Apetyt na lato. Sekrety z domku na drzewie.

Braterska sztama

Sztama i komitywa, a czasem kłótnia wielkości Jowisza. Właściwie częściej niż czasem... Godziny opowieści nie z tej ziemi, ale też ciche dni. Tylko im znane sekrety, słowa szeptane w ukryciu przed małą siostrą. Oto bracia – kumple na tropie smaku lata.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z serii #apetytnalato, w którym serwujemy letnie smaki – łapmy je pełnymi garściami! Lipiec jest utkany z codzienności i pozornie błahych zdarzeń, a ich urok odkrywa dziś dwóch braci. Psst! Mama zajęta siostrą, ruszamy sami! Samodzielna wyprawa w pole, szturm na kuchnię i spiżarnię, i wreszcie święty braterski spokój w ulubionej kryjówce na drzewie. Tak się buduje wspomnienia! Wraz z marką Herbapol i nową linią ekologicznych produktów Herbapol BIO zanurzamy się w prawdziwy slow life. O życiu blisko natury Jaś i Ignacy mogą niejedno opowiedzieć, ale na pewno nie jest ono ani slow, ani nudne. Bracia przejmują stery nad tym rozpalonym od słońca dniem, dziś mają zielone światło na spędzenie go według własnych zasad. Żadnych sióstr, tylko męska wyprawa na poziomki, a do tego kulinarne szaleństwo. No, może z małą pomocą mamy, prawda Monika?

 

Jeśli się w to letnie nicnierobienie dobrze wsłuchać – a zamiast przeszkadzać, podążać za tym duetem i nadstawić ucha pod domkiem na drzewie – można wyłapać wiele cennych życiowych prawd w dialogu między chłopakami. Za co siebie lubią, a co ich w sobie wkurza? Co mogliby robić cały dzień? Kim będą w przyszłości? Tu, wśród polnych traw czy na kuchennym blacie, wylizując słoik z dżemem, lub na materacu kilka metrów nad ziemią dzieją się rzeczy ważne. Bracia gadają o życiu, plotkują na całego i snują swoje wizje. Ja chcę zostać detektywem – powie Ignaś. A ja ninją – rzuci Jasiek. Tylko czy ninja jada poziomki? Sprawdźmy!

 

Gdybym mógł rządzić jednego dnia, jadłbym tylko makaron z truskawkami i non stop jeździł na karuzeli – chwali się Ignacy. A ja grałbym na automatach nad morzem – dorzuca Jaś. Łubianka pusta, pędzimy do kuchni!

Dwóch szefów kuchni zostaje przyłapanych w spiżarni, gdzie nie brakuje pomysłów. Pośród plotek i śmiechów orzeźwiający napój robi się prawie sam. BIO herbatka Aronia i Malina, kilka kostek lodu i już mamy letni, rześki przysmak. Czy góra naleśników, które ktoś usmażył wcześniej, wzięła się tu przez przypadek? Naleśnikowy Mount Everest zostanie uszczuplony o kilka sztuk, w końcu ninja i detektyw szykują własnego, jakże męskiego lunchu w ulubionej kryjówce wysoko na drzewie. Dżem Truskawka , który dzieci lubią najbardziej, bo nie ma żadnych pestek, do tego talerz, nóż, komiksy pod pachę i można wreszcie schować się przed wścibskimi. Czas na lekturę, czas na braterskie zwierzenia. Wiesz, za co cię Ignaś lubię? Za to, że czytasz mi książki przed snem, kiedy mama nie może, bo usypia Helenkę. I za to, że wiążesz mi sznurówki w szkole… 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Być może zaraz nadciągnie mała chmura, w końcu istnienie rodzeństwa bez kłótni można włożyć między bajki. Być może posprzeczają się o ostatniego naleśnika, a może o znalezienie starego resoraka gdzieś w kącie domku. Jaś wkurza mnie, gdy wrzuca swoje brudy pod moje łóżko, i kiedy mnie zaczepia, bo się nudzi – zwierza się Ignacy z miną starszego brata. Ale zaraz sam dodaje: bez Jaśka byłoby bardzo nudno, bo kto by się ze mną tak fajnie bawił?

*

Łapcie lato, łapcie ulotne chwile i letnie smaki, poupychane między wakacyjne bagaże. Szukajcie ich na chwiejnych drewnianych pomostach, pomiędzy parawanami rozpychającymi się na plaży, na górskich szlakach i w kołyszących się hamakach pod jabłonią. Podglądajcie dzieciaki i spisujcie złote myśli rodzeństwa – kiedyś to będzie dla nich wspaniała pamiątka. Bycie blisko natury to fajna zabawa, ale też naturalny powód, by o podstawach ekologii porozmawiać z dziećmi. Czym jest produkt BIO? Co to są uprawy ekologiczne i dlaczego ważne jest, by zerkać na skład tego, co jemy?

A was zapraszamy już za tydzień na kolejne spotkanie #apetytnalato przygotowane wraz z marką Herbapol. Zobaczycie, do czego zainspiruje nas lato i w jakiej miejskiej scenerii będziemy smakować dżemy, syropy i herbatki owocowe – nową linię Herbapol BIO z certyfikowanych składników!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.