inspiracje, Jedzenie

Sweet Christmas

Grudzień to idealny miesiąc na praktykowanie duńskiego hygge. Na zewnątrz zimno (choć nie biało), ciemno i ponuro. Dlatego  barykadujemy się w domu, koniecznie w ciepłych swetrach pod miękkimi kocami. Kuchnia przywołuje nas zapachem kawy i gorącego kakao. Grudzień to najlepszy czas na świąteczne wprawki, smaczne preludium do tego, co wydarzy się już za chwilę. Dziś jednak będzie przede wszystkim słodko, bo święta to czas, kiedy nie wypada odmawiać sobie przyjemności.

Spotykamy się w klimatycznej kuchni Ani, mamy Zosi i Frania. Zatrzymujemy się w pędzie, by skupić się na tu i teraz, zakładamy (no prawie) swetry w renifery niczym Marc w Bridget Jones, nucimy White Christmas, choć nie chcemy się do tego tak do końca przyznać. I gotujemy! W grudniu kuchnia nie wypuszcza nas ze swoich objęć. Dziś więc przepis na idealny poranek w stylu sweet Christmas!

Zanotujcie nasz przepis!

_msswieta-203-copy

 

Garść świątecznych smaków

Bądźmy dla siebie łaskawe. Zapomnijmy na chwilę o ambicjach zrobienia organicznych batoników z amarantusem, bezcukrowych ciastek i buraczanego tortu. Nasz poranek ma być słodki. Po prostu słodki. Ma pachnieć czekoladą, lepić się lukrem, plamić rozlanym kakao. Zróbmy sobie więc małe wagary, skoro można wpaść do Marks&Spencer i kupić kosz najpiękniejszych świątecznych słodkości.

_msswieta-1-copy

Zatem zaszalejmy w temacie czekolady i zimy. Niech dzieciaki wybiorą ciasteczka w kształcie pingwinów i cudne zimowe lizaki. Szkoda je otwierać, choć maluchy oczywiście nie miewają takich rozterek.

_msswieta-150-copy

Skoro dziś rządzi w kuchni czekolada, w planach mamy kakao. I żeby nasz barometr słodkości i radości dziecięcej oszalał, dodajemy jeszcze marshmallows. Miało być sweet, skoro deszcz za oknem jednoznacznie potwierdza, że na white liczyć nie możemy!

_msswieta-160-copy

_msswieta-178-copy

_msswieta-155-copy

Z warzyw będzie dziś jedna gwiazda. Szybkie, a nawet ekspresowe ciasto marchewkowe. Taki patent, gdy nagle poczujemy, że do naszego grzanego wina przydałby się słodki akompaniament. Oprócz paczki korzennych ciasteczek oraz kolorowych czekoladek, które mają różne nadzienia (i trzeba więc każdą spróbować).

_msswieta-35-copy

_msswieta-41-copy

_msswieta-59-copy

A zapach pieczonego ciasta, bardzo sprzyja hygge, czyż nie? Angielski akcent, czyli krem custard powędruje na wierzch ciasta. Będzie nam potrzebny jeszcze miód, laski vanilli a dla nas wino z torebką przypraw. Pakiet idealny z Marks & Spencer by sweet home zamienić w sweet kingdom.

_msswieta-236-copy

_msswieta-240-copy

_msswieta-92-copy

Szczypta dobrego towarzystwa

To w naszym słodkim, świątecznym hygge element kluczowy. I o niego zupełnie się nie martwimy, bo Zosia z Tymkiem dawno dali się już ponieść świątecznej atmosferze.

_msswieta-56-copy

_msswieta-330-copy

_msswieta-216-copy

Poza bieganiem, śpiewami i skakaniem na łóżku dziś dzielnie też pomagają w gotowaniu! Little chefs na stanowiska! Trzemy marchewkę!

Duża dawka dobrej energii

Słodkie święta to nie tylko poziom słodkości na stole, ale też otulająca nas niczym zimowy szal atmosfera. Taka, że nawet cieszymy się, że lepsza pogoda nie kusi nas do wyjścia z domu. Dobrze nam tu, gdy tak wpatrujemy się co chwile przesz szybkę w piekarniku. To już? Bo tak pachnie…

_msswieta-142-copy

Zapalamy pachnące świece z Marks&Spencer, zapalamy lampki i przyrządzamy grzane wino – czujemy się jak w domku w górach! Prawie jesteśmy skłonne uwierzyć, że za oknem sypią płatki śniegu.

_msswieta-276-copy

_msswieta-279-copy

O wszystkie świąteczne produkty spożywcze, świece, lampki oraz ubranka Zosi  i Tymka zadbał Marks&Spencer.

zdjęcia: Ewa Przedpełska / fafel.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama