Sztuka

Weekendowe Akcje

Czy ta zima skończy się razem z feriami? Trudno stwierdzić, ale na pewno będzie nam towarzyszyła przez ten weekend. Podobno uśmiechnięta. Po dobrej zabawie, zerknijcie do naszych wydarzeń, atrakcji nie brakuje.

1. Hej ho, na początek proponujemy trochę figurowego szaleństwa. Rozpędźcie się na łyżwach na Zimowym Narodowym. Oprócz lodowisk, czeka 11- metrowa górka lodowa do zjazdów w pontonach, curling i bumper cars – pontonowa, lodowa wersja samochodzików z wesołych miasteczek. Szczegóły znajdziecie tu. Ruszajcie, złapać zimowe uciechy.

Mamy dla Was 4 rodzinne zaproszenia ( dla 4 osób każde) na 75 minut łyżwiarskiego szaleństwa. Bilet nie obejmuje wypożyczenia sprzętu. Kto pierwszy? Piszcie na adres: malgosia@ladnebebe.pl  (zaproszenia rozdane)

2. Uczestniczycie w Feriach z Kinem Dzieci? Przed wami kolejny tydzień w Kinie Muranów. O filmach pisałyśmy tu, sprawdźcie repertuar na nadchodzące dni i skorzystajcie z tego święta kina dziecięcego. Pamiętajcie o premierze „Wielka wyprawa Molly” na ekranie już 24.02. O Filmie pisałyśmy wczoraj tu.

W weekendy odbywać się będą warsztaty artystyczne z Mysimi Harcami, w sobotę przygotujecie wspólnie tęczę, a w niedzielę ozdobicie maski. Warto już teraz zadbać o bilety.

Kino Muranów, Warszawa/ do 25.02/ szczegóły i zapisy tu.

 

3. Już w poniedziałek staruje drugi turnus półkolonii zimowych w Muzeum dla Dzieci: ” Ciepło, ciepło… gorąco”. Pod okiem ekspertów, dzieci poznają ciekawostki kulturowe związane z ciepłem, ogniem i prądem. Będą poznawać właściwości i możliwości ciepła, zbliżą się do Słońca, doświadczając i bawiąc się. Nie zabraknie kuligu, ogniska, i zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Będzie wielokulturowo, wielotematycznie, wesoło i aktywnie, czyli bardzo etnograficznie!

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie/ 20-25.02/ Szczegółowy plan i zapisy tu

4. W najbliższą sobotę, w Teatrze Guliwer, premiera spektaklu: „Obcy w lesie”. Historia o mieszkańcach lasu zaniepokojonych pojawieniem się w okolicy kogoś nowego, obcego. Ciąg niefortunnych zdarzeń wzbudza w mieszkańcach jeszcze większą nieufność i niechęć do tajemniczego, nieproszonego gościa. Kim jest obcy? I czy słusznie wysnuwa się przypuszczenie, że to on jest winien wszystkiemu co przytrafia się mieszkańcom lasu? Sprawdźcie koniecznie na lutowych spektaklach.

Teatr Guliwer, Warszawa/ premiera 18. 02/ Szczegóły tu.

5. „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” w reżyserii Justyny Sobczyk to spektakl dla dzieci wypełniony nieskrepowaną zabawą i improwizacją. Dzięki interakcji z aktorami, mali widzowie angażują się emocjonalnie we wspólnie tworzoną opowieść i stykają się z teatralną umownością. Spektakl powstał z inspiracji trzema realizacjami wybitnego reżysera i pedagoga teatru Jana Dormana: „Która godzina?”, „Konik” oraz „Kaczka i Hamlet”.

Warto już teraz zadbać o bilety.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Warszawa/ 25.02 godz.: 11:00 i 13:00/ Szczegóły i bilety tu

6. Teatr Ludowy w Krakowie zaprasza na spektakl „Krakowskie Abecadło”, współczesną wersję krakowskich historii z Lajkonikiem na czele. Po sobotnim spektaklu, widzowie zaproszeni są na wspólne karnawałowe szaleństwo, czyli prawdziwy bal. Przy rytmach DJ odbędą się tańce z wyborami króla i królowej balu, oraz liczne zabawy i konkursy. Spektakl i bal przewidziany jest dla dzieci w wieku: 5-10 lat.

Teatr Ludowy, Kraków/ 18.02, godz. 16:00/ Szczegóły i bilety tu

7. Muzeum Narodowe we Wrocławiu trzyma rękę na pulsie i zaprasza na Dzień Kota. Być może na zajęciach plastycznych ponownie pojawi się Kocurek Gucio… Kto bywa, ten zna, kto nie poznał, ma okazje nadrobić tę kocią znajomość.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci 6 – 12 lat.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu / 19.02, godz.: 10/ Szczegóły tu

8. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na zabawę w rysowanie. Bezpłatne zajęcia poprowadzi Agata Królak i Henryk Glaza, duet: ilustratorka i storybordzista zapowiada świetną zabawę. Zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku. Instytut zapewnia wszelkie materiały, a prowadzący proszą o przyniesienie lusterek. Ciekawe…

Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk/ 18.02, godz. 12:00/ Szczegóły tu. 

9. Se-Ma-For Muzeum Animacji w Łodzi zaprasza na warsztaty W krainie Pika Poka. Stworzycie na nich swojego bohatera z plasteliny, zbudujecie zimową scenerię oraz własny scenariusz, a potem wszystko to wprawicie w ruch. Magia? Nie, technika animacji. Zapowiada się bardzo interesująco. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-14 lat.

SE-MA-FOR Muzeum Animacji, Łódź/ 19.02, godz.: 12:00/ Szczegóły i zapisy tu

Podsuniecie nam wasze pomysły na weekend?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama