8 grudnia

OSIEM: Zróbcie razem kartki świąteczne

Nieskromnie napiszemy, że blog Justyny śledzimy niemal od samego początku jego istnienia. Kochamy takie codzienne kadry, pełne emocji i prawdziwości. Justyna potrafi to wszystko przepięknie sfotografować, bez trików, lukru i fajerwerków - po prostu łapie ulotne chwile w kadry, pełne miłości, ale też innych uczuć, często tak trudnych do opowiedzenia słowami. Dlatego myśląc o projekcie świątecznym wiedziałyśmy, że Justyna musi wypełnić jedno z okienek kalendarza.  Zobaczcie co przygotowała ze swoją rodziną.

* * *

W domu Justyny praca wre. Towarzyszą jej stosowne turkoty, ciachy, świsty i łoskoty, czyli sympatyczny domowy rumor sygnalizujący, że coś tu się zaraz wielkiego wydarzy. Właśnie w ruch wprawiona została machina produkcyjna, a na taśmie wylądowały rulony wzorzystych papierów, zwoje kolorowych taśm i wstążek oraz co ciekawsze znaleziska z papiernika. Co tu się będzie działo? ladnebebe_ka_Żorżeta_8ladnebebe_ka_Żorżeta_2ladnebebe_ka_Żorżeta_3ladnebebe_ka_Żorżeta_4 Już mówimy. Justyna przyglądać się będzie czułym okiem obiektywu, jak dwójka jej dzieci - istnych mistrzów sztuk plastycznych - tworzy autorskie, bardzo specjalne i jedyne w swoim rodzaju kartki świąteczne. A że Jagoda i Karol radzą sobie w tej materii wyśmienicie, to i efekt zdjęć jest bardzo zachęcający do zabawy w stylu diy. Złapmy zatem za kolorowy papier i nożyczki i spróbujmy sklecić coś trochę bardziej od siebie. ladnebebe_ka_Żorżeta_1.jpg ladnebebe_ka_Żorżeta_5 ladnebebe_ka_Żorżeta_9ladnebebe_ka_Żorżeta_6 ladnebebe_ka_Żorżeta_7 ladnebebe_ka_Żorżeta_10 My, zainspirowane pomysłami Żorżety, zgarniamy dzieciaki i oddajemy się sztukom plastycznym, a Tato może w tym czasie nastawić kakao i zagnieść ciasto na pierniki dla strudzonych artystów. Posilajmy się zatem i czytajmy odpowiedzi Justyny na nasze kalendarzowe pytania.

***

Czym są dla Was Święta? Święta to dla nas przede wszystkim czas spędzony z najbliższymi, długie spacery, radość dzieci, przepyszne posiłki i brak pośpiechu. Święta to także powrót do czasów dzieciństwa, wspomnienia chwil, w których pomagaliśmy przy pieczeniu ciasta, nakrywaliśmy z rodzicami do stołu, oczekiwaliśmy na pierwszą gwiadkę, robiliśmy wspólnie ozdoby i świąteczne kartki.   ladnebebe_ka_Żorżeta_12 ladnebebe_ka_Żorżeta_13 ladnebebe_ka_Żorżeta_15ladnebebe_ka_Żorżeta_14   Bez czego nie wyobrażasz sobie świąt... Ciężko wyobrazić mi sobie Święta bez choinki i smażonego karpia. Chciałabym też móc powiedzieć, że nie mogę sobie wyobrazić Bożego Narodzenia bez śniegu, ale niestety rzeczywistość jest inna. To co w dzieciństwie wydawało mi się oczywistością, teraz jest marzeniem. Co przygotowaliście wspólnie w naszym kalendarzu adwentowym? Przygotowaliśmy kartki świąteczne dla najbliższych. Uważam, że warto kultywować tradycję wysyłania życzeń pocztą. Ręcznie wypisana kartka na pewno sprawi wiecej radosci, niż sms czy email. Nasze będą nie tylko ręcznie napisane, ale też przez nas zrobione. Wierzę, ze sprawimy radość osobom, które je dostaną.   ladnebebe_ka_Żorżeta_17 ladnebebe_ka_Żorżeta_18 ladnebebe_ka_Żorżeta_19 ladnebebe_ka_Żorżeta_20    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.