lato zabawa zabawy kreatywne

10 zabawek, które zajmą twoje dziecko w wakacje

Z Janod nie ma nudy!

10 zabawek, które zajmą twoje dziecko w wakacje
Tola Piotrowska

Letnie dni są mile długie, a więc mamy więcej miejsca na wypełnianie ich zabawą. Czy to w plenerze, czy w przyjemnie chłodnym zaciszu domu – dzieciom polecają się mądrze zaprojektowane zabawki Janod, Quut i Highwaykick 1, czyli jeździk i hulajnoga 2w1 Scoot & Ride. Z nimi nigdy nie ma skuchy!

Oto przegląd przedmiotów zaprojektowanych z dbałością o szczegół i z myślą o małych ludziach, których głowy buzują od pomysłów. Tak podchodzi się do dziecięcego wzornictwa w Janod, Quut i Scoot & Ride, markach, z którymi od lat jest nam po drodze. Poniższe zabawki, zestawy kreatywne oraz sprytny jeździk i hulajnoga 2w1 sprawdzą się różne wakacyjne okazje: w domu, w babcinym ogrodzie i za miastem, gdzie kusi toń jeziora. Zabawą nimi zajął się Gustaw – synek zaprzyjaźnionej z Ładne Bebe fotografki i autorki bloga Tolala Toli Piotrowskiej, która z czułością mu w tych testach towarzyszyła. Zapoznajcie się bliżej z naszym top 10 zabawek, które zajmą wasze maluchy latem.

KREATYWNE KAMYKI Z DREWNA

Zestaw 20 klocków edukacyjnych Sweet Cocoon poleca się do tworzenia konstrukcji, a do tego wygląda jak małe dzieło sztuki. Zakochałam się w tych pastelowych drewnianych kamykach. Można z nich budować przeróżne wieże, ale największa frajda jest z ich burzenia. Przynajmniej dla mojego syna – wyjawia nam Tola i dodaje: Latem lubimy spędzać czas w lesie, a ta zabawka przypomina nam o tym, że w naturze nie ma dwóch takich samych kamieni i każdy z nich ma swój urok.

Drewnaine kamyki Sweet Cocoon kupicie tutaj, a inne kreatywne zabawki tej marki – tu.

MAGNETYCZNA UKŁADANKA MÓJ MAGICZNY OGRÓD

Zabawy w ogrodzie to wakacyjny pewniak – zarówno pośród żywych roślin, jak i tych na magnetycznej układance Janod, która pobudza kreatywność, wyobraźnię i logiczne myślenie. Co o tej ogrodniczej zabawce sądzi Tola? Sadzenie, podlewanie, doglądanie – mój syn uwielbia zabawy, które budują jego sprawczość. W magnetycznym ogrodzie jest o tyle łatwiej, że czas płynie szybciej i w ciągu kilku sekund na planszy mamy już posadzone pomidory i marchewki. Tylko musimy pilnować, by królik nam wszystkiego nie zjadł! To nas przekonuje, podobnie jak uniwersalność układanki magnetycznej – Magnesy sprawdzają się zawsze i wszędzie. Tablicę możemy powiesić na ścianie oraz równie dobrze rozłożyć na tarasie i tam bawić się w ogrodnika – potwierdza mama rezolutnego Gustawa.

Magnetyczną układankę Mój magiczny ogród Janod kupicie tutaj.

DREWNIANE BANJO

Co powiecie na letni koncert? Przy kuchennym stole albo na balkonie – wszędzie tam wybrzmieć może muzyka z pierwszego dziecięcego instrumentu, jakim jest superurocze banjo z drewna. Ta zabawka z kolekcji Janod Pure ma przyjazny kształt i przyjemne pastelowe barwy – tylko spójrzcie na te naciągi do strun, które mają kształt ptaszków. Cudo! Drewniane banjo w mig oswoi malucha ze światem dźwięków – bezcenne dla stymulacji dziecięcych zmysłów.

Banjo kupicie tutaj. Inne zabawki z serii Janod Pure znajdziecie tu.

PUZZLE OBSERWACYJNE W WALIZCE

Przeniesienie się do magicznej krainy znanych bajek prosto z poziomu domowego dywanu macie jak w banku. A do tego układanie puzzli obserwacyjnych Janod to znakomity trening pamięci, koncentracji, sprawności manualnej dłoni i… cierpliwości. Oto, co mówi o nich Tola: Faza na puzzle to świetny etap. Pracują małe rączki, a my możemy z boku przyglądać się, jak z niczego powstaje wspaniały obraz. Wybraliśmy puzzle przeróżnymi baśniowymi bohaterami. To fajny wstęp do opowieści z dzieciństwa – króluje tu Czerwony Kapturek i cała zgraja postaci, do których my, dorośli mamy sentyment.

