5 trendów w dziecięcej modzie

Co będzie na topie wiosną i latem

Lista gorących trendów w modzie dziecięcej na sezon wiosenny i letni. Podpatrzona, spisana i podparta fotograficznymi dowodami.

Jako wieloletni partnerzy targów Playtime i portal mocno zaangażowany w sprawy rodzimej i zagranicznej mody, czujemy się w obowiązku podzielić kilkoma wnioskami na temat tegorocznych trendów. Pewnie wiecie, że przyglądamy się modzie bacznie, bo ona sporo mówi o swoich czasach i ludziach w nich żyjących. O problemach społecznych i zawirowaniach politycznych, o bardzo indywidualnych sposobach na przedłużenie żywotności planety i o tym wszystkim, co się w nas skrycie gotuje. Wiosna i lato miłościwie nam panującego roku 2019 staną najpewniej, bo z trendami nigdy nic na bank nie wiadomo – pod znakiem ekologii, ubrań typu unisex, wizerunku wrażliwych chłopców, umiłowania koloru i większej śmiałości marek popularnych w kreowaniu kolekcji i lookbooków. Tak to widzimy.

*

ECO-WARRIOR

Eko-wojowniczość ale też eko-pacyfizm widoczny jest w modzie od kilku sezonów. Na pierwszy plan może się nie wysuwa, ale zawsze zgodnie sobie współistnieje, dodając do tiszertu zadziorne hasło, do składu len albo atestowaną organiczną bawełną, a do metod produkcji – podejście fair trade i less waste. Kanadyjskie Faire Child od samych swoich początków produkuje odzież outdoorową z recyklingu, zmieniając jedynie fasony. Na wiosnę projektanci tej marki przygotowali kilka nowych płaszczy – w tym genialny egzemplarz w kolorze khaki i z paskiem w talii. Búho Barcelona i Bobo Choses wprowadzają do lookbooków mnóstwo roślinnych motywów, eco-hasła wołają z bluz i koszulek Kids on the Moon, ale też ogólnoświatową tendencją się stało produkowanie ubrań w kraju, w którym się je projektuje lub takim, gdzie fabryki działają uczciwie i godziwie płacą ich pracownikom. Świat jest fajny.

WRAŻLIWI CHŁOPCY

Patrzą prosto w oczy, ale w tym wzroku widać więcej niż tylko zwykłą chłopacką hardość i butę. Jest tutaj potrzeba alienacji, odcięcia się od bodźców, zmęczenie jest i rozmarzenie, planowanie psot, ale na tym najprzyjemniejszym poziomie bardzo pierwotnego, niewybrzmiałego i nie wywołującego konsekwencji brojenia. To wszystko zobaczycie w kampaniach wiosenno-letnich u Loud Apparel, Bang Bang Copenhagen i Efvva.

UNISEX

Najwygodniejsze rozwiązanie. Nie tylko z ekologicznych względów – im mniej gromadzenia, tym więcej miejsca w głowie – ale też z powodów ideologicznych. Rozgraniczanie na męskie-żeńskie nie przynosi pożytku, zwłaszcza jeśli zakłada wartościowanie, dlatego dobrze jest już na poziomie kilkulatka pokazywać zalety szerszego myślenia. Ekonomia, równość, wolność – wszystko to daje nam uniseksowe podejście do mody. Miksowanie garderoby sióstr i braciszków, budowanie ponadczasowych baz, a przez to także inwestowanie w jakość, opłacają się na wielu poziomach. Dlatego postrzegam unisex jako jeden z najzdrowszych trendów naszych czasów. Jego malownicze realizacje znajdzie u Me in Wien (polskie Nenukko dla dzieci!), Wolf & Rita, Ciff Kids i wschodzącej modowej gwiazdki – The Campamento.

COLOR&PRINT LOVER

Ahoj kolorki! Nimi to się można bawić do woli, zakładając oranżowe ogrodniczki, kardigan albo czapę typu beanie, ubarwiając skrzącą się kolorem plisowaną spódnicę napisem, bomberkę zwierzęcym printem, a bluzę morzem cekinów. Nie bójcie się kolorystycznych wariacji, bo one zarówno wam, jak i szafom waszych pociech wyjdą tylko na dobre. Po jesienno-zimowej dominacji szarości i czerni, pora na wielobarwny, soczysty splash. Takie kolorowe eksplozje gwarantują wiosenno-letnie kolekcje Paade, Mini Rodini, Motoreta, Soft Gallery, The Middle Daughter i Raspberry Republic.

SIECIÓWKI Z CHARYZMĄ

Arket oraz spowinacone z nim COS i H&M, Mango, Zara czy rodzime Reserved – wszyscy od paru sezonów mocno inwestują w najprzedniejszych fotografów i stylistów do sesji kolekcji dziecięcych. To z kolei sprawia, że sesje stają się z sezonu na sezon odważniejsze, bardziej zaskakujące i niebanalne. Idzie ku lepszemu.

*

Który z trendów najbardziej przypadł wam do gustu? Piszcie, bom ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.