film, grafika, książka, Kultura, muzyka, sztuka, wydarzenia

To będzie dobry weekend!

Co by tu porobić…

Co można zrobić w weekend? Możliwości dużo, coraz więcej. Można zabrać głos w ważnej sprawie, wziąć udział w zbiórce książek dla chorych dzieci, poczytać, posurfować, nauczyć się czegoś nowego. Cokolwiek wybierzecie, róbcie to z przyjemnością i bez napięcia. Może nie tak do utraty tchu, jakby nie było jutra ale z przytupem, raźnie a najlepiej w gromadzie. Dziś jest na to dobry dzień.

 

 

1. Zaczynamy od zrobienia czegoś dobrego. Przy okazji sobotniej wyprawy na Żoliborz weźcie ze sobą naręcza, siatki albo kartony książek. Zostaną one przekazane dzieciakom w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Widzimy się na zbiórce.

Wielka zbiórka książek / 7.05, godz. 9-13/Targ Śniadaniowy na Żoliborzu, al. Wojska Polskiego 1, Warszawa

2. Przyjęcie w ogrodzie to najmilsza weekendowa perspektywa. W malowniczym parku Kolibki przez cały weekend dziać się będzie okołoogrodowa fiesta. Dla dzieci zaplanowano warsztaty cyrkowe, wielki pokaz balonowy i jazdę konną. Dla wszystkich przyjemnym przeżyciem może się okazać uczta wśród zieleni i kiermasz kwiatowy. Idealnie!

Ogród – wystawa, kiermasz, garden party/ 6-8 maja/ Park Kolibki, Gdynia – Orłowo

kolibki

3. Sama rozkosz. Bo jak inaczej nazwać pokaźną strefę piknikową, after party w Ogrodach Zamku Królewskiego, przestrzeń z poradami stylistek i makijażystek oraz kilometry wieszaków z najlepszą polską modą dla dzieci, kobiet i mężczyzn? Zapraszamy a tuż przed przybyciem zalecamy lekturę naszego przewodnika po hushowych markach. Z nim nie zginiecie!

HUSH Hello Spring/ 7-8.05/ Arkady Kubickiego, Plac Zamkowy 4, Warszawa

hush2 hush3 hush4 hush

4. Już dziś rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Kids Love Design, która potrwa do 26 maja. Czeka nas – jak zawsze – oswajanie designu w kontekście dzieci i rodziców ale tym razem organizatorzy skupiają się na postrzeganiu zmysłowym jako kluczowym. W tym duchu odbywać się będą rozmaite warsztaty (m. in. zapachowe, smakowe, modowo – wzrokowe, sensoryczne i muzyczne), prezentacja obiektów, animacji i ilustracji oraz doświadczeń interaktywnych. Szczegółowy harmonogram znajdziecie tu.

Kids Love Design – wielkie otwarcie/ 6.05, odz. 19/TRAFO, ul. Św. Ducha 4, Szczecin

kld3 kld5 kld6

5. Ostatni odcinek zjawiskowej wystawy w Muzeum Narodowym, przygotowanej przez dzieci ku radości odbiorców w każdym wieku. W ostatni weekend spotkacie się z łodymi kuratorami, którzy uraczą Was animacjami plastycznymi i rozerwą łamigłówkami związanymi z każdą dziedziną ich działań. To ostatni dzownek, trzeba tam być!

Finisaż wystaw „W muzeum wszysko wolno”/ 8.05, godz. 10-18/ Muzeum Narodowe, Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

finisaż

fot. P. Grochowalski

fot. P. Grochowalski

PatrykGrochowalski (2)

6. Święto książki dziecięcej w Białystoku! W programie prezentacja oferty małych i niezależnych wydawnictw, wystawa ilustracji najepszych z najlepszych (m.in. Kasi Boguckiej, Oli Niepsuj, Dawida Ryskiego), zwiedzanie specjalnie zaaranżowanej starej drukarni w muzeum w Supraślu oraz dekorowanie warszatu typografa. Brzmi ciekawie!

Festiwal Książki Artystycznej dla dzieci/7-8.05, godz. 11-18/ Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2, Białystok

białystok2 białystok

7. Pomyślcie tylko: konstruowanie kartonowych pojazdów, może nawet DeLoreana, a potem filmowy seans, tak jak w prawdziwym kinie samochodowym… To wszystko wydarzy się naprawdę, ruszajcie!

Kino samochodowe – warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 3-5 lat/ 7.05, godz. 11/ W trakcie – Klub Pełen Zajęć, Trakt Lubelski 204, Warszawa

8. Ten weekend stoi pod znakiem pikników. Kolejny odbędzie się pod Operą Narodową i Teatrem Wielkim, ale na labę nie ma co liczyć. Na wydarzenie składać się będą tuziny aktywności, spotkań z artystami (m.in.ze Stasysem czy Grzegorzem Kasdepke), warsztatów (w tym także zajęcia plastyczne i lekcje baletu) i spektakli operowych wyświetlanych na ekranie. Działajmy!

Piknik pod Operą/ 8.05, godz. 10-20/ Teatr Narodowy, PL. Teatralny 1, Warszawa

opera2

9. A teraz coś dla amatorów wiatraków (na pewno znajdzie się taki w domu). W Muzeum Wsi Lubelskiej obejrzycie urządzenia wiatraczne, zaobserwujecie, jak wygląda proces młocki i dowiecie się, jak wypiekać podpłomyki.

Dzień Wiatraka/8.05, godz. 11-15/ Muzeum Wsi Lubelskiej, ul. Warsawska 96, Lublin

wiatrak

10. Macie ochotę na koncert codzienności? Pewnie przeżywacie go każdego dnia ale spróbujcie wybrać się na warsztaty w MSN by ofiarować zwykłym domowym odgłosom nieco więcej uwagi. Ten uubiony „instrument” zabierzcie ze soba na zajęcia i stwórzcie orkiestrę! To prostsze niż myślicie.

Symfonia przedmiotów. Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat/7.05, godz. 12:30/ MSN, ul. Pańska, Warszawa

msn

11. Gdzie skrywają się zwierzęta, kiedy siąpi, pada albo grzmi? W sobotnie przedpołudnie nadarzy się okazja, by zajrzeć do ich kryjówek a nawet zbudować dla nich miłą i bezpieczną alternatywę. Wpadajcie!

Co przyniesie nam „Rok w lesie” – warsztaty literacko-plastyczne/7.05, godz. 11/ CK Zamek, Poznań/ wiek:3-5 lat

maj

 

A Wy co zaplanowaliście na weekend?

Leave a comment 2 komentarze

    1. W poprzednich artykułach pojawiały się Katowice(świetne Kino Rialto), Sosnowskie Centrum sztuki (teraz odbywają się tam bajkowe weekendy) i w Sosnowcu jeszcze Teatr Zagłębia. Jest co robić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama


Warto przeczytać