Puzzle w walizce kupicie tutaj albo tutaj.

ZESTAWY KREATYWNE JANOD

Mamy dla was opcję kreatywną, a do tego wyciszającą: naklejanie elementów na obrazki z planszy. Gustaw pod okiem Toli wypróbował dwa zestawy Janod: Nie wiem, co bardziej spodobało się Gustowi: pojazdy, które można wyklejać różnymi fakturami, czy zwierzęta, które obdarowywał naklejkami serduszkami. Ta zabawa idealnie sprawdza się u nas późnym popołudniem, gdy myślimy o wyciszeniu i rozładowaniu emocji nagromadzonych w ciagu dnia. Siadamy do plansz i wyklejamy. Nie zawsze zgodnie z instrukcją, ale kto by się tym przejmował, w końcu stawiamy na wspólny ładujący relację czas i dziecięcą kreatywność. Też jesteście przekonani?

Zestawy kreatywne Janod z naklejkami kupicie tutaj albo tutaj.

DREWNIANE AUTA

Kto ma w domu małego kierowcę, ten wie, że zabawa samochodem nigdy się nie znudzi. Nigdy! Bo gdy tor przeszkód z poduszek będzie już wystarczająco wyjeżdżony, drewniane pojazdy z zestawu Sweet Cocoon Janod mogą pojeździć gdzie indziej, ot – po framudze drzwi. Pięknie wykonane, klasyczne auta mają spore otwory, ułatwiające maluchowi chwytanie i prowadzenie. Coś czujemy, że gdy Gustaw wyrośnie z zabawy samochodami, te modele będą dumnie stać na półce jako ozdoba i wspomnienie.

Zestaw drewnianych aut Sweet Cocoon od Janod kupicie tutaj.

ZESTAW DO WĘDKOWANIA W KĄPIELI

Dla ochłody – hop, do wanny! Wystarczy napełnić ją woda i oddać się wędkowaniu z zestawem Janod. W jego skład wchodzą dwie gumowe rybki i dwie żaglówki oraz poręczna drewniana wędka z bezpiecznym, bo zaokrąglonym, haczykiem. U Toli i Gustawa to wyglądało tak: Stara, metalowa balia i zestaw do wędkowania – dziecko zniknęło na 40 minut. Co prawda, nie zniknęło, bo byłam blisko, ale spokojnie mogłam przeznaczyć ten czas na kawę, bo łowienie rybek i pływanie łódkami zajęło Gustawa na tyle, że z wody za nic w świecie nie chciał wychodzić. Mamy ideał na wakacje!

Zestaw Janod do wędkowania w kąpieli kupicie tutaj.

SET PLAŻOWY

Nie ma wakacji bez piasku i wody – powiada Tola i dodaje: A wtedy najlepiej zaopatrzyć się w zabawki, które mogą spełniać wiele funkcji. Rysowanie uśmiechów na piasku czy nalewanie wody to proste przyjemności, które zajmą dziecko na długie minuty. A wspólne budowanie zamków to obowiązkowy punkt podczas wylegiwania się (a raczej ganiania za dzieckiem) na plaży. W tych wszystkich czynnościach przydadzą się okrągłe wiaderko czy foremki do piasku, czyli elementy setu Quut – marki, która jak nikt zna się na plażowych zabawkach dla dzieci.

Zestaw Quut do zabawy w wodzie i piasku kupicie tutaj.

HULAJNOGI SCOOT & RIDE

Jeśli śledzicie Ładne Bebe, wiecie, że darzymy hulajnogi Scoot & Ride szczególnym zaufaniem i sympatią. Ich modele Highwaykick 1, czyli 2w1, są sprytne, bo wystarczy chwila, by zmienić hulajnogę na jeździk i odwrotnie! Kiedy maluch zmęczy się na hulajnodze, może wybrać jeździk, a starszaki zaczynają swoją jazdę tylko na hulajnodze. U Toli wygląda to tak: Odkąd Gustaw usiadł na jeździku półtora roku temu, do tej pory jest to jedna z jego ulubionych zabawek. Zwłaszcza, że rośnie razem z dzieckiem i z jeździka na hulajnogę można przerzucić się w kilkanaście sekund. Czy to w domu, czy na dworze, nie ma dnia bez jazdy. A że na takiej hulajnodze łatwo się skręca i omija wszelkie przeszkody, to jest to sama przyjemność. W kasku oczywiście, bo bezpieczeństwo to dla nas podstawa.

Hulajnogi Scoot & Ride kupicie tutaj.

Co z naszej listy rozprawiłoby się u was z wakacyjną nudą? Życzymy wam bardzo aktywnych wakacji!

Artykuł powstał dzięki współpracy z markami Janod, Quut i Scoot & Ride.

Dodaj komentarz