Dziecko, inspiracje

Z miłości do koni

Pozytywny wpływ z przebywania w towarzystwie tych majestatycznych stworzeń jest bezsporny. Dobrze nam wszystkim znana hipoterapia, czy jazda konna, budują pewność siebie, uczą cierpliwości, pozwalają spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Poza tym, nie znamy dziecka, które koni nie darzyłoby szczególną sympatią, u których nie wzbudzają podziwu i chęci obcowania w ich towarzystwie. Kucyki pony z pewnością królują w niejednym domu, prawda?

Dziś zapraszamy was na przegląd rzeczy związanych właśnie z tymi pięknymi zwierzętami. Sprawdźcie, co fajnego udało nam się wyszperać! Wasze dzieci będą zachwycone, jeśli wspólnie usiądziecie przed komputerem i zaczniecie od włączenia TEJ piosenki. Zaczynamy!

*

Koń na biegunach

Skoro w Waszych głośnikach leci już Urszula, nie możemy zacząć inaczej. Podśpiewujemy sobie pod nosem i z rozrzewnieniem wspominamy naszych bujanych przyjaciół; czy jest tu ktoś, kto nie miał takiego jako dziecko?! To zabawka uwielbiana przez dzieci. Kiedyś must have w pokojach naszych pociech, dziś wraca w najróżniejszych formach, aby cieszyć kolejne pokolenia. Chociaż my osobiście mamy słabość do tych w wersji vintage, wyszukanych na pchlich targach, od tych nowoczesnych naprawdę trudno nam oderwać wzrok.

This slideshow requires JavaScript.

 

źródła zdjęć: 1/2/3/4/5/6

*

Pippi Pończoszanka

Historii tej rudowłosej dziewczynki, z rumieńcami na polikach, słuchają i duzi i mali – w końcu jak można być tak silnym, aby unieść własnego konia?! Jak to możliwe, że mieszka on na werandzie? Przygody Pippi, w tym podróże na cętkowanym grzbiecie Alfonso, wraz z przyjaciółmi i Panem Nelsonem możemy oglądać też w filmach – jeśli jeszcze ich nie widzieliście, koniecznie musicie nadrobić, to świetne kino familijne.

This slideshow requires JavaScript.

 

źródła zdjęć : 1/2/3/4

*

Stadnina DIY

Karton to jedna z naszych ulubionych zabawek, która stwarza nieograniczone możliwości do twórczej zabawy wspólnie z dziećmi. Dziś wyczarujemy dla nich stadninę – wystarczy nam biała taśma, pudełko i gotowe! Świetna zabawa na kilka godzin gwarantowana.

*

Jednorożec to też koń

No właśnie, tylko taki z rogiem na czole. Nasze córki głęboko wierzą, że istnieją naprawdę i szczerze je kochają. Nie wyprowadzamy ich z błędu, a tworzymy dla nich opaski. Takie wymarzone. Dla nich, albo dla naszego psa, żeby był chociaż namiastką jednorożca.

źródło zdjęcia

*

I(haaaa)mpreza!

Urodziny, przyjęcie niespodzianka, piknik z przyjaciółmi – w każdym z tych wypadków, temat przewodni to fajna sprawa. Pozwala ujednolicić przyjęcia, wprowadza w klimat i jest swego rodzaju hołdem dla zainteresowań naszych dzieci. Nie ma problemu z przebraniem, prezentem, czy zorganizowaniem fajnych zabaw i atrakcji. W tym wypadku, nasz jest oczywisty: Piniata, kolorowe balony i malowanie twarzy. Sami zobaczcie ile fajnych inspiracji udało nam się wyszukać.

This slideshow requires JavaScript.

 

źródło zdjęć : 1/2/3/4/5/6

*

Koń na kiju

Skoro większość z nas nie ma werandy, aby trzymać na niej konia, stawiamy go w pokoju. No dobrze, może nie jest to bardzo prawdziwy koń, ale taki na którym da się jeździć. Zrobimy go sami, jak zwykle razem z dzieciakami.

zdjęcia 1/2

*

Ubrania

Mali wielbiciele koni z pewnością chętnie założą coś ze swoim ulubionym zwierzakiem. Może to być bluza, sukienka, albo… skarpetki. Uroku odmówić im nie można, to pewne.

This slideshow requires JavaScript.

 

źródło zdjęć: niebieska sukienka/ żółta sukienka / skarpetki/ top/ bluza

*

Biurko

A może by tak odrabiać lekcje w tym doborowym towarzystwie? Takie biurko na pewno na każdym zrobi DUŻE wrażenie!

*

Fotografia

Podczas robienia przeglądu, natrafiłyśmy na masę pięknych zdjęć. Nie możemy sobie odmówić wstawienia ich tutaj. Pokazują piękną dziką naturę jaką obdarzone są zarówno dzieci, jak i konie. Ten wspólny mianownik to zapewne jedna z przyczyn, dzięki któremu obdarzają się tą wzajemną miłością.

źródło zdjęć: 1/2/3/4/5

Na deser mamy dla Was naszą końską selekcję produktów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama