Ach śpij Kochanie w… rożku!

Kolekcja Royal Baby

W trosce o spokojny sen maluszka chcemy dać mu wszystko, co najlepsze. Co wieczór szepczemy do małego uszka usypiające melodyjki i historie, które przeniosą go w krainę snu. I otulamy – tym co najlepsze.

W kompletowanych wyprawkach nie brakuje niemowlęcych gniazdek, rożków i miękkich kocyków, a ich wybór wcale nie jest prosty. Śpieszymy jednak z pomocą! Wspólnie z marką Sleepee i jej najnowszą kolekcją Royal Baby otulamy maluszka na dobranoc.

W ramach cyklu „Ach śpij, Kochanie” podpytałyśmy twórczynie i specjalistki marki Sleepee o najważniejsze zalety produktów ułatwiających zasypianie i odpoczynek. Agnieszka Prusator i Katarzyna Walczak wiedzą, jak ważny – już od pierwszych dni życia maluszka – jest komfortowy sen. Obie są mamami, więc mają niemałe doświadczenie. Przeczytajcie, co nam powiedziały.

*

Rożek to pierwsza rzecz, bez której wyprawka wydawałaby się niekompletna, mam rację?

Tak! Dla wielu rodziców tak właśnie jest. To produkt, który może pełnić funkcję otulacza, kocyka i kołderki. Stosujemy go zaraz po urodzeniu dziecka, aby je otulić i mieć pewność, że maluszek ma ciepło, a dodatkowo niczym się nie nakryje. Dzięki temu, że rożek ma dwa troczki, możemy sami regulować jego otulenie. Trzeba wiedzieć, że nie jest to możliwe przy rożkach zapinanych, np. na rzepy.

Dobrze jest mi znana obawa przed wzięciem maluszka na ręce, rożek to ułatwia?

Bardzo często kupują go rodzice spodziewający się pierwszego dziecka lub tacy, którzy mają już malucha w domu i boją się, gdy ten trzyma na rękach dopiero co urodzone maleństwo. Rożek jest też idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy sami boją się trzymać dziecko na rękach lub mają obawy, gdy trzymają je dziadkowie czy znajomi. Rożek staje się wtedy formą zabezpieczenia.

Czy z rożkiem karmienie maleństwa również jest łatwiejsze?

Może wiele ułatwić. Sporo dzieci macha rączkami podczas karmienia, a to może utrudniać mamie tę czynność. Rożek pozwala to ryzyko zminimalizować. Często też maluszek zasypia podczas karmienia – będąc w rożku wiemy, że na pewno będzie mu ciepło.

Rożka można używać już pierwszych chwil po urodzeniu? Jest bezpieczny?

Tak, oczywiście! Chyba najwięcej osób zabiera go ze sobą właśnie do szpitala, aby służył dziecku już od pierwszych chwil życia. Po to, żeby go otulić i zapewnić ciepło.

Opowiedzcie nam proszę o tym, z czego jest wykonany. 

Z weluru oraz bawełny. Welur jest pikowany i znajduje się na zewnątrz rożka – to 80% bawełny i 20% poliestru. To ważne, ponieważ większość welurów dostępnych na rynku to 100% poliester. Wypełnienie to antyalergiczna włóknina silikonowa. Od razu uprzedzam pytanie – nie powinno się stosować wypełnień naturalnych u tak maleńkich dzieci, bo mogą powodować uczulenia, a na tym etapie nie wiemy, czy akurat nasze dziecko nie będzie uczulone. Środek to 100% bawełny.

Jak go wiązać?

Rożek ma dwa troczki, które są do niego przymocowane. Zawiązujemy je na kokardkę i gotowe. Proste i szybkie rozwiązanie.

 

Można go również używać w inny sposób? Jako maty  lub przewijaka?

Dokładnie tak. Często mylące jest przeświadczenie, że rożek służy tylko na samym początku, a tymczasem jest to produkt wielofunkcyjny. Może nam służyć właśnie jako rożek, ale też jako mata do zabawy, miękki przewijak, bądź kołderka do gondoli czy kosza Mojżesza. Czyli przez kilka miesięcy.

Jakie jeszcze produkty znajdziemy w najnowszej kolekcji Royal Baby?

Oprócz rożka znajdziemy jeszcze misiową poduszkę oraz matę niemowlęcą. Wszystkie te produkty maja dodane uszy – to charakterystyczny znak naszej kolekcji Royal Baby. Dostępna jest ona w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej bądź pudroworóżowej. Wykonano ją z weluru, który jest produkowany na nasze zamówienie. Misiowa poduszka jest mięciutka, więc można ją stosować u małych dzieci dla podporu główki podczas karmienia, w wózku lub w foteliku.

 

 

 

 

 

 

Oprócz uroczego rożka w oko wpadła mi jeszcze mata do zabawy. Mam wrażenie, że można ją wykorzystać na wiele sposobów, mylę się? 

Nasza mata niemowlęca to zastępstwo najbardziej popularnych podłogowych puzzli dla maluszka. Niestety, tylko bardzo nieliczne wykonane są z odpowiednich dla dziecka materiałów. Z matą nie ma już tego problemu – to mięciutki welur. Jest duża – ma 120×120 cm, więc maluch ma naprawdę konkretną powierzchnię do zabawy. Jest również łatwa w rozłożeniu i w przechowywaniu. Łatwo się ją też pierze. Rośnie razem z dziećmi – dla starszych może służyć jako wyznaczenie kącika do zabawy czy podkładka pod namiot tipi.

 

Podobnie jest z poduszeczką? 

Tak! Przez to, że jest wykonana z mięciutkiego weluru i dodaliśmy do niej urocze uszy, może stać się również ulubioną – wiemy z doświadczenia – przytulanką dziecka.

Cała wasza kolekcja została wyróżniona w konkursie Zabawkowicz.pl. Opowiedzcie nam więcej o tej nagrodzie.

Sleepee wspiera rodziców w wyborze funkcjonalnych i bezpiecznych akcesoriów dla dzieci. W konkursie zorganizowanym przez Zabawkowicz.pl startowaliśmy w kategorii “Nagroda rodziców” i otrzymaliśmy wyróżnienie. Jury doceniło nasze pomysły i design całej kolekcji. Cieszy nas to ogromnie, bo dokładamy wszelkich sił, aby spełniać oczekiwania wszystkich naszych klientów. Z dumą opatrzyliśmy produkty znakiem “Nagroda rodziców 2018 wyróżnienie”.

 

*

Różowy rożek, mata i misiowa poduszeczka to wybór Magdy, mamy miesięcznej Jadzi i bliźniaków: Gniewka i Remka. Oto, co nam powiedziała o swoim malutkim śpioszku.

Jadzia jest jeszcze malutka. Czy nadal większość czasu w ciągu dnia przesypia?

Tak, Jadzia jest niesamowicie cichutką dziewczynką, naszym domowym śpioszkiem.

A jak jest w nocy?

 

Aniołek – śpi, śpi i muszę ją budzić na karmienie. Mam ogromne szczęście, bo większość nocy mija nam niezwykle spokojnie.

 

Jak wykorzystujecie rożek?

Najczęściej zabieramy go ze sobą do gondoli, jest idealny na wiosenne wieczory! Otulam nim Jadzię przed wiatrem, a ona w tym czasie udaje się na drzemkę. Lubimy razem spacerować.

Czy gdybyś miała polecić go innym, kompletującym wyprawkę rodzicom, to jakie jego główne zalety byś wymieniła?

Jakość, kolor i rozmiar.

 

 

 

*

Produkty najnowszej kolekcji Royal Baby marki Sleepee kupicie tutaj.

*

Rozmawiała: Marta Szczepanik

Zdjęcia: Monika Kraińska 

 

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.