Design, inspiracje

TOP 10 IKEA hack

Lubimy coś sobie przerobić. Pewnie mamy to po naszych babciach - one przerabiały sobie ubrania. Albo po mamach, które uparcie co miesiąc zmieniały fryzurę. No cóż, my najbardziej lubimy trochę pokombinować z naszymi meblami. Tych z Ikei u nas, jak chyba w każdym domu, nie brakuje, a że internet jest pełen inspiracji na ten temat... sprawdźcie jakie rewolucje pod hasłem #IKEAHACK udało nam się znaleźć! Już czujemy, że po lekturze tego postu obierzecie kierunek na sklep meblowy, a potem wstąpicie do marketu po pędzel i farbę. To co, gotowi?

1. Łóżko KURA

Sposobów na przerobienie tego modelu, znajdziemy dziesiątki. Chyba każdy z nas, jako dziecko, marzył o piętrowym łóżku – te kilka szczebelków do pokonania przed położeniem się spać, wyjątkowo działają na dziecięcą wyobraźnię. Nie ma się co oszukiwać: piętrowe łóżko to także świetny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni w pokoju dziecka. Jeśli nie podobają nam się dostępne modele, wystarczy trochę farby lub fajna tapeta i skrawki materiału, aby stworzyć coś wyjątkowego. Dla jedynaków, dolna część łóżka może być fajnie zagospodarowana, jako miejsce do zabawy, mini garderoba, albo przestrzeń do pracy przy biurku.

źródło zdjęć: 1/2/3/4

*

2. Taboret BEKVAM

Taboret który znajdziemy w niemal każdym domu, i w każdym z nich służy do czegoś innego. Jedni wspinają się na niego przy blacie kuchennym , inni wykorzystują do siedzenia lub jako stolik. My jesteśmy fankami zagospodarowania go w korytarzu jako stołka na buty, kaski, plecaki. Jeśli macie w domu więcej niż jedno dziecko, doskonale wiecie, jak ważna jest organizacja przy wyjściu z domu – ten patent z wykorzystaniem taboretu Bekvam wydaje nam się genialny.

źródło zdjęć: 1/2

*

3.  Półka EKBY

Sosnowa deska, dwa wsporniki i tyle możliwości! Dzięki różnym głębokościom i długościom desek, możemy wyczarować biurko dla siebie i naszych dzieci. Niech poniesie was wyobraźnia – macie szanse zrobić wyjątkowo ekonomiczną i estetyczną formę przestrzeni do pracy dla siebie i waszych pociech.

źródło zdjęć: 1/2

*

4. Kuchenka DUKTIG

W tym wypadku jedno trzeba przyznać – jest świetnie zaprojektowana i wszyscy mali miłośnicy kuchni ją uwielbiają. Jeśli zaś chodzi o design, projektanci Ikea chyba celowo zostawili przestrzeń do popisu dla rodziców, nie wysilając się zbytnio przy jego tworzeniu. I słusznie! Zobaczcie jakie fantastyczne projekty potrafią wyczarować dla swoich dzieci najbliżsi.

źródło zdjęć: 1/2/3

*

5. Dno łóżka LUROY

Kto by pomyślał, że dno łóżka można wykorzystać w tak fantastyczny sposób? Lusterko, kilka doniczek z kwiatkami i gazetownik wiszą w jednym miejscu, tworząc piękną kompozycję. A i nasz partner mniej się denerwuje na ilość dziur do wiercenia w ścianie. Same plusy.

źródło zdjęć: TU

*

6. Wózek RASKOG

Dobra organizacja to rzecz bezcenna przy posiadaniu potomstwa. Wszystkie kredki, mazaki, farby i inne niezbędne rzeczy, wkładamy więc na wózek i proszę: teraz zamiast biegać 30 razy między szufladą z plastycznymi gadżetami, a miejscem gdzie nasze dzieci akurat mają ochotę tworzyć, skracamy sobie drogę o całe 29 razy!

źródło zdjęć: 1/2

7. Stołek FROSTA

Pędzel, farba i do dzieła! Tak właśnie, niepozorny stołek można zmienić w spersonalizowany. Nie wymigacie się brakiem talentu, bo w internecie znajdziecie sporo szablonów, które wystarczy wydrukować, wyciąć i brać się do pracy.

źródło zdjęć: 1/2/3/4

*

8. Uchwyt na przyprawy BEKVAM

Uchwyt na przyprawy? Chyba jeszcze nigdzie nie widziałyśmy, aby właśnie tę funkcję pełnił, to byłby dopiero prawdziwy #ikeahack! Za to w formie półek na książki, miejsca na drobiazgi, czy wieszaka widziałyśmy go już wielokrotnie i w tej postaci najbardziej go lubimy.

źródło zdjęć: 1/2

9. Regał KALLAX

DIY doskonałe do zrobienia wspólnie z dzieckiem – kolorowe kartki, marker, taśma ozdobna i wymarzony domek dla małych przyjaciół stoi w pokoju dziecka. Ilość pokoi w domku do ustalenia w sklepie Ikea na dziale z półkami.

Źródło zdjęć

*

10. Uchwyt FINTROP

I w naszych domach ten uchwyt znajduje się niemal w każdym pomieszczeniu. W kuchni wiszą w nim zioła, w pokoju dzieci – kredki nad biurkiem, a w łazience kosmetyki. Wykorzystanie go natomiast jako wieszaka na ubrania widzimy pierwszy raz. No cóż, chyba czas udać się do sklepu, miejsce regału na którym leży, znamy już na pamięć.

źródło zdjęć: 1-3/4/5

A czy Wam zdarzyło się zhakować IKEA? Podzielcie się pomysłami w komentarzach.

Leave a comment 6 komentarzy

  1. Uchwyt FINTROP w moim domu pełni funkcje karnisza do firanek. Nie mogłam znaleźć innych odpowiednio delikatnych, ten kinkiet sprawdził się idealnie we wszystkich pokojach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama