gry dla dzieci janod

7 gier Janod, które nas zachwyciły

W trybie unplugged

7 gier Janod, które nas zachwyciły
Adelina Stachel

Planszówki – oto nasze sprawdzone czasoumilacze! Grać w gry zaczynamy już z maluchami, niech międzypokoleniowa rozgrywka wchodzi nam w krew.  Wybieramy najzabawniejsze i najbardziej angażujące planszówki Janod na jesień i nadchodzące wieczory unplugged.

Wspólnie z Adeliną i jej dziećmi przyszykowałyśmy przegląd gier, które pomagają zapomnieć o jesiennej szarudze. To dobry plan na wspólnie spędzony czas, być może taki do zapamiętania na dłużej? Mamy w zanadrzu też wartości edukacyjne takiej zabawy. Gry planszowe uczą spostrzegawczości, zdrowej rywalizacji, cierpliwości i dokładności, oraz są niezawodnym sposobem na nudę. Nas przekonują, a was?

*

ZGADNIJ, KIM JESTEM Z HOKUS-POKUS

Zaczynamy rodzinny trening spostrzegawczości. Gra zaczaruje bohaterów w myszkę, żabę, kotka, ślimaka, nietoperza i pająka. Czy dzieciom uda się odgadnąć, w kogo zostały zamienione i czy zdemaskują wizerunek zwierzątka znajdującego się na opasce założonej na ich głowach? Mamy pewność, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki gra wprowadzi dzieci w świat wesołych zgadywanek, które sprytnie rozwikłane, przybliżą najmłodszych do wygranej.

Grę Hokus-pokus od Janod kupicie tutaj.

*

NAUKA PRECYZJI ZE ZWARIOWANYMI PATYCZKAMI

Ostrożnie i powolutku należy wyciągać drewniane patyczki z drewnianego dysku. Tak, aby każdy został jak najdłużej na swoim miejscu. Gra Zwariowane Patyczki to trzydzieści sześć elementów, w sześciu kolorach, drewniana kostka i nieznośny, opadający ku ziemi okrąg. Rywalizacja ćwiczy koncentrację, planowanie i zręczność, a dla mniejszych jest też superpomysłem na naukę kolorów. Pamiętajcie! Jeden nieostrożny ruch i trzeba zaczynać zabawę od nowa.

Grę Zwariowane Patyczki kupicie tutaj.

*

PLANOWANIE Z GRĄ STATKI

Pamiętacie grę z czasów naszego dzieciństwa w statki? Tym razem mamy dla was nową odsłonę tej gry – pięknie ilustrowaną. Czas na morskie opowieści! Dwie kolorowe plansze, dziesięć magnesów z wizerunkami statków w połączeniu z dobrze opracowaną strategią i planowaniem to dobry plan na zabawę. Zaznaczanie trafionej floty przeciwnika i sprytne rozmieszczenie swoich statków rozbudza wyobraźnię i przybliża do radosnego okrzyku: „trafiony, zatopiony!”. Kto więc pierwszy poczuje w sobie żyłkę pirata i wygra rozgrywkę na wzburzonym od emocji morzu?

Grę Statki kupicie tutaj.

 

*

POSZUKIWANIA SKARBÓW W OGRODZIE

Lubimy buszowanie w trawie. Tam też czeka na małych odkrywców niespodzianek co nie miara. Grą jest spacer po przydomowym trawniku i wielkie poszukiwanie skarbów. Klasyczne memory w nowej odsłonie to czterdzieści osiem kwadratów, z których układa się trawnik, dwanaście okrągłych kartonowych żetonów z różnościami, które można znaleźć w trawie, i dwadzieścia dwie karty z wyzwaniami dla zawodników, które urozmaicą rozgrywki. Trening pamięci, zdolności obserwacyjnych, szybkości i cierpliwości w pakiecie. Trzymamy kciuki za zwycięzcę!

Grę Skarby w ogrodzie kupicie tutaj.

*

NA RYBY Z ZESTAWEM MAGNETYCZNYM 

Bez cierpliwości ciężko też będzie rozprawić się z morskimi zwierzętami, które znajdziecie na drewnianych elementach schowanych w metalowym pudełku zestawu do łowienia rybek. Ale my wiem, że zręczne trzymanie wędki i dokładne przybliżenie spławika z magnesem to przepis na sukces w tej grze. Wygrywa ten, kto pierwszy wyłowi ze stawu wszystkich morskich mieszkańców. Gra to świetna zabawa zarówno dla jednego malucha, jak i dla rodzeństwa. Rywalizacja iście wakacyjna, na dobre przeniesiona w jesienne, domowe realia.

Zestaw magnetyczny do łowienia rybek kupicie tutaj.

*

MAGIA WYOBRAŹNI Z MIMICZNYMI KALAMBURAMI

Kalambury to zawsze dobry plan na rodzinne rozgrywki. Świetny trening dedukcji, słownictwa i zdolności motorycznych. Sto dwadzieścia kart przedstawiających obrazki związane z zawodami, sportami, zwierzętami, przedmiotami. Jeszcze tylko szybkie i sprawne zakręcenie strzałką na planszy, szczęśliwe wylosowanie karty i można zaczynać zgadywanki. A przy pomocy gestów i dźwięków opowiedzieć o wylosowanej ilustracji. Wszystko po to, aby pozostali gracze zgadli, co na niej jest. To nie takie proste zadanie!

Grę Mimiczne Kalambury kupicie tutaj.

*

WYŚCIGI NA FARMIE

Gra Wyścig na farmie zabierze dzieci w świat zwierząt i ich przygód. Zamieszkujący zagrodę nowo poznani przyjaciele, widniejący na kartach, nauczą strategicznego myślenia i planowania. Zadanie jest proste, należy jak najszybciej pozbyć się wszystkich kart. Kurczowo małych rączek zawodników trzymać się będzie pięćdziesiąt sześć kart, przedstawiających robaka, pisklę, królika, psa, owca, świnię, konika i krówkę. Ten, kto zrealizuje zadanie, nagrodzony zostanie wyróżnieniem – kotylionem mistrza rozgrywek. Kto zdobędzie ich jak najwięcej? Sprawdźmy!

Grę Wyścig na farmie kupicie tutaj.

A jakie są wasze ulubione gry na jesienną nudę?

*
KONKURS

Bawimy się! Mamy dla was dwie gry z przedstawionych powyżej. Żeby wziąć udział w konkursie napiszcie w komentarzu, o czym marzycie w jesienne wieczory. Na odpowiedzi czekamy do 30 września. Wyniki podamy 3 października.

TUTAJ znajdziecie regulamin konkursów na Ładne Bebe.

*

ROZWIĄZANIE KONKURSU

Ania gratulujemy wygranej! Mamy nadzieję, że gry staną się pretekstem do przyjemnie spędzonego czasu z rodziną. Skontaktujemy się mejlowo.

*

Post powstał przy współpracy z marką Janod.