Bezpieczne wakacje

Niezbędnik na wycieczkę

Bezpieczne wakacje

Uroki lata mierzone ilością nowych piegów, siniaków i zadrapań. Trofea wypraw do lasu, wędkowania w strumieniu i buszowania w zbożu. Wakacje pełne przygód, ale też i bezpieczne!

Zanim chłopcy rozbiegną się po lesie, dokładamy im kilka gadżetów, niby niepozornych, ale to one nieraz wyciągają nas z tarapatów. Bo prawdziwy poszukiwacz skarbów kusi los, ale my myślimy o bezpieczeństwie podczas wycieczek dzieciaków. Oto lista produktów, które warto zabrać na bezpieczne wakacje!

 

 

*

TABLETKI PLUSSSZ

Nigdy nie wiadomo, co nas w podróży złapie. Brudne ręce, eksploracja nowych smaków, a bakterie urlopu nie mają. Do tego upał i odwodnienie organizmu. Dobrze więc zabrać ze sobą suplement diety w postaci tabletek musujących o smaku pomarańczowym Plusssz Junior Elektrolity. Zawierają zestaw witamin i składników mineralnych do stosowania w celu nawodnienia organizmu – rozpuszczamy w szklance chłodnej wody i gotowe! W dodatku smakują dzieciakom. Potas, magnez i sód to sprzymierzeńcy w czasie letnich upałów, nie zapominajmy o nich i zapakujmy je do wakacyjnej torby. Apteki na leśnym szlaku nie znajdziemy!

 

 

*

KREMY UV

Kremy z filtrem to podstawa, widziałyście prawdziwego zdobywcę lasu ze spalonym nosem? My nie. No może raz i bardzo tego żałował. Gama kremów Mustela to sprawdzona seria przeciwsłoneczna, opracowana specjalnie z myślą o ochronie skóry niemowląt i dzieci, również tych ze skórą atopową i nadwrażliwą na działanie słońca. Oprócz filtrów SPF 50+ UVB/UVA kremy mają Avocado Perseose® – opatentowany naturalny składnik aktywny, który wzmacnia barierę ochronną skóry. Gotowi na słońce?

 

*

OKULARY I KOSZULKI UV

Z polską pogodą jest jak z ruletką, więc warto mieć zawsze przy sobie zarówno kurtkę przeciwdeszczową, jak i okulary słoneczne. Wędrowcy lubią leżeć na łące wśród chabrów, patrząc prosto w niebo i chmury. Czy ta puchata przypomina barana, czy Gruffalo? Oczy chronione są okularami 360 francuskiej marki Beaba, a więc spokojna głowa. Ich specjalny kształt zapewnia ochronę oczu, również z boku, a zastosowane „szkiełka” są nietłukące i zapewniają świetną widoczność. Ultraodporne oprawki to ważna cecha dla duetu chłopców, który właśnie kombinuje, jakby tu wspiąć się na drzewo.

Młodsza siostra, choć nie dołączyła do leśnej wędrówki, też jest przygotowana na upalne, ale bezpieczne lato. Zestaw: kapelusz i majteczki Splash&Fun marki Lassig oraz  koszulka UV do pływania Lassig z delikatnej i elastycznej Lycry z UV 50+, i możemy iść w świat. Oczywiście, pod warunkiem, że już umiemy chodzić!

 

 

 

*

KLESZCZE? NIGDY!

Zmora amatorów spacerów po łąkach i lasach. Generalnie mały i bardzo niefajny insekt, który powoduje, że dwa razy zastanawiamy się, czy faktycznie iść na te jagody, czy nie. O nie, mały wędrowiec, zdobywca leśnych pagórków i pogromca błotnistych kałuż planów nie zmienia, po prostu dba o ochronę. Jeśli nie przekonują was spreje, warto wypróbować TickLess Adult – alternatywny, ekologiczny sposób ochrony przed kleszczami. Działanie TickLess Adult jest oparte na emisji na odległość 3 metrów ultradźwięków o długości fali, zaburzającej zdolność rozpoznawania przez kleszcza zbliżającej się potencjalnej ofiary. Człowiek z przyczepionym na pasku czy plecaku włączonym urządzeniem TickLess staje się dla pasożyta „niewidoczny” – ultradźwięki zaburzają działanie narządów Hallera, którymi kleszcze posługują się, polując. Na nas więc nie zapolują!

 

 

 

*

BIDON

Bidon do plecaka, i ruszamy! Bezpieczne, znaczy też rozsądne – w upał pijemy, pijemy, pijemy!  Oczywiście nie ze zwykłego bidonu, bo dla młodych zdobywców lasu ważny jest też sam wygląd tego pojemnika. Oj, taki to wiek. Rozumiemy więc ten wybór – seria Little Monsters Lassig pasuje tu wyjątkowo dobrze. Nasi dwaj włóczykije przygotowani są na wszelkie okazje, upał im niegroźny, podobnie jak pragnienie, słońce czy kleszcze. Jedynym zmartwieniem jest czas, bo czy ktoś nie mówił: „Tylko wróćcie przed 18 na kolację”?

Bezpieczne wakacje nie oznaczają mniejszej ilości przygód, uspokajamy małych odkrywców lasów i plaż! Kilka produktów dorzuconych do wakacyjnej torby oszczędzi nam tych mniej fajnych wspomnień i stresu, bo tych z wakacji nie przywozimy!

 

zdjęcia: Monika Kraińska

opracowała: Kasia Karaim