Dziecko, inspiracje

Tik Tak

Jeśli zaczynamy myśleć o czasie w kontekście dzieci, do głowy przychodzą nam dwie rzeczy: pierwsza z nich, to jak skondensować nasz kalendarz, aby jak najwięcej czasu z nimi spędzać i... ta piosenka. Oczywiście są też myśli o ich dorastaniu i o tym jak nauczyć dzieci godzin, czy planowania.

Dziś przedstawiamy Wam nasze inspiracje związane z czasem. Zobaczcie co udało nam się na ten temat wyszukać, może to już pora, aby nauczyć się zegarka, albo wytłumaczyć naszym pociechom, czym tak właściwie ten czas jest?

  1. Kolorowanki

Oto świetne plansze edukacyjne Monumi w formie dużych kolorowanek z mnóstwem zagadek, ciekawostek i miejscem do malowania. Dzięki aktywnej zabawie, dzieciaki poznają miesiące i pory roku. Malować możemy w pochmurne dni, odliczając dni do wiosny. Jedna z ulubionych zabaw, teraz z dodatkiem nauki i ciekawostek. Fajnie!

2. Zegary ścienne 

możemy przebierać wśród rozmaitych propozycji różnych marek. Nas wyjątkowo urzekły te od Modmoose. Dinozaur z bijącym sercem, syrenka z zaprzyjaźnioną ośmiornicą czy uroczy leniwiec. Zdecydować się jest ciężko, ale gdy już wybierzemy, przyjemny dźwięk „tik tak” będzie nam umilał naukę godzin.

This slideshow requires JavaScript.

3. Zegarki na rękę 

Pamiętacie to przeżycie, gdy dostaliście swój pierwszy zegarek? Pewnie była to komunia albo urodziny. Nasze dzieciaki z pewnością zapamiętają tą chwilę na lata, w końcu to taki element dorosłości! Wybieramy te dobre jakościowo, żeby miały szansę przetrwać lata, ale nie zapominamy, że to w końcu zegarki dla dzieci. Myszka Miki rządzi!

This slideshow requires JavaScript.

A jeśli jesteście rodzicami maluchów, a już nie możecie się doczekać tego uroczego gadżetu, koniecznie zobaczcie te od Numero74

4. Zegary DIY 

Zegar możemy także stworzyć wspólnie z dzieckiem. Na rękę, kieszonkowy, a może duży do powieszenia na ścianie? Fantazja może nas ponieść bez reszty, a świetna zabawa i wymarzony czasomierz gwarantowane!

Pomysły znajdziecie tutaj.

 

5. Miarki wzrostu 

„Kiedy tak urosłeś?!” to zdanie, które w ciągu życia nasze dzieci słyszą setki razy. No właśnie, kiedy? Dzięki miarkom wzrostu, które możemy przyczepić lub nakleić na ścianie dziecięcego pokoju, łatwo jest się zreflektować jak ten czas szybko płynie. Delikwenta z takim pytaniem należy od razu przekierować we wskazane miejsce i wszystko jasne! Fajna alternatywa do oznaczania tych ważnych chwil na futrynie – zmieniając mieszkanie, ciężko byłoby zabrać ją nam ze sobą, a taką miarkę możemy śmiało przewieszać lub przechować na pamiątkę. Sprawdźcie różne dostępne wzory.

This slideshow requires JavaScript.

6. Kalendarz ścienny

Lubimy kalendarze. Mamy ich po kilka, każdy oczywiście niezbędny i bardzo przydatny. Jeden z nich, udostępniamy nawet naszym dzieciakom, bo jak twierdzą też mają swoje plany które muszą odnotować. Może więc czas sprawić im własny? Urocze kalendarze ścienne Pana Kuleczki towarzyszą nam od kilku lat. Odliczanie do ważnego wydarzenia, urodziny przyjaciela z przedszkola, albo przypomnienie o lekcjach baletu – wszystko w jednym miejscu!

 

 

7. Książki 

Tych traktujących o czasie jest zdecydowanie więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Do naszych ulubionych należą m.in Jabłonka Eli, Szczęśliwi czas liczą i ulica Czereśniowa. Jeśli wchodzimy w etap rozmowy z dziećmi na temat dorastania, warto pamiętać o pięknie wydanej książce Królestwo Dziewczynki

8. Wspólny czas z dziećmi

To chyba ulubiona miara upływających dni. Cały tydzień czekamy na weekend, odliczmy dni do wspólnego przedstawienia, godziny do zajęć z malowania, czy minuty do wypadu na ściankę wspinaczkową. Wszystkie nasze propozycje na spędzenie czasu z dziećmi przedstawiamy wam w naszym cyklu. Najprzyjemniej jest nam przecież, gdy razem spędzamy czas.

9. Zabawki edukacyjne 

Naukę czasu możemy zacząć od naszych ulubionych gier i zabawek edukacyjnych. Puzzle Djeco to duże plansze z czynnościami na każdą porę dnia, które nauczą nas rozpoznawania i planowania harmonogramu codziennych zadań. Z kolei ta mądra sowa zapozna nas z godzinami – dwustronna, z jednej strony uczy dopasowywania godzin w odpowiednie miejsce na zegarze, z drugiej sprawdza czego się nauczyliśmy i pozwoli na zgadywanie, która jest godzina.

This slideshow requires JavaScript.

10. Klepsydra

Uwielbiałyśmy piasek przesypujący się w klepsydrach, które stały u naszych dziadków. Dziś możemy taką samą radość sprawić naszym dzieciom. Co prawda nasza jest nowocześniejsza, bo zamiast piasku znajduje się w niej specjalna ciekła masa, natomiast jej działanie się nie zmienia. Odliczamy minuty podczas mycia zębów.

Zajrzyjcie do naszej selekcji po więcej inspiracji.

Zdjęcie tytułowe pochodzi z bloga: www.domowybajzel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama