6 pomysłów na modowe DIY dla dzieci

Modowe robótki nie spod igły, ale DIY

W ramach naszego modowego projektu proponujemy też zabawę w modę w formie twórczej - zróbmy coś sami! W końcu najciekawsze trendy i pomysły w modzie biorą się z tego, że ktoś sobie coś naszył, podziurawił czy nadrukował, a inni to powielili.

Oto kilka pomysłów na modowe zabawy plastyczne – część z nich to zajęcia dla dorosłych, którzy lubią przerabiać, upcyclingować i dawać rzeczom drogie życie. Ale do wielu z  nich możemy zaprosić dzieci – niech współtworzą swoją szafę i dodatki!

STEMPLE

To nasza ulubiona metoda przerabiania ubrań. Prosta, efektowna, i pozwala ukryć drobne plamki. Przygodę ze stemplowaniem warto rozpocząć od gładkich ubrań, ale wzory fajnie wychodzą też na paskach albo groszkach. Wypróbujcie klasycznego ziemniaka, gumkę od ołówka albo klocki lego.

MALOWANIE

Stary tiszert, który nabrał w praniu dziwnego odcienia, możemy odświeżyć zapraszając nań któregoś z misiów. Wolicie tego w muszce czy tego kawaii?

A Agata z bloga J.J and The Bear (witamy kolejny raz na naszych łamach!) wybrała zdrowe marchewki, zainspirowane przez malującą po koszulkach Olę. Ciekawym i prostym pomysłem jest naniesienie wzoru – na przykład azteckiego – na detal w ubraniu – jeden rękaw, kołnierz lub kieszeń. Wystarczy pisak do tkanin i dobry pomysł.

BUTY

Prostym sposobem na zmianę wizerunku jest postawienie na dodatki. Na przykład na buty. Może przemalujecie zeszłoroczne trzewiki i dodacie sznytu butom, które dostaliście po innym dziecku? Wystarczy kawałek koronki lub kolorowego sznurka.

BIŻU

Bransoletki z koralików to klasyka, warto mieć ich wiele, w tysiącu kolorów. Nawlekanie na żyłkę to wspaniałe zajęcie na popołudnia. A jest też wersja bransoletki z patyczka, takiej jeszcze nie mamy, i na pewno wypróbujemy. Zrobimy też korale ze skrawków tkanin, których mam dużo, bo trochę szyję.

DODATKI

Rewelacyjnym pomysłem jest też doszycie wielkiego pompona do bejsbolówki – efekt gwarantowany.

Jeśli Wy też macie maszynę do szycia, oto kilka modowych pomysłów na ciekawe projekty. Na przykład kołnierze – już od kilku lat nie przestają być modne. Możemy je doszyć do ubranek albo używać tak jak tego – na specjalne okazje.

Z wielką radością uszyję mojej córce kolejną niebanalną torebkę. Choć nosi w nich tylko chusteczki i drobne monety, są tak urocze, że przechowam je kiedyś na pamiątkę… Więc czas na ananasa, który wniesie smak lata w jesienne stylówki i na kota, który – jak wiadomo – jest in przez cały rok.

LEVEL 2

A na koniec coś dla zaawansowanych. Tu pobierzecie wykrój tej sukienki i znajdziecie wszelkie informacje, jak nanieść wzory, by była jedyna, Wasza, niepowtarzalna!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.