6 grudnia

Zafundujcie sobie fotograficzną podróż w czasie

Serio? To już koniec? Naprawdę trudno nam uwierzyć, że ten Rok, podobnie jak tchórzliwi jego poprzednicy, ledwo się zaczął, a już w trymiga spakował manatki, żeby za moment zwolnić miejsce dla swojego następcy, Roku 2017. Im szybciej kończą się grudniowe dni, tym większą mamy chęć na łapanie cennych chwil, zanim umkną nam z pola widzenia i z pamięci. I zachodzimy w głowę, co tu zrobić z czasem, wiecznie przeciekającym nam przez palce?

Kamila zna dobry sposób. 8 miesięcy temu, pojawił jej syn Jeremi, i poza tym, że świat stanął trochę na głowie, to też nabrał barw, których trudno szukać na płótnach mistrzów szkoły holenderskiej. Kamila chwyciła za aparat i wszystkie te cudowne codzienności zarejestrowała na zdjęciach. Kilka dni temu postanowiła jeszcze raz przeżyć ostatnie 8 miesięcy ze wspólnego życia jej najbliższych, wywołując i przeglądając kolekcję, dyskretnie szeleszczących, fotografii z tamtego czasu. To właśnie tym doświadczeniem dzieli się na 6 kartce naszego Kalendarza Świątecznych Inspiracji.  Są Mikołajki, zafundujcie sobie taki prezent i wy.

***

Czym są dla Was Święta?

Święta Bożego Narodzenia to dla nas czas refleksji, magii i wspomnień, bycia blisko i razem. W tym roku szczególnie wyjątkowe, pierwsze z naszym synkiem, Jeremim.

 

Processed with VSCO with m6 preset

 

Bez czego nie wyobrażasz sobie świąt?

Bez rodziny, zdecydowanie. Przygotowania trwają zwykle cały grudzień, ale kiedy siadamy już do wspólnego stołu, jestem szczególnie poruszona.

 

Processed with VSCO with a5 preset

 

Twoje świąteczne wspomnienie z dzieciństwa?

Kuchenna krzątanina, ubieranie choinki na kilka dni przed wigilią, bo nikt nigdy nie mógł się doczekać, barszcz z uszkami, piernik i zapach pomarańczy. I jeszcze ta ciekawość, czy ktoś nieznajomy zasiądzie dziś z nami przy stole.

 

Co przygotowaliście wspólnie w naszym kalendarzu adwentowym?

Ten rok był dla nas obfity w wydarzenia. Zdecydowanie najbardziej intensywny i najpiękniejszy ze wszystkich minionych. W kwietniu urodził się Jeremi. Postanowiliśmy się w końcu zmotywować i zebrać tegoroczne wspomnienia, by zanurzyć się w nich raz jeszcze, by docenić jak wiele szczęścia nas spotkało.

 

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset

 

Mało kto wywołuje zdjęcia i na bieżąco uzupełnia albumy, a te owiane są niesamowitą magią i są wspaniałą pamiątką na lata. Warto o to zadbać.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.