zabawki

5 zabawek do wanny, które warto mieć

Dzieci szybko z wanny nie wyjdą

5 zabawek do wanny, które warto mieć
Angelika Paruboczy

Nasze dni dopuściły ostatnio do głosu rutynę i nudę. Nikt od tego nie ucierpi, może jedynie przyda nam się ciut więcej cierpliwości. Dzieeeeci, kąpiel! – to jeden z żelaznych punktów w grafikach codziennych. I nie zawsze łatwy do przeprowadzenia. A gdyby tak…

A gdyby tak zamienić kąpiel w zabawę? Rodzeństwo w obliczu braku poranych gróźb budzików nie ma najmniejszego zamiaru przerywać wieczornych zabaw. Przeciąga kąpiel i nasze wymarzone wizje wieczoru w ciszy, z książką i serialem. W sukurs przychodzą nam zabawki i akcesoria do kąpieli Quut, Janod, Lilliputiens i Lassig – sprytnie zamieniamy rytuał w wannie, pod prysznicem i przy umywalce w zabawę na całego. Gwarantujemy, że za kilka dni dzieciaki  już o 17 zapytają: Możemy się już iść kąpać? A czym się bawić? Oto nasza złota piątka.

*

GRA MEMORY JANOD

Dzieciaki, kąpać się! A one wciąż w klockach, w finałach karcianych lub skokach materacowych. Dobra wiadomość jest taka, że możemy nie odrywać ich od zabawy, ale zabawę przenieść do łazienki. Wodoodporne memory po to przecież powstało – oto 24 okrągłe żetony z 12 różnymi obrazkami, które należy dobrać w pary, odkrywając je i zapamiętując ich położenie. Na żetonach znajdują się m.in. pingwin, żaglówka, łódź podwodna, foka czy kaczorek – towarzystwo iście kąpielowe. Ćwiczymy pamięć i planowanie pośród piany, to się nazywa edukacyjny relaks!

Zestaw memo Janod do kąpieli kupicie w sklepie Mon Czi Czi.

*

ZESTAW PUZZLI PIANKOWYCH QUUT

Skoro nie można iść pokarmić łabędzi w parku, pora zaprosić łabędzie do łazienki. Nie dość że kolorowe, to jeszcze w komplecie z trzema wodnymi liliami i zupełnie niebojące się ludzi. Nawet tych, co mają kilka lat i zdecydowanie nie respektują ciszy nocnej. Dzięki rozcięciom, otworom i guziczkom można z puzzli stworzyć 6 przestrzennych figurek – rodzinę łabędzi (1 większy i 2 mniejsze) oraz 3 wodne kwiaty, idealnych do zabawy w wannie. Figurki unoszą się na wodzie, są lekkie i szybkoschnące. Czego chcieć więcej? Pełna seria zabawek wodnych Quutopia czeka do odkrycia tu.

Puzzle Quut kupicie w sklepie Edukatorek.

 

 

*

ZESTAW DO WĘDKOWANIA LILLIPUTIENS

Wędkowanie wielce humanitarne, to lubimy. I nie jakieś tam karasie i płotki, ale kolorowe okazy niczym z ciepłych wód oceanu. Przy okazji zamieniamy się w rodzinę Vaiany i tańczymy radosne hula – jak kwarantanna, to z przytupem i do hawajskich rytmów. W skład zestawu wchodzi poręczna wędka z magnesem, rybka, płaszczka, rozgwiazda, Krokodyl Anatol oraz Lisiczka Alice w masce do nurkowania. Wszystkie elementy unoszą się na wodzie. Mama mówi myj uszy, a tu przecież odbywa się poważna nauka koordynacji ręka-oko!

Zestaw wędkarski Lilliputiens kupicie w sklepie Piccolo Tesoro.

*

PUZZLE MAPA ŚWIATA JANOD

Podróże każdy lubi, ale teraz, gdy są jedynie odległą wizją na horyzoncie, doceniamy je jeszcze bardziej. Oczy się kleją, kołdra wzywa, ale mali globtroterzy jeszcze układają mapę świata na łazienkowych kafelkach. Po ułożeniu przedstawiają kolorową mapę wszystkich kontynentów z ich mieszkańcami i charakterystycznymi dla danego regionu zwierzętami. W zestawie znajdują się też 4 dodatkowe elementy – rakieta, samolot, statek i łódź podwodna. Gdzie byliśmy rok temu? Dokąd pojechalibyśmy tego lata? Gdzie mieszkają lemury, a gdzie orangutany? Przedłużona lekcja geografii i biologii w toku, po uszy w wodzie.

Puzzle Janod kupicie w sklepie Mon Czi Czi.

 

*

NARWAL DO KOLOROWANIA JANOD

Na co dzień żyje w wodach arktycznych, ale że nam trochę go żal, trafił do dużo cieplejszej strefy klimatycznej. Narwal to nowość od Janod, która namiesza w naszych ekosystemach, bo oto wodoodporny osobnik, który nie tylko lubi gorące kąpiele, ale jeszcze sam się prosi o pomalowanie go jednym z sześciu dołączonych sztyftów. Kredki wyposażone są w przyssawkę, dzięki której można je przyczepić do powierzchni wanny, a także ściereczkę do wycierania ssaka. Jako że narwal jest wyjątkowo łasy na nasze malarskie poczynania, kolory łatwo się ścierają, by zacząć zabawę od nowa. Nie będzie to kąpiel nudna. Krótka też nie!

Narwala marki Janod kupicie w sklepie Mon Czi Czi.

*

RĘCZNIKI LASSIG

Brrr! Kto lubi wychodzić z ciepłej wody? Na szczęście ręcznik Lassig z gęsto tkanej mikrofibry ma duży kaptur, chowamy się i tulimy, czekając na desant piżam. Czy to ten sam ręcznik, który latem chronił przed słońcem i wiatrem na plaży? Dokładnie – kto wie, dokąd go zabierzemy tego lata. Na razie kierunek jest jeden: łóżko i kilka książek na dobranoc. Być może rytuał kąpielowy trwał dziś dłużej niż zawsze, ale czy jest ktoś, kto tego żałuje?

Ręczniki do kąpieli Lassig kupicie w sklepie Mamissima.

*

Zabawki do wanny, zabawki do umywalki i pod prysznic. Gwarantujemy szaloną zabawę, a dla nas chwilę odpoczynku. Nawet jeśli nie na kanapie z książką w ręku.

*

Materiał powstał we współpracy z markami: Quut, Lassig, Janod i Lilliputiens.