ma na tych zdjęciach, ale mnie zawsze zastanawiają krzesełka, które owszem ładne, ale niekoniecznie ergonomiczne są…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.