Siedem kameralnych miejsc z książkami

Po książkę i przyjemną chwilę

Księgarnie, kawiarnie, galerie – tam moszczą się książki. W miłym otoczeniu, w sąsiedztwie innych pięknych rzeczy. Szukacie dobrej lektury dla siebie i dla dzieci? Zajrzyjcie tam, wyjdziecie w doskonałych humorach.

Książka lubi dobrą oprawę. My też lubimy przeglądać nowości w miłym otoczeniu. Jakie to szczęście, że lada stała się reliktem przeszłości, a pierwsze domy książek stały się miejscami, do których lubimy wracać. Żeby tam pobyć, porozmawiać, napić się dobrej kawy i kupić książki, w świecie których zatoniemy do kolejnej wizyty. Spójrzcie na nasze wybory.

*

Warszawskie Bullerbyn

Niewielka, schowana w uroczym zaułku przy Chmielnej w Warszawie, po brzegi wypełniona jest najlepszą literaturą dziecięcą. Znajdziecie tu nowości, klasykę, wiersze, książki obrazkowe, komiksy, książki kreatywne, tytuły zagraniczne i wiele innych. Naprawdę można tu zbudować pokaźną bibliotekę domową bez pudła. Jeśli czujecie się zagubieni w tym temacie i potrzebujecie pomocy przy wyborze, to kolejny powód, żeby zajrzeć do Bullerbyn. Na miejscu spotkacie osoby, które rynek książki dziecięcej znają od podszewki i chętnie przeprowadzą przez ten gąszcz, prosto do celu.

Adres i szczegóły tu

*

Autorska Wytwórnia

Skoro jesteśmy na Chmielnej w Warszawie, robimy dwa kroki w bok i lądujemy w Księgarni Wytwórnia. To autorskie miejsce jednego z ciekawszych wydawnictw w kraju. Piękne, jasne wnętrze, utrzymane w klimacie minimalizmu, pozwala nacieszyć wzrok ekspozycją książek, a do tego ścianą-galerią, na której wiszą ilustracje, na co dzień ukryte na stronach publikacji wydawnictwa. W księgarni często organizowane są spotkania i warsztaty dla dzieci i dorosłych. Warto wstąpić po książkę, i nie tylko.

Koniecznie zajrzyjcie do naszej rozmowy z Magdą Kłos, właścicielką Wytwórni.

Adres i szczegóły tu

Fot. Joanna Szpak-Ostachowska

*

Cafe Plakatówka

Warszawski Wilanów ma miejsce, które sprzyja miłym chwilom w dobrym towarzystwie. Ugości spragnionego, a głodnego nakarmi daniami kucharza podróżnika. Od ciała zacznijmy, bo gdy głód męczy, trudno myśleć o potrzebach duszy. Duszy jednak nikt tu zostawiać nie zamierza i zaraz po obiedzie przyjmijcie zaproszenie między regały obfitości. Pełno tu dobrych książek i plakatów. A może po zakupach dacie się skusić na jedno z organizowanych wydarzeń. Koncertów, projekcji filmowych, wykładów i warsztatów tu nie brakuje.

Adres i szczegóły tu.

*

Galeria MiTo

Jeszcze przez chwilę zostajemy w Warszawie. Twórcy Galerii MiTo mówią wprost: jesteśmy hedonistami, poszukujemy przyjemności, lubimy otaczać się pięknymi rzeczami. Nas to przekonuje, a was? Sprawdzamy, jak przekłada się ich, dobrze brzmiące, podejście do życia i nie czujemy się ani trochę zawiedzione. Popijamy kawę, buszujemy wśród książek, a na deser oglądamy prezentowane tam wystawy. Interesujące debiuty i uznani artyści, ten sam przekrój wśród autorów, wszyscy pod jednym dachem. Macie ochotę na miłą chwilę?

Adres i szczegóły tu.

*

Bardzo Rozsądnie jest w Łodzi 

Wszyscy wiecie, że w Łodzi jest ulica Piotrkowska, ale czy wszyscy zdajecie sobie sprawę, że znajduje się tam sklep z bardzo ciekawym wyborem książek i sztuki użytkowej? Plakaty polskich grafików i ilustratorów, ręcznie wykonana porcelana, dobrze zaprojektowane artykuły piśmiennicze i piękne zabawki – to wszystko jest wspaniałym towarzystwem dla albumów o sztuce, publikacji na pokrewne tematy i tytułów dziecięcych. Zajrzyjcie!

Adres i szczegóły tu

*

Pan tu nie stał 

Ich sklepy znajdziecie w Łodzi, Warszawie i Krakowie. Warto ich szukać, bo obok książek najlepszych wydawnictw, znajdziecie tam wiele oryginalnych rzeczy dla siebie i dla domu. Obok autorskich kolekcji, pełno tam dobrego krajowego designu. Znajdźcie dłuższą chwilę na wizytę, nie tylko dlatego, że wnętrze miłe, a asortyment ogromny, ale dlatego, że selekcja jest taka, że trudno przejść obojętnie obok czegokolwiek.

Adres i szczegóły tu

Fot. Minimaliv

*

Miejsce we Wrocławiu

Będąc we Wrocławiu, koniecznie skierujcie się do galerii kartki i plakatu Wydawnictwa Ilustris, skromnie zwanej Miejscem. Dla każdego coś dobrego i na tysiąc okazji. Klasyczna forma korespondencji to wspaniały, lekko zapominany sposób utrzymywania kontaktu, a my lubimy wracać do dobrych pomysłów. Wypisujemy pozdrowienia i życzenia, przypominamy się dawno niewidzianym znajomym. Wszystko to przy smacznej kawie, na wielkich poduchach, w oryginalnym wnętrzu. Myślicie, że to już wszystko? Nie, bez dobrej książki nie wyjdziemy.

Adres i szczegóły tu

A my cieszymy się, że w tych miejscach znajdziecie naszą Książkę do zabawy.

Polecicie nam swoje ulubione miejsca z książkami? Chętnie przygotujemy kolejne zestawienie.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.