Biurko i półka

Pokój gotowy na 1 września

Biurko i półka

Zaczynamy nasz przedszkolno/szkolny cykl. Powoli wracamy z wakacji, kompletujemy szkolną wyprawkę. Na start idzie kącik do nauki. Czy jest już gotowy?

Choć lekcje najlepiej odrabia się w kuchni (wiadomix!), to ważne jest, aby sprytnie przygotować przestrzeń do nauki w pokoju dziecka. Jaka powinna być? Ładna i wygodna. Zaaranżowana tak, by było tu przytulnie, bez nadmiaru bodźców i by właściwie sama się sprzątała. Biurko albo stolik, półka na zeszyty, organizery – to wszystko sprzyja dobrej organizacji, skupieniu i utrzymywaniu porządku.

źródło: 1 / 2 / 3 / 4/ 5 /6/

 

*
W DUCHU PODRÓŻNICZYM

Wakacje pełne były odkryć i zachwytów. To nie mniej ważny element edukacji niż chodzenie do szkoły, dlatego warto połączyć te dwa światy – nauki i podróży – w jednej przestrzeni. Plecak szkolny może być tym samym, który towarzyszył nam na górskim szlaku, mapy pozwolą młodym odkrywcom poznać geografię ziemi, ale i nie zapomnieć, gdzie już byliśmy, i zaplanować, dokąd się wybierzemy. Choćby i w kosmos!

 

1. biurko NUKI, które się nigdy nie bałagani, 2. dywan SEBRA jak morskie fale, 3. wygodne krzesło jak z ogrodu, 4. mapa świata Janod u naszych stóp, 5. lampka SEBRA na jasne i ciemne dni, 6. plakat Dawida Ryskiego  7. półka NUKI na książki i zeszyty, 8. klasyczny zeszyt w kratkę, 9. uchwyty NUKI na sztormiak, plecak i worek z kapciami, 10. plecak pełen przygód, 11. kosmiczny piórnik Jeune Premier, 12. i worek na kapcie kosmonauty, 13. książka, której nie trzeba przedstawiać.

 

*
NIEZAWODNA KLASYKA

Oto kącik do nauki złożony z zainspirowanych naturą klasyków, które będą nam służyć wiele lat, w różnych kontekstach. Stonowana paleta barw pozwoli fajnie zagrać dziecięcym rysunkom, zdjęciom i notatkom powieszonym na ścianie. Biurko, lampa i krzesło zostały wybrane tak, by móc potem służyć także nastolatkom czy dorosłym. To dzięki wesołym akcentom ten zestaw ma charakter energetyczny i dziecięcy.

 

1. Dwustronne biurko VOX, 2. krzesło VOX z regulowaną wysokością oparcia, 3. kosz na zabawki, 4. Be a man, read! Czyli plakat Jana Bajtlika, 5. klasyczny czarny kinkiet VOX, 6. nastrojowe lampki, 7. Tablica magnetyczna SEBRA, 8. i pasujące do niej literki o ciekawym kroju, 9. szkło powiększające dla młodych odkrywców, 10. tornister nie tylko dla młodych wilków, 11. dywan OYOY pełen przygód, 12. zestaw do kaligrafii Kaweco, 13.  kaktusy, które nie pozwolą paść baterii, czyli powerbank.

kolaże: Agnieszka Zielińska-Chmura / Mukaki

Publikacja została przygotowana dzięki wsparciu marek: Baby and Travel, NUKI, VOX, Showroom, Janod