Focus na temat, Zakupy

Zabawki sensoryczne dla dzieci

Harmonia... Słowo klucz każdej młodej mamy, która właśnie zaczyna swoją przygodę z macierzyństwem. A także kluczowa kwestia w rozwoju niemowlaka, który dopiero uczy się otaczającego go świata. Pomagają mu w tym takie zmysły jak wzrok, słuch, dotyk czy węch, które muszą prawidłowo działać i harmonijnie współpracować.

W drugiej odsłonie cyklu mądra zabawa z Mamissima, zajmiemy się dziecięcym procesem integracji sensorycznej, a więc przetwarzaniem przez maluchy informacji napływających  z otoczenia. A tych jest mnóstwo… Jak sobie z nimi poradzić aby nazbyt nie przytłaczały maluszka? Być cierpliwym przewodnikiem i wspólnie doświadczać! Tylko tyle i aż tyle! Na szczęście i w tej przygodzie możecie liczyć na zmyślne zabawki, które stymulują dziecięce zmysły i wyobraźnię. Zobaczcie nasze bestsellery wybrane wspólnie z mamissima.

*

Kocyk sensoryczny Mr B – Lullalove

Zaczynamy od dotyku, zmysłu, który dziecko poznaje najwcześniej, bo tuż po porodzie. Miękka skóra mamy na długo jest dla niego najprzyjemniejszym kocykiem. Dotyka ją podczas karmienia, głaszcze podczas przytulania, miętosi podczas zabawy. A gdy czuje się już swobodniej w nowym otoczeniu, zaczyna eksperymentować ze wszelkimi fakturami.

I tu niezastąpiony jest uśmiechnięty miś Mr B! Jego kontrastowe kolory przykuwają wzrok maluszków i zachęcają małe paluszki do zabawy. Można go nieco potarmosić i łapać za wystające rączki i nóżki. Różnorodne materiały, metki oraz hafty dodatkowo stymulują zmysły dotyku, słuchu i wzroku. A sprytna kieszonka, która w mig zamienia Mr B w pacynkę, to już nowa zabawa, której scenariusz piszecie wy sami.

Mr B kupicie tutaj.

*

Sorter kształtów – Janod

Ciekawskie małe paluszki coraz więcej eksplorują? Świetnie! Nadszedł więc czas na pierwszy sorter. Tajemniczy ogród ze zwierzątkami już od samego początku przykuwa uwagę i zaciekawia. Są tu fajne, duże otwory, do których można włożyć dołączone drewniane klocki w postaci księżyca, trójkąta czy pięciokąta. Dzięki temu dziecko trenuje nowe umiejętności dopasowywania kształtów i uczy się cierpliwości.

Z kolei wizerunki liska, zajączka i jeżyka wzbogacone zostały materiałami o różnych fakturach, które imitują sierść nowo poznanych, leśnych przyjaciół. Nie obejdzie się bez częstego dotykania i sprawdzania, co z kolei uczy spostrzegawczości i pobudza kolejne doznania sensoryczne.

Sorter znajdziecie tutaj.

This slideshow requires JavaScript.

*

Mięciutkie przytulanki – Kaloo

Przytulanka szybko wkracza do dziecięcego świata, ale dobrze wiecie, że nie musi być typowym misiem z kokardką. Mięciutkie, całkowicie bezpieczne dla dzieci zwierzaczki Kaloo nie tylko ładnie się prezentują i zachęcają do przytulania. Są wielofunkcyjne, bo mogą być także uroczymi pacynkami. A to już zupełnie nowy poziom sensorycznej zabawy. Wspólne wygłupy, odgrywanie scenek, naśladowanie dźwięków… Wszystko to pobudza zmysły dotyku i słuchu, a także niezwykle do siebie zbliża i buduje więzi między dziećmi a rodzicami.

Francuskich przytulanek szukajcie tutaj.

*

Puzzle sensoryczne – Janod

Dotyk rozwijają też wszelkiego rodzaju sensoryczne puzzle. Na początek z dużymi elementami, które maluch będzie mógł łatwo chwycić. No i robią niemałe wrażenie! Ładna grafika życia w lodowej krainie szybko zachęca do podjęcia nowego wyzwania. Dzieci uwielbiają trenować swoje umiejętności, a tu przy okazji mogą rozwijać swoją koncentrację, spostrzegawczość, ale również zmysł dotyku. Wybrane elementy siedmiu zimowych zwierzątek wykonane zostały bowiem z teksturowanych materiałów, które imitują wrażenia empiryczne. Mamy tu niezwykle miłe pingwinki, kudłate jelonki, połyskującego wieloryba, włochatego misia czy mieniącą się rybkę. Układanie kolejnych elementów przynosi ogromną satysfakcję i rozwija też wiarę we własne możliwości.

Puzzle kupicie tutaj.

*

Piasek kinetyczny – Spin Master

Master to właściwie określenie tego piasku kinetycznego. Od pierwszej chwili po mistrzowsku wciąga dzieci do zabawy, zaskakując swoją konsystencją i licznymi możliwościami. Najwięcej wrażeń dostarcza tuż po chwyceniu, gdy w niezwykły sposób przepływa przez dziecięce palce, pozostawiając je całkowicie suche. Do tego jest elastyczny, z łatwością pozwala formować najróżniejsze kształty lub zabawne zwierzątka z dołączonych foremek. Jego miękkość wręcz uzależnia do miętoszenia, o czym nie raz same się przekonałyśmy. Jakby zalet było mało, nigdy nie wysycha, dzięki czemu pozwala na niekończącą się zabawę. Używany przy stoliku czy biurku nigdzie się nie wybierze razem z maluchem, a jeśli już macie aktywnego eksploratora, przygotujcie się na kolorowe drobinki tu i ówdzie.

Piasek kinetyczny dostaniecie tutaj.

*

Drewniana układanka – Janod

Układanek nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli są wykonane z drewna i rozwijają dziecięcy zmysł dotyku. W tej mamy okazję poznać sześć wesołych zwierzątek, których brzuszki zostały wykonane z różnorodnych faktur. Od razu zachęcają maluchy do głaskania i sprawdzania milusińskich futerek oraz poznawania ciekawostek o ich gatunkach (tu ukłon w stronę rodziców). Drewniane elementy ze specjalnymi uchwytami z łatwością lądują w dziecięcych dłoniach, a dodatkowe zagłębienia pomagają trafić w odpowiednie miejsce. Gra spodoba się i małym i nieco większym maluchom, które lubią w zabawie szybko widzieć efekty swojego działania.

Do kupienia tutaj.

*

Piłka z wypustkami – Ludi

Piłka w rodzinnym domu to podstawa! Jak żadna inna zabawka ćwiczy postawę ciała i uczy małe rączki sprawnego chwytu. Nie wspominając o godzinach dobrej zabawy, śmiechu i… czasem też małego guza. No ale nikt nie obiecywał, że będzie różowo, choć nasza piłka właśnie taka jest. A do tego ma świetne wypustki, które pobudzają receptor czucia w dłoniach i zapewniają dobrą przyczepność. Miękka, z łatwością daje się złapać, dzięki czemu stanowi świetną motywację do wszelkich ćwiczeń ruchowych. Jakich? To już pozostawiamy waszej wyobraźni…

Piłkę sensoryczną kupicie tutaj.

*

Szeleszcząca zawieszka – Benbat

Coś dla rozwoju zmysłów najmłodszych domowników. Szeleszcząca zawieszka to kolejny, wielofunkcyjny towarzysz zabaw, który bardzo szybko pojawia się w życiu dziecka. Duża żabka w jasno zielonym kolorze od razu skupi wzrok maluszka, a przyczepione gadżety tylko czekają na pierwszy kontakt z jego rączkami i… ząbkami! Znajdują się tu bowiem gryzaki o różnej strukturze, które dodatkowo pomogą uśmierzyć ból podczas trudnego okresu ząbkowania. Z kolei szeleszcząca pelerynka i grzechoczące elementy wydają przeróżne odgłosy, w zależności od siły dziecięcego chwytu. Nie tylko wprowadzają go w ciekawy świat dźwięków, ale i rozwijają jego słuch.

Grzechotkę dostanie tutaj.

Więcej zabawek pobudzających dziecięce zmysły znajdziecie tutaj.

zdjęcia: Kasia Rękawek

Uli dziękujemy za gościnę.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama