5 miejsc, które musisz odwiedzić z dzieckiem w Krakowie

Miasto okiem Hani

5 miejsc, które musisz odwiedzić z dzieckiem w Krakowie

W Krakowie wszystkie ścieżki prowadzą do… No właśnie dokąd? My pod prąd, trochę na przekór tłumom pod Wawelem, dziś zabieramy was na spacer z prawdziwymi Krakusami! Nie, nie będzie karmienia gołębi!

Kilka miejsc w Krakowie, który przyciąga o każdej porze roku. Można być turystą we własnym mieście? Można, o czym przekonują nas Hania z rodziną – sami często odkrywają mniej znane zakątki, przemierzając gród Kraka wzdłuż i wszerz. Dziś kilka miejsc, do których nas zabierają w upalny sierpniowy dzień. Bez Floriańskiej, bez Wawelu, bez Smoczej Jamy. Gotowi na spacer? Hania, Kacper prowadźcie!

 

*

KLOCKOLAND

O tym miejscu pisałyśmy już tu. Możliwość budowania, burzenia i budowania na nowo, a do tego sterowania robotami i to tuż przy krakowskim Starym Mieście. – W Centrum Zabawy i Nauki Klockoland pierwszy raz byliśmy jak Kacper miał 2 lata i jest to miejsce dla dzieciaków w każdym wieku – opowiada Hania. I zapewne za każdym razem się nie nudzą, klocki Lego to jednak klasyk! Warto też sprawdzić grafik zajęć i warsztatów z robotyki w Akademii Klockoland. Konstruowanie, programowanie… może drzemie w dziecku talent inżynierski?

 

 

*

CAFE SZAŁ

Z Klockolandu udaliśmy się w kierunku Rynku Głównego. Niezbędna okazała się tu mapa – Kacper dzięki niej zaprowadził nas do Sukiennic, gdzie na piętrze znajduje się genialna kawiarnia z widokiem na Rynek oraz Kościół Mariacki. Dla tych, którzy wcześniej odwiedzili podziemia Sukiennic jest to fajny punkt odniesienia to zdjęć z czasów renowacji Rynku, znajdujących się w podziemnym muzeum. Dla Kacpra i jego kumpla Kazika (pluszak), dużą atrakcją było wyczekiwanie na hejnalistę. Niestety nie otworzył okna na naszą stronę. Warto przed takim spacerem zaopatrzyć się w książkę Marty Spingardi „Kraków dla małych podróżników”. Super przewodnik, z którego dzieciaki zapamiętują dużo informacji o historii miasta.

 

 

 

*

KSIĄŻKOTEKA

Z Sukiennic udaliśmy się na ulice Dolnych Młynów, gdzie znajduje się księgarnia Książkoteka. Nasza ulubiona. Jest tam ogromny wybór dobrych pozycji dla dzieciaków. Ciekawe, mega ilustracje, dobra treść. My tym razem poszliśmy w superbohaterów!  I właścicielka – wie co ma, wie co polecić i zawsze super doradzi. Jest i pies Leeloo!

 

*

VEGANIC

Po intensywnych zakupach wybraliśmy się do restauracji Veganic. Co prawda nie ma ona specjalnego menu dla dzieci, czy kącika zabaw, ale Kacper zawsze dobrze się tam czuje. No i ta sofa!

 

 

*

WIOSKI ŚWIATA

Naszą wyprawę zakończyliśmy w Wioskach Świata. Po środku wiosek znajduje się wielkoformatowa mapa świata. Otaczają ją chatki z każdego kontynentu. W każdej z nich możemy znaleźć oryginalne eksponaty. Bardzo ciekawe miejsce dla małych i dużych podróżników! Dla Kacpra najfajniejsze było iglo- sprawdzaliśmy czy w takim upale się nie roztopiło oraz wielkoformatowa mapa – tu podróżowaliśmy po świecie wielkimi skokami.

*

No proszę, w Krakowie znalazło się i iglo i sterowane roboty Lego! No, teraz wracamy jednak pokarmić te gołębie i przejść się spokojniejszymi uliczkami Kazimierza. Kacper, świetny z ciebie przewodnik!

 

Zdjęcia: Joanna/Migavki

Opracowanie: Kasia Karaim