8 grudnia

Świąteczna sesja w plenerze z Leonią

Witajcie w krainie Leonii. Niewiele się różni od krainy czarów: ta sama zieleń łaskoczących w  kostkę traw, ta sama miękkość poduch i żywe kolory. Ta sama tajemniczość i nieodgadnione spojrzenie u głównej bohaterki opowieści.

Na moment przed rozpoczęciem kalendarzowej zimy, Leonia wraz z mamą Magdą postanowiły się solidnie do tej najsurowszej z pór roku przygotować. Przejrzały strychy, kufry i szafy, a swoje niebywałe znaleziska połączyły z nowymi nabytkami. I tak, w świetnym stylu, wkroczyły na 8 stronę naszego kalendarza świątecznych inspiracji, zachęcając nas do wędrówki w las z termosem napełnionym kakao, dzwoniącymi w plecaku blaszanymi kubkami i ciepłymi kocami, na których można zapaść w zimową drzemkę. Posłuchajcie.

***

Czym są dla Was Święta?

Święta są dla nas czasem, kiedy możemy zwolnić i bez pośpiechu cieszyć się spotkaniami z liczną rodziną i przyjaciółmi. Spokojnie poleżeć z gorącą czekoladą i książką w ręku. A wszystko zaczyna się już 1 grudnia, kiedy zabieramy się za pieczenie olbrzymiej ilości ciasteczek, zwiedzanie Jarmarków Świątecznych i szukanie tej jedynej idealnej choinki.

screenshot_2016-11-26-22-51-052screenshot_2016-11-26-22-49-202 screenshot_2016-11-26-22-50-162

bluzka w renifery Hello Simone,
Miś Philomena Kloss

Bez czego nie wyobrażasz sobie Świąt?

Nie wyobrażam sobie świąt bez pachnącej choinki, karpia mojej babci, klusek z makiem mamy i wielkiej skrzynki mandarynek.

Twoje świąteczne wspomnienie z dzieciństwa?

Wigilia u moich dziadków, gdzie między dorosłymi biegałyśmy my – 10 małych dziewczynek w podobnych płaszczykach, uszytych przez babcie. Pamiętam radość z poszukiwania schowanych przez rodziców prezentów i niecierpliwe oczekiwanie na te, których nie udało się znaleźć. Orzechy zawinięte w kolorowe pazłotka, wiszące na choince i co roku budzące taki sam zachwyt.

Co przygotowałyście wspólnie w naszym kalendarzu adwentowym?

Przygotowałyśmy dla Was sesję zdjęciową, która delikatnie wprowadza w nastrój świąteczny. Każde takie zdjęcia są świetnym pretekstem do fajnej zabawy w przebieranki i buszowanie po szafach.

screenshot_2016-11-26-22-35-152 screenshot_2016-11-26-22-37-582

screenshot_2016-11-26-22-31-492

Kombinezon zielony Hello Simone, futerko ze starej kolekcji Mini Rodini, buty Mrugała, poduszki i kocyk Lola y Lolo

Co Wam dają takie spotkania przed obiektywem? Czy to jest dla Ciebie i Twojej autystycznej córeczki Leonii sposób na luźniejszą komunikację?

Faktycznie zdjęcia dużo dają Leonii. Na początku były swojego rodzaju terapią, tzn. oglądanie zdjęć pobudzało ją do mówienia o tym, co robiła i jak się wtedy czuła. W tej chwili są świetną zabawą, ale też budują u Leosi lepszą samoocenę. Leo lubi, jak jej się mówi, jaka jest piękna i mądra. Dzięki zdjęciom poznaje nowe miejsca i ludzi, jest dużo bardziej otwarta na świat. Bierze udział w plenerach fotograficznych, gdzie inni fotografowie z nią pracują. To uczy ją lepszych relacji społecznych i prawidłowego zachowania wśród innych osób. Widzi też, że jest w pełni akceptowana, a to jest dla niej bardzo ważne.

W tej chwili Leoś jest wesołą i radosną dziewczynką, pragnącą przyjaźni, jak każde dziecko. Wprawdzie, z racji autyzmu,  wymaga większej pomocy i opieki, ale jej dzieciństwo jest takie, jak wielu innych dzieci. Chodzi do normalnego przedszkola, gdzie ma specjalną opiekę ze strony nauczyciela wspomagającego i terapeutów, ale świetnie funkcjonuje w grupie. Spotyka się z koleżankami i chętnie robi dokładnie to, co inne dzieci.

leonia_1

sukienka Diapers and Milk, buty Mrugałapoduszki i kocyk Lola y Lolo

Jak przygotowujecie się do zdjęć?

Szukamy pięknych plenerów, spacerując po okolicy z gorącym kakao w termosie i kanapkami w plecaku.  Zachęcamy Was również do takiej zabawy. Efekt będzie fajną pamiątką rodzinną, oglądaną za parę lat lub pięknym prezentem dla najbliższej rodziny.

Dziękujemy za rozmowę, inspirację i cudowne kadry.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.