pokoik dziecka współpraca reklamowa

5 tipów: jak urządzić pokój dziecka na lata

Modułowe meble VOX

5 tipów: jak urządzić pokój dziecka na lata
materiały prasowe

Kiedy z tego małego człowieka wyrósł nastolatek? Dzieci rosną błyskawicznie, a wnętrza ich pokojów muszą dotrzymywać im tempa. I tutaj sprawdzą się sprytne meble z kolekcji Young Users.

VOX to marka wnętrzarska, której twórcy dobrze wiedzą, co zrobić, byśmy czuli się w domu jak… w domu. A że dorastanie to czas wyjątkowy, taki też musi być pokój starszaka, którego potrzeby i zainteresowania zmieniają się jak w barwnym kalejdoskopie. Korzystając z tego, co oferuje kolekcja mebli Young Users, podpowiadamy, jak urządzić pokój dziecka, by służył i teraz, i przez lata. Ponoć to najbardziej osobiste meble na świecie!

TIP 1: wybieramy meble modułowe

Potraktujcie półki, nadstawki i nakładki jak klocki, które możecie dowolnie ze sobą łączyć. To pozwoli na rozmaite aranżacje w pokoju – w zależności od potrzeb czy upodobań. A wiemy, że te zmieniają się dynamicznie. Kolekcja Young Users obejmuje moduły, które dopasujecie do układu każdego wnętrza, nawet małego pokoiku czy do poddasza ze skosami. Poszczególne elementy można zestawiać i budować układy mebli, a wraz z rosnącymi potrzebami dziecka, dodawać kolejne moduły. Seria to także system wymiennych metalowych nakładek, które pozwalają na dostosowanie pod kątem estetycznym – to jakby mieć nowe meble bez kupowania… nowych mebli!

TIP 2: urządzamy pokój z dzieckiem

Pragmatyczne podejście to jedno – wiadomo, że w pokoju starszaka i nastolatka musi być solidne łóżko, pojemna szafa i wygodne biurko. Ale co zrobić, by młody domownik poczuł się pełnoprawnym użytkownikiem swojego królestwa? Pozwolić mu podejmować decyzje: niech ten pokój pomieści wszystkie jego pasje! Wspólnie wybierzcie fronty z modułowej kolekcji Young Users – metalowe nakładki mogą mieć dosadny komunikat albo intensywny kolor, a młodym matematykom polecamy powtórkę z geometrii. A może twój syn lub córka chce, by w jego pokoju zamieszkał ukochany zwierzak? Zdecydujcie się na specjalną szafkę-kryjówkę dopasowaną do wnętrza.

TIP 3: tworzymy tematyczne strefy

Dziecięcy pokój to sporo funkcji na jednej – często niewielkiej – powierzchni. Sprytne potraktowanie wnętrza pozwoli wam ustalić poszczególne strefy, takie jak nauka, sen i zabawa plus zajawka. Przestrzeń można podzielić, symbolicznie układając moduły mebli. Do tego nawet jeden większy regał może posłużyć do tematycznego rozdzielenia, np. części ucznia od strefy kolekcjonera. Tu sprawdzą się wypełniacze z neonowymi brzegami z kolekcji Young Users albo wymienne nakładki na fronty. I tym sposobem wiadomo, że w seledynowej szafce mieszkają książki, a biała to strefa dla ubrań.

TIP 4: porządkujemy – po swojemu!

W dużym skrócie: to plan na to, jak ogarnąć chaos w kreatywny sposób. Pewnie nie starczy wam palców u obu rąk, żeby wyliczyć, ile gadżetów błąka się po pokoju dziecka. A gdyby tak ułożyć je, ułatwiając ich znalezienie, a przy okazji podkreślić pasje dzieciaków? Tu polecają się ekspozytory i organizery, które wyeksponują słuchawki, pady do gry, ulubione szkicowniki i przybory plastyczne. Koniec z wiecznie zagubionym kablem do ładowania telefonu i rozrzuconymi po biurku kredkami – rzeczy lądują zawsze na miejsce. Patent dla roztargnionych: neonowy kolor organizera rzuci się w oczy zaraz po wejściu do pokoju.

TIP 5: dodajemy klimatu światłem

Neon w pokoju dziecka? Yes, please! Światło to jeden z kluczowych elementów we wnętrzu – główna lampa i biurkowa lampka to oczywistości, dlatego warto pójść ciut dalej. Różnokolorowe podświetlenie półek podkreśli znaczenie ich zawartości, np. wyeksponuje kolekcje figurek, a w pokoju rodzeństwa sprytnie oddzieli części każdego użytkownika. W tworzeniu atmosfery światłem pomoże też innowacyjny led RGB Twinkly Flex sterowany bezprzewodowo za pomocą telefonu. Możemy go układać w różne kształty i zawiesić nad łóżkiem czy biurkiem. Założymy się, że macie w domu jakiegoś eksperymentującego artystę albo fizyka.

Więcej pomysłów i inspiracji na urządzenie rodzinnego wnętrza znajdziecie tutaj. Meble z kolekcji Young Users kupicie w salonach VOX i na vox.pl.

Materiał powstał we współpracy z marką VOX.

Dodaj komentarz