Kultura, teatr

TAKE PART IN ART

8 miesięcy, 12 spektakli z 7 krajów Europy na pierwszym tego rodzaju wydarzeniu dla małych adeptów teatralnej sztuki, czyli dzieci w wieku od 1 do 5 lat. W warszawskiej Starej Prochowni na Starym Mieście do samego grudnia dziać się będą rzeczy niezwykłe. Wszystko zaczęło się w maju, kiedy na zaproszenie Festiwalu TAKE PART IN ART do Warszawy przybył belgijski teatr La Guimbarde z Walonii-Brukseli z gromko oklaskiwanym spektaklem "ITD."

Scenografia spektaklu zainspirowana była twórczością Catherine Pineur, belgijskiej autorki i ilustratorki książek dla dzieci. Instalacja składała się z tajemniczych zakamarków a wszystkie jej elementy wykonane były z naturalnych tworzyw o różnych fakturach: drewna, bawełny i włóczki. Zaraz po spektaklu aktorzy zaprosili dziecięcą widownię na scenę do zabawy w tym teatralnym ogrodzie sensorycznym.

0320_Fotor 0337_Fotor

Czerwiec zapowiada się równie obiecująco. Na początku miesiąca na scenie przy ul. Boleść 2 wystąpią Teatru Małego Widza z Polski oraz Dansmakers Amsterdam z Holandii. Polski spektakl "Warzywa są z kosmosu" udowadnia to, co redaktorki Ładnebebe przeczuwały od dawna: w warzywach tkwi kosmiczna moc. Fajnie, że Teatr tego dowiódł! Twórcy przedstawienia snuja domysły, czy gdzieś w przestrzeni istnieje warzywna galaktyka, nie mleczna a marchewkowa droga, paprykowe mgławice a może nawet pory meteory... To będzie gratka i to nie tylko dla warzywnego niejadka! Warzywa są z kosmosu, duże - 042_Fotor Warzywa są z kosmosu, duże - 043_Fotor Ostatnie dni czerwca należą do Dansmakers Amsterdam i wielobarwnego spektaklu "Kolor". Punktem wyjścia jest tu przestrzeń, linie, kropki i kolory, za sprawą których dzieci udają się w wypełnioną tańcem podróż. Autorką choreografii jest Gaia Gonelli, która od ponad 6 lat tworzy dla dzieci. [gallery type="rectangular" size="full" ids="29283,29282"] Miejcie oko na program także w kolejnych miesiącach. Tu znajdziecie link do festiwalowego kalendarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama