Moda, ubieranka

Ubierzmy choinkę w lesie

Wspólnie z 7-letnią Leonią i jej mamą Magdą wybierzemy się dziś w leśne odwiedziny do świerków i sosen. Do tych wszystkich iglastych, którym wcale się nie uśmiecha perspektywa centralnego ogrzewania czy zimowanie w doniczce na balkonie.

Niech zostaną sobie tam, skąd przybyły. I tak już wiele się w tym roku wydarzyło złego w kwestii wycinki. Żal dokładać coś od siebie. Więc co zamiast drzewka? Może w tym roku zainstalujmy w domowych zakątkach kłujące gałązki albo sztuczną choinkę, a widokiem tej żywej, ubranej uroczyście, podzielmy się z leśnymi spacerowiczami. Założę się, że takie napotkane przypadkiem, wystrojone leśne drzewko podziała zachęcająco na wielu z nich. Inspiracji dostarcza niezawodny team: Magda i jej córeczka Leonia. Oto dziesiąte postanowienie z naszego świątecznego kalendarza inspiracji.

 

 

Postanowione: nasza tegoroczna choinka zostanie w lesie, a my będziemy ją regularnie odwiedzać. Ot, i mamy świetny powód, by oderwać się od wielogodzinnych dyżurów pod kołdrą, połączonych z pogryzaniem pierników i filmowymi seansami. Ale żeby nie zdezerterować do domu zanim jeszcze cała zabawa na dobre się rozkręci, ubierzmy się ciepło. Szyję otulmy kraciastym szalikiem, na uszy wciśnijmy czapkę z pomponem, wełniany płaszcz na grzbiet i ruszajmy w las. Bo w lesie, a nie w salonie, czeka nasze drzewko.

 

Ciepłe ubranie odhaczone, nos i policzki lśnią od tłustego kremu, zatem przechodzimy do pakowania choinkowych ozdób. Przydadzą się jabłka na sznureczkach, lampki na baterie, filcowe zawieszki i bombki, które dobrze wkomponują się w leśną scenografię. Muchomory, liście, owoce – łapcie je wszystkie do pudełek i targajcie ze sobą w zimowy plener. Może tak jak Leonia będziecie mieli szczęście i przyjdzie wam dekorować drzewko pośród śnieżnych zasp? Wtedy to już nawet lampki nie będą potrzebne.

Jeśli mimo wszystko nie wyobrażacie sobie Świąt bez choinki, może zdecydujecie się na jej wypożyczenie? Wystarczy wybrać rodzaj drzewka i jego wielkość, a wymarzony egzemplarz zostanie dostarczony przez kuriera prosto pod wasze drzwi w wybranym dniu. Tym, którzy źle znoszą rozłąkę może nie spodobać się fakt, że 8 stycznia kurier zgłosi się po zwrot choinki, która zostanie zasiana w lesie. Dzięki temu będziecie mogli spotkac się ponownie za rok. Do rozważenia!

*

Leonia ma na sobie szary płaszcz Hartford, kraciasty szalik AO76, bluzę śmietankową z kapturem, dostępne w butiku Little Bandits.

*

Tekst: Dominika Janik
Zdjęcia: Magda Pankiewicz

 

Leave a comment 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama