Kultura, wydarzenia

Weekend wśród ludzi

Zróbmy coś na przekór pogodzie, mnożącym się infekcjom, opustoszałym placom zabaw i przygnębiającym wiadomościom z kraju i ze świata. Zaplanujmy sobie 2 wolne dni, jako czas spotkań z naszymi ulubionymi ludźmi. Pójdźcie gdzieś razem, raźnie i gromadnie. A gdzie? Zaraz podpowiemy, gdzie będzie wam w ten weekend najlepiej.

O rozgrzewkę przed wyjściem z domu i energetyczne niedobory zadba Goldfrapp.

1. Na początek przybijamy piątkę z etnografem, dr Pawłem Matwiejczukiem, kierownikiem Centralnego Magazynu Zbiorów. Od dziś regularnie będą odbywać się spotkania z pracownikami Muzeum Etnograficznego, którzy opowiedzą o tajnikach swojej pracy. Chcecie bilet (dziecko + opiekun)? Piszcie na adres dominika@ladnebebe.pl, w temacie wpisując Piątka.

Piątka z etnografem/28.01, godz. 11-13/Muzeum dla Dzieci, ul. Kredytowa 1, Warszawa/ wiek: od 5 lat

2. Dzikie Dzieci to nowe miejsce, w sieci i poza nią, które zachęca do eksplorowania lasu i rozsądnego korzystania z jego zasobów. Założyły je dwie siostry, artystka i projektantka Anna Bera oraz psycholożka Małgorzata Matwiejczyk, które organizują także warsztaty dla dzieci i produkuje leśne zabawki. Im właśnie poświęcona została wystawa w kieleckim Instytucie Designu – koniecznie wpadajcie i podziwiajcie leśne eksponaty i dajcie się zainspirować. Wkrótce napiszemy o tym projekcie nieco więcej!

Naturalne zabawki w kontakcie z przyrodą – wystawa/do 26.02//Instytut Designu, ul. Zamkowa 3, Kielce

 

 

3. Kto ma ochotę na karnawałową zabawę, niech rusza do Gym & Joy na warszawskiej Pradze Południe. Będą przekąski, zabawy, tańce z instruktorami i obowiązkowo – gimnastyka. Chodźcie!

Bal karnawałowy dla dzieci/28.01, godz. 16-18/Gym & Joy, ul. Kobielska 19, Warszawa/wiek: od 3 lat

4. Scenograf to ma klawą pracę! Projektuje, gimnastykuje wyobraźnię, a potem obserwuje, jak jego pomysły ożywają w spektaklach i filmach. Jeśli chcecie dowiedzieć się o jego pracy nieco więcej, ruszajcie na warsztaty w poznańskim Teatrze Polskim. Już w najbliższą niedzielę.

Teatranki: Przestrzeń pełna znaczeń/29.01, godz. 11/Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10, Poznań/wiek: 6-8 lat

 

 

5. W sobotnie poranki udajcie się na Żoliborz – możecie czytać dalej, ale równie dobrze możecie iść w ciemno. Zajęcia zimowe pod okiem Justyny, autorki bloga Dzika Jabłoń, to moc sensorycznych doznań, śmiech, zabawa w poznawanie i budowanie. Koniecznie!

Kreatywny Plac Zabaw – warsztaty plastyczno – sensoryczne/28.01, godz. 11-12/Nowy Fort, ul. Stanisława Czarnieckiego 51, Warszawa/wiek: 2-3 lata

 

 

6. Inspiracją do zajęć jest wywrotowa wystawa w CSW zatytułowana „Usta usta”. Krótka przechadzka i zwiedzanie eksponatów pomoże wam zreazliować zadanie, czyli skonstruować ludowego pająka z najróżniejszych materiałów. Dowiecie się też sporo na temat etnodizajnu. Spróbujecie?

Jak smakuje sztuka: Pająki i inne – etnodizajn/28.02, godz. 12/CSW, ul. Jazdów 2, Warszawa/wiek: 5-10 lat

7. Macie ostatnią szansę na zwiedzanie wystawy prac tworzonych przez dzieci w ramach Kids Design Space. Warto się wybrać, bo na 29. stycznia zaplanowano m.in. malowanie dżungli i jej dzikich mieszkańców oraz zabawy z disneyowskim Mikifonem. Szkoda byłoby to przegapić.

Ile twarzy ma design? – Finisaż wystawy Kids Design Space/29.01, godz. 14-18/ CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

 

A co Wy robicie w ten weekend?

 

Leave a comment 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama