miejsca, Podróże

W Polskę z mamissima

Mielibyście ochotę powłóczyć się trochę po kraju, odkryć nieznane widoki, poznać lokalne smaki, które coraz częściej są hitami nie tylko na polskich stołach? Zwłaszcza po sezonie warto wypoczywać w Polsce - odległości sprzyjają nieśpiesznym podróżom z dziećmi. Aż trudno uwierzyć, ile jeszcze skarbów kryją góry, Warmia, Mazury, Dolny Śląsk...

Więc wspólnie z Mamissima ruszamy w Polskę. Chcemy razem z zaproszonymi rodzinami odkryć Polskę na nowo, odwiedzić wyjątkowe miejsca przyjazne rodzinom. Poznać właścicieli, zasmakować w lokalnej kuchni, eksplorować otoczenie, rozkochać się w naszych rodzimych zakątkach na nowo. A może wrócić sentymentalnie do ulubionych miejscówek z dzieciństwa?

w_polske_z_mamissima5

Wspólnie zbudujemy rodzinną mapę klimatycznych miejsc w całej Polsce. Chcemy zaznaczyć na niej kierunki, które warto odwiedzić przez cały rok.

Przy okazji sprawdzimy, co warto zabrać ze sobą w podróż i co może się przydać. Poszukamy inspiracji do porzucenia – choćby na weekend – domu i do rodzinnej wyprawy, która zawsze poszerza horyzonty i pozwala spędzić czas w gronie najbliższych, wśród ludzi pełnych pasji (bo do takich miejsc chcemy jeździć).

Na pierwszy ogień odwiedzamy Zakopane. Czy wiecie, że jesień w górach jest najpiękniejsza? A my mamy dla Was miejsce na tyle odsunięte od całego zakopiańskiego zgiełku, że tu można nacieszyć się naturą i spokojem Tatr, z drugiej strony na tyle bliskie Krupówek, że spacerkiem możecie wspólnie powędrować na pyszną kawę do Cafe Stor.

Wspólnie z Malwiną i Nadią odwiedziliśmy Alpini, absolutnie wyjątkowe miejsce w Zakopanem, stworzone z miłością przez Marysię i jej rodzinę, a ten rodzinny klimat czuć tutaj w każdym kąciku. Przeczytajcie wrażenia Malwiny.

_mg_0122

_mg_0445

Co najbardziej podobało się Wam w Alpini?

 

Mieliśmy okazję spędzić tu fantastyczny weekend. I z pewnością tu wrócimy! To świetne miejsce na odpoczynek z całą rodziną. Nieco oddalone od Krupówek, położone w spokojnym miejscu, Alpini to obowiązkowy punkt na mapie Zakopanego. Najbardziej podobał nam się salon utrzymany w góralskim klimacie z dużą kanapą i ścianą pełną ciekawych książek.

_mg_0189_mg_0187

_mg_0419

_mg_0276

 

Co jest takiego w Alpini, czego nie ma w innych miejscach?

Alpini to miejsce niezwykle urocze. Z pewnością nie jest to typowy
hotel w Zakopanem, lecz raczej klimatyczny dom, w którym każdy poczuje się swojsko i z którego nie będzie chciał wyjeżdżać. Duży ogród czy sala zabaw to świetne atrakcje dla najmłodszych, które pozwolą rodzicom chwilę odpocząć.

_mg_0462

_mg_0452

_mg_0152

_mg_0252

_mg_0175

Podróżując z dziećmi, szukamy miejsca, gdzie nie ma zgiełku i mnóstwa turystów. Nie chodziło nam o wielki hotel z basenem, a o kameralnie ciche miejsce, gdzie można naprawdę wypocząć. Obsługa jest tam szalenie miła i przyjazna dzieciom, jest możliwość skorzystania z kuchni, sali zabaw czy ogrodu.

_mg_0320

Co polecacie w okolicy? Co warto zobaczyć w Zakopanem?

 Otrzymaliśmy od gospodarzy kilka fajnych adresów z informacją o tym, co warto zobaczyć lub gdzie dobrze zjeść.  I tak trafiliśmy na świetną kanjpkę, gdzie już od wejścia pachnie przepysznym domowym obiadem a kwaśnica jest chyba najlepsza w całym Zakopanem. Obowiązkowym punktem na mapie Zakopanego jest z pewnością Wielka Krokiew, Gubałówka czy słynne Krupówki. Są jednak miejsca mniej znane, które również warto odwiedzić
będąc w sercu Tatr. Jest to między innymi Muzeum stylu zakopiańskiego w Willi Koliba, Teatr Witkacego czy słynne Muzeum Tatrzańskie.

 

_mg_0423

_mg_0494

W naszej selekcji znajdziecie przedmioty, które towarzyszyły Nadii w czasie jej górskiej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama