Focus na temat, Zakupy

Sport to zdrowie

Znacie taki scenariusz? Zimowe wirusy atakują, dzieciaki uziemione w domu. Tydzień chorowania równa się trylion skumulowanej energii i jakiś milion pomysłów na zabawę, która przeszła im obok nosa. Inhalacje i syropy to marna rozrywka, więc zdrowe już dzieciaki wyczekują śnieżnych akrobacji poza domem. A tu? Smog lub deszcze ze śniegiem i kolejny wieczór w czterech ścianach. Dłuży się wam ten dzień?

A gdyby tak urządzić sportowe zawody, w końcu na olimpijskie przygotowanie nigdy nie jest za późno lub za wcześnie. Dziś tublu podsuwa nam kilka pomysłów na bardzo sportowe i bardzo aktywne wieczory, a chłopaki z Ohkrab pod wodzą trenerki Lidki, dzielnie walczą o miejsce na podium. 1,2,3 start!

Rozgrzewka

Zapomnijmy o wymachach i przysiadach, to dobre dla grupy przedszkolnych starszaków Muchomorów. Chłopaki ćwiczą breakdance na muszelce Bilibo, kręciołki, wygibasy, solo i w tandemie!

Bujanie i kręcenie ćwiczy przy okazji równowagę, a jak znudzi się wirowanie, można płynnie przejść do zabawy w żółwia. Proste?

Smaczna konkurencja

Puszki Buiten Speel to klasyk, idealne na partyjkę z bratem. Ustaw wieżę i rzucaj woreczkiem. Albo celuj, byle nie w głowę! A co jak energia rozpiera i z koncentracją wciąż troszkę na bakier?

Kolorowe puszki, niczym z kuchennej szafki, lądują na stole i inspirują do dalszych sportowych dyscyplin, wykonywanych podczas jedzenia. Szkoda czasu by przerywać rozgrywki, można jeść sałatkę i turlać puszki po stole do celu.

Piłkarskie emocje

Do mistrzostw daleko, boisko zasypane śniegiem, ale my tu urządzimy własny mecz i to bez Ronaldinho. Kadra narodowa w gotowości, serwujemy nową dyscyplinę łączącą pinball i piłkę nożną, czyli sportowa edukacja od Janod. Koordynacja ręka-oko, spokój, opanowanie, spryt. Nie lada wyzwanie dla energicznych kilkulatków.

Chwila nieuwagi i kuleczka-piłkarz ląduje w bramce przeciwnika. Piłkarzyki Janod wciągają chłopców jak magnes, a trener ma w tym czasie wolny czas. Na kawkę!

Prosto do celu

Ostatnia konkurencja, tu opanowanie i koncentracja bardzo w cenie. Rzutki Scratch i trafiamy do celu, a cel nie byle jaki. Jakże ciekawiej trafić potwora prosto w głowę, aniżeli jakąś tam dziesiątkę.

Tarczę można przyczepić wszędzie, a umiejętność celowania przyda się bez dwóch zdań – w końcu zaraz wiosna i dwoje Indian wybiegnie z krzykiem do ogrodu!

Skoki, zmęczenie, odrobina rywalizacji i mama komentator – dziś taki przepis na długi wieczór pełen sportowych emocji. Jedyne, czego zabrakło, to podium bo bracia stwierdzili, że był w sumie remis i po co komu te medale…

Dwoje zawodników dziś padnie przed 20stą, kto się z nami zakłada?

3,2,1 start! A my zapraszamy was prosto do tublu, czeka tu na was zniżka 10% na wszystkie produkty! Do piątku, na kod: dlugiewieczory.

zdjęcia Lidka /ohkrab

 

Leave a comment 1 komentarz

  1. A ja marzę o drewnianej drabince na ścianie, w pokoju moich dzieci. Najlepiej starej jak z mojej podstawówki i koniecznie pod sam sufit! Dziękuję za Wasze sportowe inspiracje…puszki, muszelka i rzutki są genialne i pokusimy się o nie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama