podróże z małymi dziećmi współpraca reklamowa

3 foteliki – na każdy etap życia dziecka

Wygoda i bezpieczeństwo ze Swandoo

3 foteliki – na każdy etap życia dziecka
materiały prasowe

„Rodzicielstwo jest wystarczająco trudne, nie powinno być jeszcze trudniejsze z powodu zbyt skomplikowanych fotelików dziecięcych” – wyjaśnia Nicolás González Garrido, główny projektant Swandoo i ojciec trójki. A my w pełni się z tym zgadzamy!

Znacie to uczucie, kiedy już planujecie pierwsze trasy autem z niemowlakiem i zamiast radości z wyprawy za miasto pojawia się wielki znak zapytania – „jak wybrać dobry fotelik?”. Albo gdy maluch przesiada się już na specjalne siedzenie starszaka i kłopot wyboru powraca? Modeli jest na rynku całe mnóstwo, rzecz w tym, że trzeba się w tym technologicznym gąszczu odnaleźć. Twórcy austriackiej marki Swandoo, produkującej foteliki samochodowe, są nie tylko znawcami w zakresie bezpieczeństwa i funkcjonalności, lecz także rodzicami. I to jest najlepsze, bo specjalistyczno-empatyczne podejście do tematu. Stworzyli 3 modele fotelików dla dzieci – od urodzenia do momentu, gdy mali podróżnicy nie wymagają już specjalnego systemu przytrzymywania.

FOTELIK DOPASOWANY DO ETAPU ROZWOJU

W kolekcji Swandoo akcesoria samochodowe „rosną” razem z dziećmi – trzy modele są dopasowane do danego okresu rozwojowego i rozmiarów małego pasażera. Startujemy od maluszka, wybierając nosidełko dla niemowląt, przez fotelik obrotowy, po fotelik podwyższający dla juniorów. Każdy jest zaprojektowany w oparciu o bezpieczeństwo i – co bardzo cenimy – łatwą i intuicyjną obsługę. „Staramy się, aby nasze produkty były tak proste, jak to tylko możliwe, bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i funkcjonalności” – mówi główny projektant marki i dodaje: „Większość z nas to rodzice, którzy codziennie używają naszych produktów z własnymi dziećmi”. Takie profesjonalne testowanie w codziennym życiu nas przekonuje!

POZNAJCIE MARIE, ALBERTA I CHARLESA

Trzy modele fotelików Swandoo mają swojskie nazwy – żadne tam technologicznie brzmiące skróty i cyfry! Wdzięczne imiona tej trójki wzięły się od trzech wielkich osobowości świata nauki – jak możecie się domyślać – od: Alberta Einsteina, Marii Skłodowskiej-Curie i Charlesa Darwina. Jak pięknie ujmują to twórcy marki – nazwy modeli fotelików mają nam przypominać, że należy chronić każde dziecko ze względu na jego potencjał zmieniania świata. Sami widzicie, że na każdym kroku spotykamy tu filozofię przyjazności dla rodziny.

Marie to fotelik samochodowy 360°, czyli wersja obrotowa dla małych (ale nie najmniejszych) dzieci, mierzących 40-105 cm lub ważących do 18 kg. Albert poleca się noworodkom, które zaczynają przygodę z podróżami autem. To model wszechstronny, bo jego uniwersalne adaptery dopasowują się do większości wózków. Z kolei jego wysokość Charlie to wyższy fotelik dla starszaków – mierzących od 100 cm (~3 lata) do 150 cm (~12 lat). Sprawdzi się przez lata rodzinnych wojaży!

Bezpieczeństwo w dobrej formie

Zadbanie o małych pasażerów to rzecz jasna baza. Twórcy Swandoo – projektanci i inżynierowie i profesjonaliści z branży – podwyższają standardy bezpieczeństwa. Oto przykłady! W modelu Marie zastosowano zintegrowany system Child Direction Assistance – w ramach wymogu 15-miesięcznego umieszczania dziecka tyłem do kierunku jazdy. Ten fotelik pomaga nam uniknąć niewłaściwego użycia, bo nie pozwala na umieszczenie dzieci o wzroście poniżej 76 cm w pozycji przodem do kierowcy. Drugi pomocnik w Marie to system Harness+, który ułatwia prawidłowe wyregulowanie uprzęży podczas umieszczania dziecka w foteliku (statystyki pokazują, że ok. 50% dzieci ma luźno dopasowane pasy wewnętrzne lub pas samochodowy). Jest jeszcze niezawodny „kumpel”, czyli Side Impact Buddy, który zapewnia do 40% lepszego pochłaniania energii przy uderzeniach bocznych. No to w drogę!

Swandoo to młodziutka marka – powstała w 2017 roku – ale już zdobywa wyróżnienia jak pro! Modele fotelików Albert i Marie otrzymały najbardziej prestiżowe nagrody za wzornictwo (w tym iF Design Award 2020) i osiągnęły najlepsze wyniki w niezależnych europejskich testach konsumenckich. Najmłodszy Charlie wejdzie do rankingu tej jesieni.

*

Materiał powstał we współpracy z marką Swandoo 

Dodaj komentarz