edytorial moda polska dla dzieci

Ale draka!

Jesienna ubieranka z polskimi markami

Ale draka!
Ania Onopiuk

Każdy lubi płatać figle, robić psoty, psikusy oraz draki. A, jak powszechnie wiadomo, draka powinna być taka, żeby nikt nie płakał.

Ekspertami od draki byli Jacek i Agatka, autorzy powyższej sentencji oraz Emil ze Smalandii, szczwane jasnowłose chłopaczysko, co to pakuje się w kłopoty nie wiadomo czemu. Pamiętam, jak Emil tłumaczył swojej grzecznej siostrzyczce Idzie, że psota dzieje się sama, tutaj nie ma miejsca na planowanie. Tylko spontaniczność, los i sprzyjające okoliczności. Jak tu zrobić cyrk z ziomkami, taki żeby cała okolica trzęsła się ze śmiechu? Na początek przygotujcie sobie charakterne odzienie – wełniane, niegryzące swetry z kontrastowymi kulkami, kolorowe legginsy, charakterne nakrycia głowy. A potem to już samo pójdzie.

niebieska marynarka Efvva, żółte leginsy Mukkibluzka w paski Mukki, brązowa spódniczka, szara bonnetkęa Yellow Yarny Yak 

 

Cyrkowcy lubią ubierać się wyraziście, niejednoznacznie i pasiasto. Do jednobarwnych marynarek doszywają kolorowe guziki, prostym bluzkom dodadzą kontrastującą lamówkę albo nietypowy rękaw, a na głowy wsuną spiczaste kapelusze z pomponem albo bonnetki z frędzlami na długich sznurkach. Takie sznurki mogą dopomóc w magicznych sztuczkach, zamaszyście okręcić się wokół sceny i odwrócić uwagę publiki od wyczynów iluzjonisty. Tylko nikomu nie mówcie!

żółte legginsy Mukki, bladoróżowa spódniczka Mukki, bluzka w paski Mukki, brązowa spódniczka Four’emki, malinowa tunika Four’emki, fioletowy sweter z kulkami Yellow Yarny Yak, szare wełniane skarpety Yellow Yarny Yak

 

Huśtawkowe akrobacje, przejażdżki na tandemie? Pewnie, pogoda jeszcze tak bardzo nie przeszkadza, więc warto się elegancko z tymi rozrywkami pożegnać na kilka miesięcy. A bitwy na liście to potrzebne wprawki przed zimowym sezonem i śnieżkobiciem. Ćwiczcie barki i nadgarstki, wytężajcie wzrok i trenujcie skoki w szeleszczące listowie, ale zanim wybierzecie się na dwór, wdziejcie miękkie, wełniane kardigany i podkolanówki, co by marudzeniem na chłodne wiatru powiewy nie popsuć sobie i innym zabawy. I hops, prosto w liście!

*

Modele: Liva, Roan i Jana

Dzieci mają na sobie niebieską marynarkę Efvva, żółte leginsybladoróżową spódniczkę i bluzkę w paski Mukki, brązową spódniczkę i malinową tunikę Four’emki oraz fioletowy sweter z kulkami, szarą bonnetkę i szare wełniane skarpety od Yellow Yarny Yak.