Moda, ubieranka

Tuchinda na wiosnę

Dawno ich u nas nie było, ale kiedy w domu pojawia się maleństwo świat zwalnia obroty i zatrzymuje się na tej konkretnej chwili. Bianka i Zoja w sukienkach marki Tuchinda zapowiadają piękną wiosnę, a Monika znów łapie kadry pełne słońca. Zachwycająca nowojorska marka dziecięca od niedawna jest dostępna w Polsce, w sklepie Malulo, więc musiałyśmy się jej przyjrzeć z bliska.

Tuchinda tworzy sukienki do zadań specjalnych, wyjątkowe, z przepięknych materiałów, których proces powstawania to nie fast fashion. Ręczne przeszycia, praca nad krojem i długi proces pozyskiwania wyjątkowych materiałów z całego świata. Do tego część zysków zasila organizację Children’s Rights.

Niedawno miałyśmy okazję rozmawiać z Tiną, założycielką marki, koniecznie zajrzyjcie do tej rozmowy. Kreatywna mama planuje stworzyć kolekcję ubrań dla kobiet, a my tymczasem przeglądamy sukienki dla dziewczynek, które idealnie nadają się na ważne okazje: śluby, przyjęcia, rodzinne uroczystości lub żeby zmienić codzienność w bajkę.

sukienka w maki Stina // sukienka w jaskółki Lykke // buty Anniel

W domu, w którym są cztery małe dziewczynki sukienki to coś absolutnie naturalnego najlepiej od rana do nocy. Latem podstawa garderoby. Zoja i Bianka korzystając z pierwszych ciepłych, a nawet upalnych dni wiosny, które podarował nam kwiecień wskoczyły w sukienki Tuchindy i ruszyły w teren.

Odkryte plecy, piękne wzory i detale nie potrzebowały dodatkowych akcesoriów, ale dziewczynki i tak nosiły je po swojemu. Zojka z przewrotnie założoną czarną czapką z daszkiem w delikatnej biało-różowej sukience w jaskółki wygląda na małego urwisa, który ma zamiar trochę napsocić na uroczystości rodzinnej.

sukienka w jaskółki Lykke

Popołudnie w domu może być równie sielskie co weekend pod miastem, wystarczy dobra organizacja i aranżacja. Pora wystawić rattanowe meble na balkon, rozłożyć miękkie poduchy i rozkoszować się chwilą z dobrą lekturą w dłoni.

Sukienka w pomarańczowe maki to piękna zapowiedź lata i my już chcemy tam być, zbierać kwiaty na polach i jeść lody na śniadanie, chodzić boso po trawie i całe dnie spędzać na powietrzu łapiąc zachłannie promienie słońca.

Sukienki Tuchinda mają piękne detale i wyglądają same jak kwiaty.  Makowa sukienka, którą ma na zdjęciach Zoja ma z przodu wielką kokardę i zabawne wycięcie. Kwiecista sukienka ma za to szelki i kokardę z tyłu, subtelne rozcięcie na dole. Tkaniny są delikatne i przewiewne.

 

Zoja: sukienka w maki Stina // Bianka: sukienka Anouk // kapelusz słomiany Tinek

Na koniec mamy dla Was miłą niespodziankę. Do 15 kwietnia w malulo.pl obowiązuje darmowa dostawa.

Leave a comment 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama