kuchnia tip

5 momentów w życiu rodzica, w których warto spróbować diety pudełkowej

Szukamy zdrowych i pysznych rozwiązań

5 momentów w życiu rodzica, w których warto spróbować diety pudełkowej
Ewa Przedpełska

Czasem czujemy, że doszłyśmy w macierzyństwie do ściany i nie możemy nijak ruszyć dalej. A nieraz wystarczy jedna zmiana, żeby wywołać życiową rewolucję i wprowadzić nieco równowagi. A ta jest ważna zarówno w żywieniu, jak i zarządzaniu czasem.

Jak to było? Kto nie chce, szuka powodu, kto chce, szuka sposobu. A są sytuacje, kiedy sposób jest jasny, a powodów na „tak” jest co najmniej kilka. Tak jest z dobranym do potrzeb cateringiem dietetycznym. Sposób to rejestracja na nfty.pl i wybranie wariantu najlepszego dla siebie. Powód? Jest ich trochę. Po głębszym zastanowieniu widzimy przede wszystkim 5 momentów w życiu rodzica, kiedy warto spróbować diety pudełkowej. Może jesteś właśnie w jednym z nich?

Dietę od Nice to Fit You przetestowały siostry Ewa Przedpełska i Olga Świątecka. Mamy, fotografki, mistrzynie multitaskingu. W swoich rodzinach przerobiły już przeróżne etapy i dobrze znają te chwile, kiedy warto włączyć do codzienności nowe rozwiązania.

KIEDY GOTUJESZ TYLKO DLA SIEBIE

Mamy niemowląt – piątka! Dobrze pamiętamy te dni jeden na jeden z maluchami. Jedzenie w krótkich przerwach między kolejnym maratonem karmienia, przewijania, usypiania. Kiedy trudno o czas na jedzenie, to jak wygospodarować jeszcze chwilę na gotowanie? Jeżeli większość dnia spędzacie we dwoje z niemowlakiem, to ten cenny czas zdecydowanie można spędzić ciekawiej, niż przy gotowaniu dla jednej osoby. Podobnie gdy starsze dzieciaki mają posiłki w placówkach, a tata żywi się na własną rękę w godzinach pracy. Nasze domowe obliczenia mówią jasno – gotowanie dla jednej osoby nie zawsze jest ekonomicznym rozwiązaniem.

KIEDY CHCESZ SPRÓBOWAĆ INNEJ DIETY

Myślisz o zrezygnowaniu z mięsa? A może podejrzewasz u siebie nietolerancje pokarmowe? Chcesz sprawdzić, jak wykluczenie określonych składników wpłynie na twój stan? Rozumiemy, popieramy, ale podstawowe pytanie brzmi: czy pozostali domownicy są też zainteresowani? Z tym bywa różnie. Dzieci rozpoczynające dzień od kubka jogurtu mogą nieco skrzywić się na eksperyment z dietą bez laktozy. Podobnie fani burgerów na opcję wege na każdy posiłek. Ale hej, mówimy o tobie! Pomyśl o opcji indywidualnej diety i dobierz jej zakres do swoich potrzeb.

KIEDY CHCESZ JEŚĆ ZDROWO, ALE NIE WIESZ, JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ

Lubisz gotować, nawet nieźle ci to wychodzi, ale twoje popisowe danie to pankejki z bitą śmietaną. Zawsze bardziej niż składniki odżywcze liczyły się smak i przyjemność jedzenia. Niezdrowe nawyki trudno zastąpić, gdy nie ma się rozeznania w tym, co jest dobre dla organizmu. A co najlepiej zrobić, żeby zacząć jeść zdrowo? To proste – mieć na talerzu zdrowe rzeczy. I to najlepiej zróżnicowane, codziennie inne, żeby odkrywać nowe i dostarczać pełną gamę makroskładników i witamin. Gdy nie do końca wierzysz sobie w kwestii bilansowania posiłków, warto zaufać ekspertom!

KIEDY CHCESZ WRÓCIĆ DO FORMY

Efekt lockdownu, ciąży lub jesiennego marazmu (albo najczęściej połączenia tych okoliczności) to dodatkowe kilogramy, spadek energii i ogólna ospałość. Nie czujesz się z tym dobrze? Poza ćwiczeniami w domu warto przemyśleć kwestię diety. Codzienne liczenie kalorii to hobby dla prawdziwych pasjonatów. Wygodniejsza opcja to ustawienie zapotrzebowania kalorycznego przy wyborze wariantu posiłków. A jeszcze pewniej i prościej jest obliczyć wskazania w kalkulatorze diet. W ten sposób możesz schudnąć i dbać o utrzymanie sylwetki.

KIEDY NIE MASZ CZASU

Nawet gdy świat zdaje się zatrzymywać, bieżące sprawy dalej się toczą. A ty jesteś w samym środku tego kołowrotka! Nic dziwnego, że między pracą, lekcjami zdalnymi, zajęciami dodatkowymi a najpoczciwszą chwilą dla siebie przy herbacie brakuje czasu i sił. Na zakupy, gotowanie i spokojne zjedzenie. Jeżeli w tym codziennym zabieganiu trzeba wybierać, głosujemy za jedzeniem! Szczególnie gdy zrobienie zakupów nie jest tak proste, jak jeszcze na początku roku. Dostawa dostosuje się do pełnego obowiązków trybu życia – adres dostarczenia zamówienia można dowolnie zmieniać w ustawieniach konta.

Jesteśmy zawsze „za” w kwestii rodzicielskich ułatwień. Szczególnie gdy to rozwiązania zdrowe i wspierające. Czy dieta pudełkowa jest dla każdego? Tego nie wiemy, ale z pewnością każdy trafia na moment, kiedy może być to pomocne. Jak jest u was – korzystacie, lubicie, polecacie? Dajcie znać w komentarzach!

*

Artykuł powstał we współpracy z Nice to Fit You.

Dodaj komentarz