Top 10 plakatów Wall-being

Top 10 plakatów z Wall-being

Lubicie plakaty? Z zapartym tchem przeglądamy i podziwiamy prace artystów w Wall-being i szybko zdradzamy wam, które podobają nam się najbardziej. Zobaczcie!

 

Ten sposób dekoracji wnętrza jest bardzo spójny z naszymi zainteresowaniami i charakterem. Nie łatwo było wybrać tylko dziesięć plakatów do naszego zestawienia. Prace utalentowanych twórców na Wall-being są piękne, a my tak bardzo chciałybyśmy mieć je wszystkie. Kilka razy wertowałyśmy zakładki wirtualnego sklepu w poszukiwaniu tych naj naj i oto nasze wybory!

 

 

*

WDECH

Czasem po prostu trzeba pomyśleć o sobie! Praca, projekty, dzieci, dom – wszystko ważne, ale zdrowie to skarb, a robota nie zając, nie ucieknie. Tak w skrócie można podsumować projekt Sunday is Monday, w ramach którego powstał plakat Wdech, który widzicie poniżej. Trzy dziewczyny, inicjatorki projektu nawołują do dbania o siebie, a przesłanie, którym chcą się z nami dzielić, wysyłają w świat za pomocą ilustracji. Jesteśmy na tak!

Do kupienia tu.

*

PODLEJ ROŚLINKI

Teraz coś dla fanów kwiatów doniczkowych! Są wśród nas tacy? Agata Królak, wielokrotnie nagradzana na festiwalach i w konkursach projektantka i ilustratorka książek przypomina nam tym plakatem o podlewaniu domowego ogrodu. Grafika idealna do każdego wnętrza, od pokoju dziennego, przez kuchnię, aż po pokój dziecięcy. O rośliny trzeba dbać, a my je uwielbiamy! Musimy mieć ten plakat w naszej redakcji!

Plakat doktorantki i asystentki Gdańskiej ASP kupicie tutaj.

 

*

TU SIĘ PRZYTULA

Gestów czułości jakie na codzień otrzymujemy od naszych dzieci nigdy za wiele. My po prostu uwielbiamy tulenie! Dlatego też nie zdziwi was pewnie fakt, że prace niezwykle utalentowanej Poli Augustynowicz od razu wpadły nam w oko. Artystka projektuje ilustracje oraz plakaty i prowadzi warsztaty sztuki dla dzieci. Mówi o sobie, że odkąd pamięta, rysuje każdego dnia. Nam jej prace podobają się bardzo, a w szczególności plakat Tu się przytula.

Kupicie go tutaj.

 

*

KOT PLAŻOWY

Czy są wśród nas wielbiciele kotów? Takich co grzbiet prężą, przeciągając się leniwie? Dla was też coś mamy! Kot plażowy motywuje nas do pracy nagrodzonej odpoczynkiem i chwilą relaksu. Idealny motywator w zimne grudniowe poranki. Prace absolwentki Akademi Sztuk Pięknych w Poznaniu podziwiamy od dawna i musimy pokazać wam plakat, który na co dzień wisi w naszej redakcji.

Kota plażowego kupicie tu.

*

LODY DLA OCHŁODY

Lody możemy jeść cały rok. Koniecznie w dobrym towarzystwie i z budki w pobliskim parku! Patrząc na ten plakat, od razu wracamy myślami do lata, gorących promieni słońca i pysznych lodów w chrupiącym wafelku. Kto za nim stoi? Ola Płocińska. Jej pasją jest ilustrowanie i projektowanie plakatów, akcydensów i książek, nie tylko dla dzieci. Wielokrotnie nagradzana artystka kusi nas lodami dla ochłody i chyba ma nas w garści, bo bardzo lubimy słodkie przekąski.

Plakat Oli Płocińskiej kupicie tu.

*

GDZIE MÓJ ZEN(EK)?

Cisza w domu, dobra książka i pyszna kawa z pianką, czyli czas na odpoczynek! Zmotywuje nas do tego i przypomni o chwilach relaksu plakat Gdzie mój Zen(ek). Kolejna praca, która powstała w ramach projektu Sunday is Monday. Nawołuje do dbania o siebie, spacerów, jogi i dobrego jedzenia! My, redakcyjnie wiemy, jak ważne są aktywności fizyczne i dobre samopoczucie, więc całym sercem popieramy ideę jego trzech autorek: Emilii Kołowacik, Kasi Szoty-Eksner i Izy Kaczmarek-Szurek. A sam plakat? Macierzyństwo w wersji slow i zen. Nam ten pomysł bardzo się podoba!

Do kupienia tutaj.

*

SMAKOŁYKI

Mamy też nie lada gratkę dla wielbicieli słodko-gorzkich przekąsek. Ola Płocińska uwielbia rysować jedzenie, a my po prostu uwielbiamy na nie patrzeć! Niezwykle uroczy i humorystyczny plakat to świetny dodatek do jadalni, kuchni lub po po prostu tam bywają najczęściej smakosze słodkich przysmaków i kulinarnych rarytasów.

Plakat wysyłany w twardej tekturowej tubie kupicie tutaj.

*

PŁYWACZKA

Magdalena Pankiewicz, autorka plakatu Pływaczka, ukończyła wydział malarstwa na Europejskiej Akademii Sztuk, ale zawodowo zajmuje się ilustracją. Jej prace można podziwiać na łamach polskich i europejskich magazynów. W 2011 roku znalazła się na liście dziesięciu najlepszych ilustratorek świata według malezyjskiego magazynu „CUTOUT”. Jej twórczość można podziwiać również w formie plakatów prasowych, na wzorach tapet, które tworzy, i przy okazji współpracy z markami odzieżowymi.

Plakat Pływaczka i inne prace Magdaleny kupicie tutaj.

*

ASTROKOT

Kocur w kosmosie, tego jeszcze nie było! Astrokot to praca, która powstała w ramach projektu Tyryryry. Marek Turkowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, mówi o sobie, że uwielbia, gdy chaos dnia codziennego staje się porządkiem i uproszczeniem na kartce papieru, a samo poszukiwanie odpowiedniej kreski sprawia mu dziecięcą radość.  My już czekamy na kolejne fantastyczne pomysły tego ilustratora!

Astrokota na plakacie kupicie tu.

 

*

NIEMAPA

Na koniec mamy dla was dwie piękne ilustracje, które powstały w ramach projektu Niemapa. Jeżeli w najbliższym czasie planujecie rodzinny spacer połączony ze zwiedzaniem kamienic i tajemniczych zakątków waszego miasta, to koniecznie zabierzcie Niemapę ze sobą. Plakaty są jednocześnie serią ilustrowanych przewodników dla dużych i małych.

Niemapę kupicie tutaj.

*

To, czym się otaczamy ma wpływ na nasze samopoczucie. Poprawmy je sobie ilustracjami i pracami wykonanymi z pasji i z ogromnym zaangażowaniem kreatywnych twórców. Zadowolenie gwarantowane! Które plakaty podobają się wam najbardziej?

Więcej fantastycznych autorskich plakatów znajdziecie tutaj.

Tekst: Marta Szczepanik

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.