Design, inspiracje

Wiosna z Lola y Lolo

Czy wy także pamiętacie z dzieciństwa poszwy na kołdry z obszytą klockową koronką dziurą na środku? Pamiętacie poduszki z batystu w kwiatowy rzucik? Tradycyjne pościele miały styl.
Potem jednak wyparła je masówka. Po drodze zaliczyliśmy modę na pościele z kory i identyczne zestawy z sieci. A dziś w naszych łóżkach króluje skandynawska prostota. Sypialnie są jasne i pełne monochromatycznych odcieni.

Czasem jednak marzy się nam w łóżku mocny kolor, indywidualizm i szaleństwo. Chcemy śnić kwietną obfitość, symfonię zmysłów i lato, tak jak za czasów pierzyn trzepanych przez babcie. Tęsknimy za pościelą, która będzie tworzyć niepowtarzalny klimat domu. Jedyny w swoim rodzaju, nasz. Małe pościelowe manufaktury, takie jak polskie Lola y Lolo, dają przestrzeń na stworzenie sypialni po swojemu, bez oglądania się na katalogi pełne podobnych do siebie wnętrz.

This slideshow requires JavaScript.

Lola y Lolo od początku, konsekwentnie i na przekór surowej modzie buduje styl w oparciu o nasycone barwy i florystyczne motywy. Jak pomalowany cygański tabor, jak suknie Fridy Cahlo, jak usta Carmen, jak ogrody Barcelony – takie są sny w tych pościelach.

Nowa, wiosenna kolekcja przynosi świeże tchnienie. Do palety kolorów dołączyła pełna oddechu zieleń, na printach obok ptaków i kwiatów pojawiły się lekkie motyle. Biel dodaje lekkości i przestrzeni.

This slideshow requires JavaScript.

Ale nie, nie wylądujemy znowu w surowym klimacie Północy. Zobaczcie te pompony jak z greckich strojów ludowych i dopracowane detale. Zamiast minimalizmu liczy zabawa.

Można pójść na całość i spać wśród wesołych poduch i kołder, można też kolor włączać stopniowo, pojedynczymi akcentami, które swoją niepowtarzalnością zmienią wiele. Taka właśnie jest najnowsza kolekcja Lola y Lolo – gładko włączy się do pomieszczeń w stylu boho, lub też wniesie kroplę radości i stylu do sypialni, w których króluje biel.

Na koniec słówko od użytkowniczek, czyli nas. Do projektu dwóch przyjaciółek, Mileny i Anety, poczułyśmy sympatię od pierwszej kolekcji. Pościele Lola y Lolo trafiły do łóżek naszych dzieci, wnosząc meksykańskie kolory i totalną odmianę. Używane od tamtej pory niemal bez przerwy, zestawy Lola y Lolo są w stanie idealnym. W szare, polskie poranki rozświetlają humory, i cieszą latem przez cały rok.

This slideshow requires JavaScript.

Dlatego z radością witamy w nowej kolekcji girlandy z proporczyków. Niech nam spóźniona wiosna kwitnie na ścianach.

Na miły start Lola y Lolo mają dla Was niespodziankę – rabat -20% na nową kolekcję. Rabat obowiązuje do czwartku (11.05) do końca dnia. Zajrzyjcie do sklepu.

zdjęcia: Marta Brylińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama